Otwarta

Ewa Wyszyńska
9.5 /10
Ocena 9.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Otwarta
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.5 /10
Ocena 9.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

"Otwarta" to porywająca i trzymająca w napięciu powieść pełna magii i sił nadprzyrodzonych. Jest to pierwsza część otwierająca cykl "Opowieści Czarownicy".
Świat otwartych jest dużo bardziej skomplikowany niż ludzki, a jeśli do tego dojdą pierwsze poważne uczucia, śmiertelne zagrożenie oraz tajemnicze zdarzenia i dwóch całkowicie odmiennych mężczyzn, otrzymujemy wybuchową mieszankę emocji, reakcji i czarów. A wszystko rozgrywa się wśród przepięknych krajobrazów Szkocji.

Czy istnieje miłość zamienna i czy świat otwartych — pełen magii, istot z zaświatów i wojny, pozwoli Moirze wsłuchać się w swoje serce? Porywająca powieść o pierwszej miłości, obfitująca nierzadko w dosadne opisy rzeczywistości oraz o młodej czarownicy, która musi się zmierzyć nie tylko ze swoimi demonami. Zagłęb się w świat magii, ujrzyj to, co niewidoczne dla oczu ludzi zamkniętych i przeżywaj razem z główną bohaterką jej skomplikowane emocje. „Otwarta” jest pierwszą częścią cyklu „Opowieści Czarownicy”, otwierającą fantastyczną podróż do świata magii, sił nadprzyrodzonych i miłości.

Moira to siedemnastoletnia otwarta i czarownica, która dzięki swoim niezwykłym zdolnościom i wiedzy może wpływać na rzeczywistość dzięki magii. Kiedy przez jej okno wchodzi mała dziewczynka szukająca pomocy, Moira rozpoczyna szaloną próbę ratunku i ucieczki przed istotami z zaświatów polującymi na to dziecko. Ostatnią deską ratunku okazuje się siedziba magów, gdzie poznaje ich Przewodniczącego oraz tajemniczego Bakchusa.
Drogi Moiry oraz Bakchusa krzyżują się ponownie i w porozumieniu z Radą Upadłych starają się oni powstrzymać atak mitologicznego potwora - Lamii.

Czy zdolności i moc Moiry okażą się wystarczające? Czy pozwolisz, by zaświaty wdarły się do Twojego wnętrza? Jednak czy nadal pozostaniesz sobą? I czy nadal będziesz wierzyć, że...
WIARA I MIŁOŚĆ MOGĄ CZYNIĆ CUDA?

Przeżyj razem z główną bohaterką jej skomplikowane emocje, delektuj się wartką akcją i wieloma niewyjaśnionymi zdarzeniami, które naprawdę namącą w losach bohaterów. Niektórych z nich pokochasz, innych nie polubisz, kręcąc przecząco głową, ale jedno jest pewne - nie będziesz mógł się oderwać od tej powieści i najchętniej przeczytasz ją jednym tchem.
Data wydania: 2022-01-01
ISBN: 978-83-8273-435-5, 9788382734355
Wydawnictwo: Ridero
Cykl: Opowieści Czarownicy, tom 1
Stron: 314
dodana przez: ewaradomska94

Autor

Ewa Wyszyńska Autorka powieści obyczajowych, thrillerów oraz fantasy, wielu poradników, opowiadań, artykułów. Pisząca ciągle i o wszystkim, lubiąca ubierać zwykłe zdarzenia w poezję. Spełniająca swoje marzenia i patrząca pozytywnie w przyszłość.

Pozostałe książki:

Historie pisane emocjami Otwarta Wojna o dziecko Medytacja. Wiedza i praktyka Smacznego, kochanie... Kreatywny dziennik uważności
Wszystkie książki Ewa Wyszyńska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Pomiędzy Upadłym Aniołem a Demonem.

25.03.2022

Opowieści Czarownicy ma być cyklem serii, jak dużej jeszcze nie wiem, bynajmniej Otwarta jest pierwszą częścią, która zabrała mnie w podróż do świata magii, sił nadprzyrodzonych i niespotykanej miłości między dwojgiem bardzo różnych gatunków. Od pierwszych stron mnie zaciekawiła i tak mnie wciągnęła ta historia, że czekam z niecierpliwością na kol... Recenzja książki Otwarta

@jagodabuch@jagodabuch × 17

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

ZO
@zosik1995
2022-01-29
10 /10

Książka wciągnęła mnie i wycięła mi z funkcjonowania parę wieczorów :) Wspaniała, polecam każdemu, kogo interesuje magia i istoty z zaświatów. Elementy nastoletniej miłości tylko dorzuciły do ognia :)

| link |
@jagodabuch
2022-03-21
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

Cisza, tajemnicza w każdej swojej cząstce, przecinająca moje uszy i powodująca w nich nieznośny szum. Cisza, która podarowała mi nagły i przyjemny spokój, pieściła moje wnętrze i zapowiadała najgorsze. Cisza bardziej jednoznaczna niż dziesiątki słów, które wypływały z ust mordercy, niż mój ból i śmierć.
Niewinność dziecka powinna być świętością, niepodważalnym prawem do życia i ochrony. Nawet jeśli to dziecko należy do otwartych, nie mieściło mi się w głowie, że mogło znaleźć się w tak wielkim niebezpieczeństwie.
Istoty z zaświatów nie mają sumienia, to prawda, zarzynają wszystkich, jak leci, by poczuć zapach ich krwi i usłyszeć przeraźliwy krzyk rozpaczy.
Los nigdy nie jest uczciwy, nie patrzy, czy ktoś będzie cierpieć albo rozpaczać, po prostu wprowadza swój plan, na który musimy przystać. s. 160
Nigdy w życiu nie czułam takiego smutku i bólu, gdzieś głęboko w środku, w obszarach mojej duszy, do których jeszcze nigdy nie dotarłam. s. 194
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl