Opiekun

Piotr Jędrosz
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Opiekun
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Główny bohater powieści, Werner Werner, to nietypowa osobowość, która z własnego wyboru znalazła się w raczej nietypowej sytuacji – zostaje opiekunem niesfornego dzieciaka, Edwarda. Jest to początek niezwykłej przyjaźni, która zmienia życie i osobowość chłopca oraz jego matki, zmienia także samego Wernera Wernera... Przesycona znakomitym humorem powieść próbuje odpowiedzieć na pytania o rolę rodziny, a w związku z tym także mężczyzny i kobiety, we współczesnym społeczeństwie. Powieść jest napisana lekkim i zwięzłym językiem, typowym dla jej autora, który gra wieloznacznością wyrazów i pojęć. Wersja audio czytana przez Jacka Kałuckiego wciąga czytelników w tę zabawę. Opiekun jak wcześniejszy Bigamista, bulwersuje i wywołuje mieszane uczucia. Powieści tego typu przewrotnie szydzą z zastanego systemu wartości, odwołując się do najintymniejszych doznań ludzkich. Pytają o prawdę, do której niewygodnie się przyznać. Irytują i bawią, bywają odsądzane od "czci i wiary" w polemikach internetowych i jednocześnie proponowane są na portalu Allegro w kategorii "humor”.
Data wydania: 2008-04-15
ISBN: 978-83-62686-53-7, 9788362686537
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Piotr Jędrosz Piotr Jędrosz Piotr Jędrosz - ur. w 1957 roku w Katowicach - poeta, prozaik i grafik; członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Opublikował dotychczas: Pojednania (wiersze, 1989 - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie na książkowy debiut poetycki roku), Przedmioty ...

Pozostałe książki:

Bigamista Zbrodnia nie zawsze doskonała Opiekun Ja Kaligula Pamiętnik szaleńca Letnisko
Wszystkie książki Piotr Jędrosz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Opiekun aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Eli1605
2019-11-29
3 /10
Przeczytane Posiadam 2017

Nie do końca wiem co o tej książce napisać. Kupiłam ją w jakiejś promocji ponieważ mój wzrok przyciągnęła okładka. Teraz mam mieszane uczucia. W tej książce jest trochę obyczajówki z elementami psychologii i nawet filozofii, zaczątek romansu i poradnik dla rodziców. Bohater Werner Werner nie ma żadnego konkretnego wykształcenia, doświadczenia, ambicji ani wiedzy ( tak się przynajmniej przedstawia) a nagle w kontaktach ze swoim podopiecznym okazuje się, że jest niemal omnibusem, chodzącą encyklopedią, do tego jeszcze MacGyverem. To do mnie nie przemawia.

× 5 | link |
@Tajemnica33
@Tajemnica33
2010-11-11
8 /10
Przeczytane Biblioteka Recenzje i opinie

hmmmm ... tak się zastanawiam co i jak napisać o tej książce. Ona składa się jakby z kilki gatunków, smakuje na prawdę niecodziennie .... dostrzegłam w niej znamiona powieści obyczajowej, psychologicznej, delikatnego romansu, a nawet poradnika dla rodziców. Więc zacznę od początku ... początek dość fajny, taki inny ...facet szuka pracy poprzez czytanie ogłoszeń w lokalnej gazecie i dostrzega dość nietypowy anons, w którym najprawdopodobniej matka poszukuje oryginalnego opiekuna dla swojego syna. Oczywiście łatwo się domyśleć, że Werner Werner (to jego imię i nazwisko) odpowiada na zamieszczone ogłoszenie i dostaje posadę. W tym momencie pomyślałam sobie kurde! będzie banalnie ... dość przewidywalna fabuła .... ale nic bardziej mylnego, owszem wiele faktów może okazać się pozornie banalnymi i dość przewidywalnymi ale ogólnie rzecz biorąc książka dość nietypowa i dość porywająca. Przy końcu troszkę jakby zawiało nudą, ale samo zakończenie już dużo lepsze. Mam mieszane uczucia i dlatego pozostanę przy 4 gwiazdkach :)

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Opiekun. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl