Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie.

Alex Rovira, Francesc Miralles
9.3 /10
Ocena 9.3 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów
Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie.
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.3 /10
Ocena 9.3 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów

Opis

Poczucie wartości to potężne narzędzie pozwalające spokojnie iść przez życie.

Oto 35 inspirujących opowiadań, które stanowią drogowskaz pokazujący dzieciom, jak być pewnymi siebie, niezależnymi i pełnymi szacunku dla siebie i innych. Historie uczą, jak pielęgnować poczucie wartości w sobie od najmłodszych lat. Dodatkowo pobudzają wyobraźnię i poczucie humoru, zwiększają wytrzymałość, miłość i akceptację dla samego siebie – takim, jakim się jest.

Książka skierowana jest do dziewczynek i chłopców w każdym wieku. Dzięki niej staną się osobami, które umieją kochać innych, dlatego że nauczyły się kochać samych siebie.

Tytuł oryginalny: Cuentos para quererte mejor
Data wydania: 2020-12-09
ISBN: 978-83-8143-621-2, 9788381436212
Wydawnictwo: Czarna Owca
Kategoria: Dla dzieci
Stron: 176
dodana przez: chudini0505

Autor

Alex Rovira Alex Rovira
Urodzony 1 marca 1969 roku w Hiszpanii (Barcelona)

Pozostałe książki:

Ostatnia tajemnica Einsteina
Wszystkie książki Alex Rovira

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Nie tylko dla dzieci.

{} WYBÓR REDAKCJI
24.12.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Co jest najważniejsze dla naszych dzieci? Nasza miłość i całkowite oddanie, poczucie bezpieczeństwa i przekazanie wszelkich wartości związanych z dalszym życiem. Wiadomo, są różne charaktery i nie zawsze jest łatwo poskromić chaos, jednak najważniejsze jest, aby w tym całym chaosie wychowywać nasze dzieci w pełnym poczuciu ich własnej wartości i b... {} Recenzja książki Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie.

@Bookmaania@Bookmaania {}× 13

Pozycja obowiązkowa!

15.03.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie" to niezwykły zbiór przepięknych, ponadczasowych i niesłychanie wartościowych historii, które oczarują zarówno młodszego czytelnika, jak i jego rodziców. Każda z nich dopełniona jest błyskotliwym komentarzem, dokładnie obrazującym morał bajki, przedstawiającym przystępne przykłady dla dzieci, ale... {} Recenzja książki Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie.

Uwierz w siebie

11.03.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Brak wiary w siebie rzutuje na całym dorosłym życiu. Niepewność, kompleksy, niepodejmowanie działań i brak aktywności – te symptomy pojawiające się w dzieciństwie rzutują na całe późniejsze, dorosłe życie. Pomoc w budowaniu poczucia własnej wartości naszych dzieci to jedno z ważniejszych zadań rodziców. Na szczęście są takie książki, które n... {} Recenzja książki Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie.

@Zaneta@Zaneta {}× 1

Moja opinia o książce

Opinie

@coolturka104
2021-03-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Książkę czytałam wraz z moją prawie dziesięcioletnią córką. Jedna historia dziennie, a potem chwila na dyskusję i przemyślenia. Nie spodziewałam się, że nauki z nich płynące spotkają się z takim zrozumieniem, a co najważniejsze zostaną wprowadzone w życie.

Moja nieśmiała latorośl, sama siebie określa jako "silent kid" co oznacza ciche dziecko. Nie jest najaktywniejszą osobą na lekcjach, o czym przekonałam się podczas nauki zdalnej. Nigdy sama nie wyrywa się niepytana do odpowiedzi, choć doskonale te odpowiedzi zna. Mogłoby to paradoksalnie świadczyć o jej niewiedzy, skoro siedzi cichutko jak mysz pod miotłą.... a jest to wynikiem jej ogromnej nieśmiałości. Na szczęście ma bardzo mądrą panią wychowawczynię, która okazuje jej wiele zrozumienia.

Pewnego dnia wróciła do domu ogromnie podekscytowana, bo jako jedyna w klasie potrafiła rozwiązać skomplikowane zadanie matematyczne. Zgłosiła się więc i wszystko dzieciom wytłumaczyła. Gdy wyraziłam swą radość i niemałe zdumienie, odpowiedziała, że postąpiła zgodnie z tym co podpowiadała jej jedna z nauk płynąca z książki, którą czytamy.

Więc jeśli zadajecie sobie pytanie, czy książki mogą zmienić coś w naszym życiu? macie odpowiedź 😉

"Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie" to piękna i bardzo wartościowa pozycja, którą warto znać i mieć.
Znajdziemy tu bardzo wiele mądrych i pouczających treści, zawartych w trzydziestu pięciu krótkich hi...

{}× 9 | link |
@szpaczek444
2021-07-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Wierzycie w siebie?

Ja ogólnie mało wierzę w siebie i w to, co robię, ale otaczają mnie wspaniałe osoby, które pomagają mi podnosić tę wiarę w siebie! Bez nich pewnie już dawno bym się poddała i nie walczyła ani o lepsze jutro, ani o siebie samą. Wy wiecie, że to o Was 😜 Dziękuję Wam z całego serca, że jesteście, wspieracie mnie i wierzycie we mnie! 😘

⭐RECENZJA⭐

"Opowieść dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie" to zbiór trzydziestu pięciu historii o tym, jak należy dbać o siebie i poczucie własnej wartości. Wszystko zostało skrupulatnie przemyślane i dopracowane przez autorów, za co ogromne brawa! Naprawdę ta książka to kawałek świetnej roboty, przy której można spojrzeć inaczej na swoje uczynki i podejście do wielu spraw. Powiem Wam Kochani, że dość dużo czerpałam z tej lektury. Po każdym opowiadaniu zatrzymywałam się na moment i zastanawiałam się nad tym wszystkim, nad swoim podejście do wielu spraw. Czasem taka refleksja jest bardzo, ale to bardzo potrzebna i właśnie dzięki tym powieściom, można na chwilę przystanąć i zastanowić się nad tym wszystkim. Każda historia jest po coś. Każda historia otwiera nam oczy. Do wielu spraw podchodzimy tak, jak podchodzimy, a te opowieści pokazują nam, że niepotrzebnie tak robimy, że można inaczej. Ja polecam Wam tę lekturę z czystym sumieniem! Wierzę w to, że każdy z Was znajdzie tutaj coś dla siebie i zyska z tego jak najwięcej! 😃
❤️
Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję ...

{}× 2 | link |
@meandmybookzpl
2020-12-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Dziecko, które ma niskie poczucie własnej wartości boi się porażki i stara się unikać popełniania błędów. Dla psychicznego bezpieczeństwa rezygnuje całkowicie z niektórych zadań, lub wybiera takie, które są poniżej jego umiejętności. W rezultacie jest mniej skłonne do wysiłku i szybko się poddaje. To rzutuje na życie dorosłe, w którym niepewna siebie osoba, stara się zadowolić wszystkich wokół. Nie akceptując samego siebie, szuka za wszelką cenę cudzej, pozytywnej opinii. Myśląc o sobie źle, skreśla szansę na szczęśliwe życie.

Książka “Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie” zawiera trzydzieści pięć historii o tym, jak pielęgnować poczucie własnej wartości. Każda z nich zakończona jest krótkim podsumowaniem, które nakierowuje młodego czytelnika na ważne kwestie poruszone w opowiadaniu. Dla nas podsunięte przez autorów wnioski były świetną motywacją do przemyśleń i długich, ciekawych dyskusji. W rezultacie więcej czasu poświęciłyśmy na rozmowę i wymyślanie kolejnych przykładów, niż na samo czytanie, co uważam za duży plus tej książki.

Tekst napisany prostym, przyjemnym i zrozumiałym dla dziecka językiem. Ciekawe opowieści, pobudzają wyobraźnie, momentami też bawią. Na podstawie bohaterów i ich przygód poznajemy wartości, którymi warto na co dzień się kierować. Dziecko dostaje receptę na szczęśliwe życie. Życie pełne szacunku, miłości i zrozumienia dla innych, a także samego siebie. W środku znajdziemy także piękne, kolorowe i miłe dla oka ilu...

{} | link |
MA
2021-04-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Poczucie własnej wartości to potężne narzędzie pozwalające spokojnie iść przez życie.
Zgadzacie się z tym zdaniem?

Ta książka jest nie tylko dla dzieci. My dorośli dużo z niej wyciągniemy, to pomoże nam w rozmowach z dziećmi.

W książce znajduje się trzydzieści pięć opowiadać, które pomogą zbudować dziecku własny pogląd na daną sytuację. Oprócz wartościowej treści mamy wątek filozoficzny, który dla młodego człowieka może być pewnego rodzaju drogowskazem.
Każde opowiadania zakończone jest rozdziałem "Przemyśl to".
Podsumowanie oraz złota myśl wyciągnięta z opowiadania. Może warto je spisywać i zostawiać w widocznym miejscu.
Na końcu książki jest rozdział dla rodziców. Dwanaście kluczy jak budować poczucie wartości u dziecka.
Polecam ogromnie nie tylko dzieciom, ale także rodzicom. Dla których może to być drogowskazem jak wspierać dziecko, przekazywać wiedzę, budować wartość, pewność siebie u dziecka.
Twarda oprawa, kolorowe ilustracje, grube kartki

{} | link |
@Sylwia.B
2021-03-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie napisali Alex Rovira oraz Frances Miralles. To zbiór 35 historii, każda z niezwykle istotnym przesłaniem. Opowiedziane anegdoty zakończone są krótkim podsumowaniem "Przemyśl to!", które pomagają zrozumieć opowiadanie i wyciągnąć wnioski. To historie o miłości, szacunku do siebie i innych. Na końcu znajduje się 12 kluczy dla rodziców, jak wspomóc budowanie wartości u dzieciaków. Wszystko to podane w niezwykle prosty sposób, tak by dzieciaki w różnym wieku nie miały problemu ze zrozumieniem. Myślę jednak, że z czytaniem tej książki najmłodszym przedszkolakom bym poczekała. Książka jest przepięknie wydana, w twardej oprawie. Warto wspomnieć też o wyjątkowych ilustracjach autorstwa Raquel Diaz Reguera. Podsumowując, dla nas była to niezwykle wartościowa rozrywka na kilka wieczorów.

{} | link |
@_alex_sandra_mama_
2021-03-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

"Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie" od @wydawnictwoczarnaowca to jedna z najlepszych książek która trafiła do dzieciaków w tym roku.
Książka zawiera 35 krótkich, lecz bardzo wartościowych opowieści niosących mądre przesłania, zakończone morałem. Każda z historii skłania do przemyśleń i wyciągania wniosków z różnych zachowań. Szczerze, gorąco polecam 👏👍
Dodatkowo na ostatnich stronach znajdują się klucze, swego rodzaju podpowiedzi dla rodziców, opiekunów, dorosłych odnośnie czułości, porównań, czułości czy uznania względem dzieci.
Jest to jedna z tych książek, które są potrzebne i mają szczególną wartość dla małych odbiorców 🙂
Bardzo gorąco polecam zapisać ten tytuł i sięgnąć jeśli nadarzy się okazja 😊

{} | link |
@wilczkowska82
2021-02-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

{} | link |
@olgajarozek
2021-03-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
@Z_fascynacja_o_ksiazkach
2021-03-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@Zaneta
2021-03-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane 2021 MARZEC
@zkotemczytane
2020-12-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@Bookmaania
2020-12-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl