Recenzje książki "Pałac Północy"

Dodaj swoją recenzję

"Zabijamy to, co najbardziej kochamy" - Pałac Północy

@FiolkaK @FiolkaK · 2014-09-04 10:06:54

Żadna z książek Zafóna nie zasługuje na niską ocenę. Każda z osobna i razem wzięte są cudowne i fantastyczne. Autora uznaję za jednego z ulubionych.Ocena 10/10 to według mnie za mało. Nie wiem, czy wy lubicie takie klimaty. Bohaterowie są zazwyczaj smutni, zamknięci w sobie, mimo młodego wieku mają pokaźny bagaż życiowy, stale pozostają w swoim w... czytaj dalej »

Pałac Północy

@Suza @Suza · 2013-12-21 13:14:07

W dniu, gdy stworzona przez grupkę podopiecznych St. Patrick organizacja ma zostać oficjalnie rozwiązana (ponieważ wkrótce mają opuścić sierociniec), historia opowiedziana przez Sheere zmienia wszystko. Do Chowbar Society, organizacji zobowiązującej swoich członków do niesienia sobie wzajemnej pomocy, dołącza kolejna osoba (choć przyjechała tu na k... czytaj dalej »

Pałac Północy

@airi @airi · 2013-09-06 22:56:50

Ben i jego przyjaciele skończyli już 16 lat i niedługo będą musieli opuścić sierociniec. Podczas pożegnalnej imprezy poznają swoją rówieśniczką Sheere i postanawiają zaprosić ją na ostatnie spotkanie stowarzyszenia, które założyli kilka lat temu. Dziewczyna opowiada im tragiczną historię swojej rodziny. Nowi przyjaciele decydują się pomóc Sheere zn... czytaj dalej »

Duch przeszłości i śmiercionośna machina

@Chocolate @Chocolate · 2013-08-26 08:33:25

Carlos Ruiz Zafón debiutował w 1993 roku powieścią „Książę Mgły”, „Pałac Północy” (1994) jest drugą książką w dorobku pisarza i zarówno drugą, którą mogę czytać z pod jego pióra. Pierwsza pozostawiła po sobie miłe wrażenia, ale do rewelacji daleko jej brakowało, a „Pałac Północy” pozytywnie mnie zaskoczył i mam nadzieję, że „Światła września” są je... czytaj dalej »

Pałac Północy

@Trinity801 @Trinity801 · 2013-01-04 07:54:59

Do powieści Carlosa Ruiza Zafona nie trzeba mnie przekonywać. Doszłam już dawno do wniosku, że spodoba mi się każda jego książka, a po jego powieści mogę sięgać w ciemno, chociaż wiele mi do przeczytania już ich nie zostało. „Pałac Północy” był jedną z książek, które do niedawna jeszcze miałam przed sobą. Wiedziałam jednak, że na twórczości Zafona ... czytaj dalej »

Ogień, który nie przestanie płonąć

@Alloy @Alloy · 2012-12-19 10:41:58

Północ. Kalkuta tonie w nocnej mgle. Wśród tej niepozornej, zmorzonej snem scenerii rozgrywa się prawdziwy dramat. Nie bacząc na zimno i świadomość rychłej śmierci, pewien mężczyzna ucieka przed złem. Maleńkie bliźnięta płaczą z głodu i zimna na jego łodzi, ale mężczyzna nie może się teraz zatrzymać. Dziś to nie jego życie jest ważne, musi ocalić d... czytaj dalej »

Upiorne opary pociągu-widmo

@anna.urbanska @anna.urbanska · 2012-10-23 15:44:37

Nazwisko tego pisarz brzmi jak obietnica, nadzieja na wniknięcie w świat tajemnicy, zamglonych ulic miast, legend, przygód o zmierzchu... Każda jego książka, która się pojawia wyciąga do mnie ręce, aby mnie wchłonąć i nie pozwolić o sobie zapomnieć. "Pałac północy" obietnicy nie złamał, jest cudowną, magiczną opowieścią, o której będę śniła i które... czytaj dalej »

Pałac Północy - wymarzone miejsce?

@ciarolka @ciarolka · 2012-08-15 17:37:17

Mieliście w dzieciństwie takie miejsce, które znaliście tylko wy i wasi przyjaciele? Spotykaliście się tam na tajne narady, spotkania, różne zabawy? Fajnie, za X lat powspominać te czasy, poopowiadać o tym dzieciom, wnukom... W tej powieści wydarzyła się historia właśnie takiej paczki, która spotykała się w "swoim" miejscu, ale nie jest ona dobra d... czytaj dalej »

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się