Osobliwy dar Vanilli Bourbon

Mańka Smolarczyk
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Osobliwy dar Vanilli Bourbon
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Jak pachnie miłość?

Vanilla Bourbon nie jest zwykłą szesnastolatką. Po stracie ojca mieszka z nieco ekscentryczną mamą, a jej świat wypełniają zapachy. W rodzinie Bourbonów w linii żeńskiej z pokolenia na pokolenie przekazywany jest dar odczuwania emocji innych osób pod postacią zapachów, kolorów czy kształtów. Dla Vanilli radość ma zapach cytrusów, zaskoczenie – fiołków, a miłość… Jak pachnie miłość?

Rodzina Bourbonów od wieków trudni się perfumiarstwem. W ich firmie powstają najpiękniejsze perfumy na świecie. Receptura przechowywana jest w tajemniczej skrzyni w rodowej siedzibie w Anglii.


Kiedy mama Vanilli znika nagle w nieznanych okolicznościach razem z kluczem do drogocennej skrzyni, pozostawiwszy po sobie jedynie kawałek na pozór bezużytecznego pergaminu i laskę wanilii, dziewczyna przeprowadza się do Bourbon Manor, aby zamieszkać pod jednym dachem z recepturą i wyrachowanymi krewnymi. Niebawem okazuje się także, że będzie musiała rozwiązać zagadkę, współpracując z tajemniczym Axelem.

Co się stało z matką Vanilli i kluczem do skrzyni z recepturą? Czy wszystkim członkom rodziny Bourbonów można ufać? Czy osobliwy dar Vanilli pomoże jej zrozumieć własne uczucia?

Wydanie 1 - Wyd. Young
Data wydania: 2024-05-15
ISBN: 978-83-8371-026-6, 9788383710266
Wydawnictwo: Young
Stron: 320
dodana przez: Vernau

Autor

Mańka Smolarczyk Mańka Smolarczyk - publikuje opowiadania na Wattpadzie pod pseudonimem NoisyDreamer. Pochłania zatrważające ilości seriali, kocha czekoladę z orzechami i herbatę z cynamonem. W wolnym czasie intensywnie poznaje język turecki i bombarduje znajomych z...

Pozostałe książki:

Gentleman Fake. I że ci nigdy nie odpuszczę Osobliwy dar Vanilli Bourbon
Wszystkie książki Mańka Smolarczyk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Osobliwa Vanilia

25.05.2024

Vanillia Bourbon nigdy nie była normalna. Wróciłam tym twoją uwagę? Super! Chodź, zapraszam cię do przeczytania recenzji o książce Mański Smolarczyk. "Osobliwy dar Vanilli Bourbon" to książka, która była genialna. Ekscentryczna rodzina, tajemnice i zaginięcie. W tym wszystkim jest nastolatka, mocno specyficzna. Ubiera się na czarno, nosi ćwi... Recenzja książki Osobliwy dar Vanilli Bourbon

Jak pachnie miłość?

19.05.2024

Jak pachnie miłość? Wanilia? A może bergamotka? Nie, to chyba będzie śliwka? Ale czy jesteś pewna, bo ja bym chyba jeszcze obstawiła geranium ewentualnie gardenię? A ty, który zapach wybierasz? Rozwiązanie będzie na końcu 😉 „Tłumienie nieprzyjemnych uczuć nie jest dobrym rozwiązaniem. Wiem, że to trudne, szczególnie jeśli czujesz ich nadmiar. ... Recenzja książki Osobliwy dar Vanilli Bourbon

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@etylomorfinka
2024-05-31
6 /10
Przeczytane

Świat Vanilli Bourbon wypełniają zapachy. W jej rodzinie w linii żeńskiej zachował się dar odczuwania emocji. Vanilla czuje zapachy, jej mama widzi konkretne kolory, a babcia kształty. Bourbonowie od lat zajmują się perfumiarstwem. W ich firmie powstają najpiękniejsze zapachy, a receptura na najładniejszy z nich przechowywana jest w skrzyni, do której tylko nieliczni mają dostęp. Kiedy mama Vanilli znika wraz z kluczem do skrzyni, dziewczyna zmuszona jest do przeprowadzi do Bourbon Manor i zamieszkania pod jednym dachem z dalszą rodziną. Czy może im ufać? Co się stało z jej mamą i kluczem? Czemu zostawiła ją samej sobie i o niczym nie poinformowała?

Jest to książka skierowana zdecydowanie do młodszej ode mnie grupy, na oko tak 12-14+. Jest to opowieść o odkrywaniu siebie, poznawaniu przyjaciół i pierwszej miłości. Wraz z Vanillą powoli demaskujemy tajemnice i zagadki pozostawione przez jej mamę. Dla mnie akcja trochę zbyt wolno się rozwija. Na plus na pewno jest dar odczuwania emocji innych, zostało to świetnie wykreowane i z ciekawością czytałam opisy zapachów uczuć. Pomysł na książkę był świetny, jeszcze nie czytałam nic podobnego. Bohaterowie nie zostali pozbawieni słabości i dręczącej ich przeszłości. Polubiłam Vanillę i jej poczucie humoru i taką zadziorność. Przez całą historię widzimy jej przemianę, z raczej zamkniętej introwertyczki w dziewczynę otoczoną rodziną, przyjaciółmi i chłopakiem, która powli odkrywała swoje emocje. Na szczęście dziew...

| link |
@guzemilia2
2024-05-25
7 /10
@Mania.ksiazkowaniaa
2024-05-19
8 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Osobliwy dar Vanilli Bourbon. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl