Opiekunka

Sheryl Browne
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 25 ocen kanapowiczów
Książka Opiekunka
Książka Opiekunka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 25 ocen kanapowiczów

Opis


Gdy zło zagości w Waszym domu


Ta opiekunka Was przerazi!


Thriller, od którego nie będziesz mógł się oderwać!


Melissa i Mark Cainowie są szczęśliwi, że znaleźli Jade, opiekunkę, która ma doskonały kontakt z małymi dziećmi. Jade ma za sobą dramatyczne przeżycia widziała, jak jej dom spłonął. Dlatego tym bardziej potrzebuje wokół siebie kochającej rodziny. Przygarnięcie jej pod dach wydaje się w tej sytuacji znakomitym rozwiązaniem. Mark pracuje jako oficer policji i całymi dniami nie ma go w domu, a Melissa zmaga się z prowadzeniem własnej firmy. Rodzina staje się coraz bardziej zależna od opiekunki, która z ochotą pomaga domownikom. Kiedy Melissa zaczyna popadać w depresję, Jade przejmuje większość obowiązków. Wkrótce Mark zauważa zmianę atmosfery w domu. Zaczyna przyglądać się bliżej idealnej z pozoru opiekunce i to, co odkrywa, wstrząsa nim do głębi. Zaczyna się domyślać, o co może jej tak naprawdę chodzić

Data wydania: 2019-05-15
ISBN: 978-83-280-6711-0, 9788328067110
Wydawnictwo: W.A.B.
Stron: 368
dodana przez: Smallbookworld

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Zbyt doskonała

30.05.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

 "Opiekunka" to thriller psychologiczny który, bardzo dobrze i szybko się czyta. Tytułowa "Opiekunka" nas przerazi i wzbudzi lęk, który będziemy odczuwali do samego końca opowieści. "Ona jest doskonała. Zbyt doskonała". Prolog informuje nas o losach 13-letniej Greca, która straciła w pożarze rodzinę. Dziewczynce, w pierwszej chwili, pomoc... {} Recenzja książki Opiekunka

Opiekunka

6.01.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Kiedy coś wydaje się znakomitym rozwiązaniem należy to dwa razy przemyśleć, a jeżeli nadal jest cukierkowo różowe to napewno tylko powłoka pod którą kryje się zło wcielone. Melissa i Mark, szczęśliwe, zgodne małżeństwo po przejściach. On oficer policji (mało spostrzegawczy) Ona próbuje prowadzić własną firmę. Mają dwie urocze córki i psa. Chwilo... {} Recenzja książki Opiekunka

Opiekunka

3.11.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Jaka powinna być dobra opiekunka? Taka jak Judy. Zawsze chętna do pomocy, miła, cierpliwa, pomysłowa i życzliwa. Czy to możliwe, że pod płaszczem tych wszystkich dobrych cech kryje się druga twarz? Mroczna i bezwzględna? Pamiętajcie żeby zawsze sprawdzać referencje opiekunki i mimo wszystko bądźcie czujni. Niestety Melissa popełniła ten błąd i wzi... {} Recenzja książki Opiekunka

Opiekunka

3.11.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Książkę miałam możliwość przeczytania dzięki akcji book tour. Historia trzyma w napięciu od samego początku i z każdą stroną pomysły jednej z bohaterek są coraz bardziej szalone i nieprawdopodobne. Szczęśliwe małżeństwo z dwójką dzieci, są to córki jedna starsza, a Evie ma kilka miesięcy. Ojciec dzieci jest policjantem i prowadzi sprawę zaginięcia... {} Recenzja książki Opiekunka

@Booksmyhobby@Booksmyhobby {}× 1

Moja opinia o książce

Opinie

@Rudolfina
2020-01-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 1 /10
Przeczytane Omijać!!!

HARLEKIN W ROLI THRILLERA
Kolejna angielska autorka „thrillerów”, którą po lekturze pierwszej książki od razu wpisuję na moją osobistą czarną listę.
 
To ma być thriller? Ha, ha, ha! Od kiedy to w thrillerach używa się języka w stylu „zatrzepotała rzęsami” i zdradza się o co chodzi w piątym rozdziale? Dodam, że rozdziałów jest osiemdziesiąt jeden (!). Już na samym początku autorka informuje nas, że dziewczyna, która zatrudnia się jako opiekunka do dzieci w cudownej rodzinie jest psychopatką, obsesyjnie zakochaną w panu domu, która zjawia się tam z zamiarem wprowadzenia w obłęd jego żony, co ma doprowadzić do rozbicia małżeństwa i przejęcia ukochanego na własność. To nie ja spoileruję, naprawdę, to autorka osobiście! Sama sobie psuje show!
 
Spoilery odautorskie lecą dalej w każdym rozdziale. Najpierw dowiadujemy się, co idealna opiekunka chce namącić, a potem obserwujemy, jak jej się udaje wprowadzić te plany w życie. Chyba nie ma lepszego sposobu, żeby zanudzić czytelnika na śmierć.
 
Psychopatka mąci prawie do samego końca, a czytelnik tylko toczy pianę z ust i nie może się doczekać, żeby para omotanych idiotów wreszcie się zorientowała, w co zostaje wrabiana. Na dodatek, wrabiany mąż jest oficerem policji, więc powinien być trochę bardziej kumaty, a tymczasem jego głupota wręcz poraża. 
 
Kiedy j...

{}× 2 | link |
@WolneLitery
2019-05-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Dawno nie czytałam książki podczas której tak bardzo bym się denerwowała! Na jej samym końcu byłam już tak zła i wkurzona na tytułową "opiekunkę", że lepiej nie mówić, ale może zaczniemy od początku!

W książce wszystko kręci się w około trzech osób. Mamy tutaj Jade, czyli samotną kobietę, której dom spłonął i zostaje opiekunką w domu sąsiadów. Melissę oraz Marka do których właśnie się ona wprowadza i opiekuje dwójką ich córek. Czasami pojawia się również Lisa, która jest przyjaciółką rodziny i partnerką Marka w pracy. Podoba mi się to, że rozdziały w tej książce napisane są z narracją pierwszoosobową i będziemy po kolei widzieli całość z perspektywy wyżej wymienionych osób. Mamy więc rozdziały Lisy, Melissy, Marka i oczywiście Jade.

Po przeprowadzce Jade do domu małżeństwa zaczynają dziać się bardzo dziwne rzeczy i widzimy, że opiekunka nie jest chyba do końca tym za kogo się podaje. Małżeństwo coraz bardziej się od siebie oddala, częściej kłóci i pojawia się coraz to więcej dziwnych i nerwowych sytuacji. Kim tak naprawdę jest Jade? Ja nie mogłam się oderwać od tej powieści i przeczytałam ją na raz! Musiałam wiedzieć jak potoczy się ta historia i jakie tajemnice skrywa Jade i... Mark!

Na koniec wszystko nabiera takiego tempa, cała intryga tak przeraża i denerwuje, że lepiej nie mówić. Ja tej książki na pewno nie czytałam spokojnie!
Mocny i bardzo ciekawy thriller, który mnie wciągnął w 100%!

{}× 1 | link |
RU
2019-06-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Dla każdej matki jej dziecko to największy skarb i cud miłości. Ale czasem do opieki nad maluchem potrzebuje pomocy.Coraz więcej rodziców decyduje się na zatrudnienie opiekunki.Wybór odpowiedniej niani często spędza rodzicom sen z powiek.Ważne, żeby nie tylko miała odpowiednie kwalifikacje ale również charakteryzowała się miłą aparycją i odpowiednim podejściem do malucha .Ale niestety trzeba uważać kogo wpuszcza się do swojego domu..
.
Mark i Melissa to szczęśliwie małżeństwo. On,przystojny i troskliwy policjant,ona oddana matka i początkująca artystka. Gdy pewnego dnia na ich osiedlu dochodzi do pożaru,rodzina bez wahania proponuje młodej sąsiadce prace opiekunki i przygarnia ją pod swój dach. Jade,która ”spadła im z nieba” szybko odnajduję się w nowej roli. Dziewczyna jest miła,ma świetny kontakt z dzieci a małżeństwo coraz bardziej uzależnia się od jej pomocy.K iedy wydawałoby się ,że wszystko układa się w prost idealnie Melissa zaczyna z każdym dniem czuć się coraz bardziej zmęczona rozdrażniona i przygnębiona. Mark objawia się,że żona może mieć nawrót depresji. Bardzo chciałby jej pomóc,lecz czuje się odsunięty na bok.Coraz części też zaczynają pojawiać się między nimi zgrzyt i podejrzenia a Jade zaczyna powili i sprytnie to wszystko wykorzystywać .Idealnie manipuluje sytuacje obracając ich przeciwko sobie. Życie rodzinne Cainów zaczyna kawałek po kawałku rozpadać się jak domek z kart. Czy zorientują się zanim będzie za późno?
.
”Opiekunka”Shertl Brown to...

{} | link |
@Lirith
2019-08-12

sobie radzi nie tylko z dziećmi, ale też i innymi pracami w domu.
Im bardziej Jade czuje się jak u siebie, tym bardziej Melissa czuje się źle. Wydaje się, że pojawił się nawrót depresji. Mel łyka antydepresanty. Jest ospała, nieobecna. Tym czasem Mark zaczyna mieć problemy w pracy. Zazdrosny podwładny kopie pod nim dołki. Mężczyzna szuka pocieszenia w domu u żony, lecz ona czuje się coraz gorzej i dokłada mu jeszcze zmartwień.
W całym domu promienie tylko Jade. Zastawia sidła na Marka i dąży do celu po trupach. DO czego jest zdolna, by postawić na swoim?


"...Biedny Mark. Jade wyczuwała jego ból. Bardzo żałowała, że musi cierpieć. To takie okrutne. Ale niestety, musiała być okrutna - dla jego dobra. Nie było innego sposobu. Byli dwiema przeznaczonymi sobie duszami. Wiedziała, że uśmierzy jego ból czułymi, pełnymi miłości pocałunkami, przyjmie jego nasienie, z rozkoszą urodzi mu dzieci. A on prędzej czy później podziękuje za to, że otworzyła mu oczy..."


Książka jest naprawdę niesamowita, doskonale przemyślana i wywołująca bardzo dużo najróżniejszych emocji. U mnie w trakcie czytania często pojawiała się irytacja na bohaterów, że nie odkryli szybciej, co knuje ich prawie doskonała opiekunka. Dzięki tej irytacji napięcie nie opuszczało mnie ani na chwilę, a gdy dotarłam do ostatniej strony poczułam żal, że to już koniec.
Jeżeli ktoś waha się, nie wie czy warto zawracać sobie głowę "Opiekunką", to pragnę go zapewnić, że nie ma co się ...

{} | Komentarze (2) | link |
@niespodzinka11
2020-04-05
Przeczytane

Książka nie jest powalająca. Motywy są dla mnie całkowicie nie zrozumiałe. A głupota i naiwność bohaterów jest dla mnie niepokojąca. I po raz kolejny musiał zginąć kot.

{} | link |
@alien125
2020-04-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Bardzo fajny thriller, trzymający w napięciu i wciągający!

{} | link |
@anetka345
2020-07-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@magda.sobczak1
2020-07-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
EJ
2020-06-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Maj 2020
@pola841
2020-06-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@katherinna1997
2020-05-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Edyta_Frackowiak
2020-04-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@alexisa
2020-04-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
@Ivi
2020-04-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
OL
2020-04-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Co czytać po książce “Opiekunka”- Sheryl Browne

Książka 33 razy, mój kochany
33 razy, mój kochany Nicolas Barreau
{}6.8/10
Kiedy z czegoś dramatycznego rodzi się coś pięknego, może ch...
Książka Chłopak, którego nie było
Chłopak, którego nie było Elżbieta Rodzeń
{}8.8/10
Jeśli naprawdę kogoś kochasz, przeznaczenie zawsze znajdzie...
Książka Szmaragdowy wąż
Szmaragdowy wąż Martyna Dziugieł
{}7.6/10
Szmaragdowy Wąż to historia jedenastoletniej Amandy, która ...
Książka Powiększenie
Powiększenie Andrew Mayne
{}6.9/10
Nowa powieść autora bestsellerowego "Naturalisty"! Aby sch...
Książka Najlepsze miejsce na świecie jest właśnie tutaj
Najlepsze miejsce na świeci... Francesc Miralles, Care Santos
{}8.3/10
Iris po śmierci rodziców nie potrafi znaleźć sensu życia ani...

Cytaty z książki

O nie! Książka Opiekunka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe