Oswoić narkomana

Robert Rutkowski, Irena Stanisławska
6.8 /10
Ocena 6.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Oswoić narkomana
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.8 /10
Ocena 6.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Wywiad z Robertem Rutkowskim przeprowadzony przez Irenę A. Stanisławską. Terapeuta zdecydował się ku przestrodze powierzyć kawałek siebie czytelnikom. W swoim życiu sporo przeszedł. Doświadczył wielu sytuacji, które mogły go zniszczyć. Jednak tak się nie stało. A na dodatek udało mu się zostać szczęśliwym, spełnionym człowiekiem. [...] Nie ma poczucia misji, żeby ratować całą ludzkość, jednak jeśli choć jeden człowiek zmieni się dzięki jego historii, to uważa, że warto tę książkę napisać. Jemu też kiedyś pomogła czyjaś historia, dzięki której zrozumiał i poczuł, że zmiana jest możliwa. Sięgnął po narkotyki, mając 18 lat. Od razu wpadł w uzależnienie od heroiny. To był pierwszy narkotyk, jaki poznał – jeden z najsilniejszych znanych narkotyków. Wziął z bezsilności, z rozpaczy, ale również z ciekawości. Bardzo doskwierało mu życie.

Robert Rutkowski jest psychoterapeutą, wykładowcą i pedagogiem. Prowadzi sesje terapeutyczne dla osób mających problemy z uzależnieniami od substancji i zachowań, kryzysami zawodowymi lub rodzinnymi. Pomaga jako opiekun psychologiczny sportowcom – zajmuje się motywacją, relaksacją oraz usprawnianiem skuteczności działania. Pomaga rodzinom mającym kłopoty ze swoimi dziećmi lub w relacjach między sobą.

Irena A. Stanisławska jest dziennikarką. Jej publikacje ukazywały się m.in. w magazynach: „Kino”, „Film”, „Film na świecie”, „Playboy”, „CKM”, „Komandos”, „Zdrowie”, „Kobieta i Życie”, „Poradnik domowy”.

Data wydania: 2022-01-14
ISBN: 978-83-287-0778-8, 9788328707788
Wydawnictwo: Muza
Seria: Drogowskazy
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 240
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Piekło narkomanii

1.05.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

W tym wywiadzie rzece terapeuta pracujący z uzależnionymi bardzo szczerze opowiada o swoim życiu: młodości naznaczonej ćpaniem (przez wiele lat brał heroinę), o trudnych latach wychodzenia z nałogu, wreszcie o żmudnej pracy nad sobą i smakowaniu blasku codziennego życia. Książka porusza szczerością i mądrością, bo Rutkowski ma nie tylko wiedzę ksi... {} Recenzja książki Oswoić narkomana

@almos@almos {}× 10

Posklejana historia.

27.12.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Rozczarowanie z braku wiedzy u pana Rutkowskiego. Oswoić narkomana” gdzie porównuje Rutkowski narkomana z schizofrenikiem, który jak nazywa ma „rozstrojenie jaźni” bo „myśli jedno, mówi drugie, a robi co innego”. Zacznijmy od tego że schizofrenik nigdy nie myśli jedno, mówi drugie, a robi jeszcze co inne. Po drugie schizofrenik nie ma „rozstroje... {} Recenzja książki Oswoić narkomana

Moja opinia o książce

Opinie

@beata.karbownik
2021-06-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Audiobook

Audiobook Empik Go
Lektor Janusz Zadura
Wydawnictwo Muza S.A

Odkąd zaczęłam korzystać z aplikacji Emik Go sięgam po takie książki i takie tytuły , po które pewnie nigdy bym nie sięgnęła. Miałam nadrabiać książki które już czekają na przeczytanie ,a tu rośnie kolejna lista .

Co do tej książki ,zaintrygował mnie tytuł. Ostatnio częściej sięgam po literaturę faktu i po książki o uzależnieniach ,mimo że w moim otoczeniu nigdy nie było problemów z narkotykami .

Bardzo szczera i ważna rozmowa ,chociaż wydaje mi się że Pan Robert czasami trochę się wywyższa ,a może to tylko moje odczucia .
Ale jest to bardzo dobra książka ,wywiad rzeka , o uzależnieniu od heroiny . Wstrząsająca , ukazująca prawdę o uzależnieniu i opisująca jak naprawdę działają narkotyki .
Przykre jest to że niestety ludzie sięgają po to świństwo i staczają się na samo dno . Czasem uda im się z tego wyjść ,ale są też przypadki gdzie niestety ta historia nie kończy się dobrze .

Oby ta książka była przestrogą .

{}× 1 | link |
AN
2021-12-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
@MLB
2021-06-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Posiadam
@almos
2020-05-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane ebook biografia/autobiografia psychologia

Cytaty z książki

O nie! Książka Oswoić narkomana. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl