Osadnicy z Catanu

Rebecca Gablé
9.7 /10
Ocena 9.7 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów
Osadnicy z Catanu
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.7 /10
Ocena 9.7 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów

Opis

Kiedy Wikingowie Osmund i Candamir przypłynęli do swojej wioski Elasund, z wielu spichrzy, chat i największej stodoły pozostały już tylko zgliszcza.

Napastnicy nie znali litości. Jeśli czegoś nie mogli zrabować, starali się to spalić. Z ich rąk zginęli mężczyźni, kobiety i dzieci. Tych, którzy zostali przy życiu, praktycznie pozbawiono szans na przetrwanie zimy. Wówczas w głowie krewniaka Candamira rodzi się szalony plan - gdy tylko nadejdzie wiosna, trzeba zostawić za sobą Elasund i osiedlić się tam, gdzie ziemia jest żyźniejsza, a klimat łagodniejszy. Tak zaczyna się niebezpieczna wyprawa do legendarnego Catanu, podczas której przyjdzie się bohaterom zmierzyć z bezlitosną naturą, bogami autochtonów i własnymi słabościami.
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-7508-159-6, 9788375081596
Wydawnictwo: Sonia Draga
Stron: 770
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Rebecca Gablé Rebecca Gablé
Urodzona 25 września 1964 roku w Niemczech (Monchengladbach)
Rebecca Gablé – studiowała literaturoznawstwo, językoznawstwo i mediawistykę. Opublikowała pięć powieści historycznych i cztery kryminały. Wszystkie jej książki stały się bestsellerami w Niemczech. Przetłumaczono je już na pięć języków. Gablé mieszk...

Pozostałe książki:

Bracia Hioba Das Lächeln der Fortuna Die Hüter der Rose Das Spiel der Könige Der dunkle Thron
Wszystkie książki Rebecca Gablé

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Osadnicy z Catanu nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Asamitt
2020-02-14
7 /10
Przeczytane Powieść historyczna

 Opasłe tomisko o wielowątkowej akcji, bardzo ciekawie napisane. 
 W zarysie historia wygląda następująco. Znajdujemy się w miejscu, gdzie natura obchodzi się srogo z człowiekiem, gdzie nastaje okres, że trudno przeżyć kolejny dzień. Nie może dziwić, że lud zamieszkujący te tereny pragnie zmian. Do tego ziemie te są nękane przez Turańczyków co ostatecznie powoduje, że jej mieszkańcy postanawiają odnaleźć swoje miejsce na ziemi by zyskać bezpieczeństwo. Wędrówka w nieznane, a raczej morska przeprawa odkrywa prawdziwe ludzkie oblicza, w trudnych warunkach demony współegzystują na równi z ich ludzkimi postaciami. Człowiek zawsze musiał walczyć nie tylko z siłami natury, ale przede wszystkim własnymi słabościami, a często instynkty przybierają tak negatywny wydźwięk, że łatwo o tragiczne sploty wydarzeń. Taka, burzliwa, staje się podróż do wymarzonego miejsca, wyspy Catan, jaki i życie, które tam zaczynają wieść, mimo sprzyjających warunków do rozwoju. W nowych okolicznościach w ludziach odzywają się nie tylko stare urazy, ale również chęć dominacji i przejęcia władzy. 
 
 To co mnie najbardziej przekonało do tej lektury to odnośniki mityczne, zmodyfikowane przez autorkę wersje mitów, cała obyczajowość ludzi północy, żyjących w trudnych warunkach, co miało zasadniczy wpływ na ich losy i rozwój całej tradycji tych regionów Europy. Chęć poznania czegoś innego zawsze przyciąga, daje też lekcje i uświadamia nam nasze miejsce w porządku tego świata. Do tego charaktery...

× 7 | link |
@eR_
2019-12-19
10 /10
Przeczytane

Jakiś czas temu przeczytałem Thora książkę która na dobre zapadła mi w pamięci.
Od tego czasu wszystkie książki"o Wikingach" porównuję do Thora.
Osadnicy z Catanu zbliżyli się do ideału jak tylko mogli.
Polecam,kawał zajmującej lektury,na zimowe wieczory też,jest mroźnie i ponuro,aż człowiek bliżej przysuwa się do paleniska..
A tu niespodzianka-nie ma paleniska,za oknem deszcz,zamiast białego spokoju.
Nie trzeba walczyć z przeciwnościami losu,o byt.
Ale każdy ma własne demony które wyłażą wtedy kiedy najmniej tego oczekujemy.

| link |
@Goszka
2011-01-24
10 /10
Przeczytane

Bardzo mi się podobała. Książka ma coś ok. 800 stron, a ja na ani jednej nie przysypiałam. Dobrze i spójnie napisana, aczkolwiek jedyny minus, to za mało opisów. Candamir jest bohaterem literackim, któremu towarzyszyłam z przyjemnością. Urzekły mnie obyczaje i tradycje wikingów, przedstawione w powieści. Zabierałam się do tego niechętnie, ot - jakaś książka na zabicie czasu, a wciągnęło mnie tak, że czytałam od wczoraj jednym tchem i niedawno skończyłam. Polecam.

| link |
@catbat
2010-11-16
10 /10

Jedna z lepszych, jeśli nie najlepsza z przeczytanych przeze mnie książek. Pięknie przedstawiony świat wikingów ich zwyczaje, wierzenia, zycie codzienne. Niesamowita przygoda. Czyta się jednym tchem.

| link |
@Kobaltowa
2011-01-24
10 /10
Przeczytane

Kapitalna powieść. Z jednej strony mocna z drugiej nader ludzka. Wciąga, swietnie oddaje opisywany świat.

| link |
NO
2013-04-04
10 /10
Przeczytane
@nes
2010-09-27
10 /10
Przeczytane
@ultramaryna
2008-09-13
10 /10
Przeczytane Z mojej półki

Cytaty z książki

O nie! Książka Osadnicy z Catanu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl