Pałace na wodzie

Adam Robiński
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Pałace na wodzie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Oto Polska B jak bóbr. Po II wojnie światowej jej mieszkańców dało się policzyć na palcach. Kiedy Aleksander Ford kręcił filmową adaptację Krzyżaków, zwierzę do słynnej sceny polowania znalazł dopiero w gdańskim rezerwacie. Ale to już przeszłość. Dziś trudno o jakiekolwiek rachuby, a największe europejskie gryzonie żyją od Bałtyku po Tatry.

Historia polskiej populacji bobra w XX wieku jest opowieścią o spektakularnym powrocie gatunku jeszcze niedawno zagrożonego wymarciem. Pałace na wodzie to zapis krajoznawczego śledztwa – prowadzonego w Gdańsku i Poznaniu, na Warmii, Mazurach, Suwalszczyźnie, Mazowszu oraz w Bieszczadach – w poszukiwaniu historycznych korzeni kraju bobrów i źródeł jego obecnej potęgi. To również przewodnik po z pozoru niewidzialnym świecie tych zwierząt. A także zachęta do nawiązania dobrosąsiedzkich stosunków. Bo metropolie bobrów to przeciwieństwo miast ludzkich: pełne wody i bujnej zieleni, samoistnie filtrujące zanieczyszczenia, buchające gatunkową różnorodnością.
Data wydania: 2022-04-27
ISBN: 978-83-8191-446-8, 9788381914468
Wydawnictwo: CZARNE
Seria: Reportaż [Czarne]
Kategorie: Przyrodnicza, Zwierzęta
Stron: 200
dodana przez: Catta

Autor

Adam Robiński Adam Robiński
Urodzony w 1982 roku w Polsce
Dziennikarz, debiutował w „Życiu Warszawy”, związany m.in. z „Rzeczpospolitą” i „National Geographic Polska”, stały współpracownik „Tygodnika Powszechnego”. Finalista Nagrody im. Barbary N. Łopieńskiej za najlepszy wywiad prasowy. Jego książka Hajst...

Pozostałe książki:

Hajstry Kiczery. Podróż przez Bieszczady Pałace na wodzie Pismo. Magazyn opinii, nr 6 / czerwiec 2018 Czyżyk na drogę. Rozmowy o przyrodzie Pismo. Magazyn opinii, nr 1 (25) / styczeń 2020 Pismo. Magazyn opinii, nr 6 (30) / maj 2020 Pismo. Magazyn opinii, nr 7 (19) / lipiec 2019 Puszcza domowa
Wszystkie książki Adam Robiński

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Pałace na wodzie? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@frodo
2023-01-03
10 /10
Przeczytane 2023

Fantastyczna książka o naszych polskich bobrach. O kilku lokalizacjach na terenie naszego kraju. I o ich zwyczajach. Napisana świetnym językiem. Czapka z głowy , przed autorem. Na dodatek rok temu jedną z tych lokalizacji sam odwiedziłem.

× 5 | Komentarze (1) | link |
@book.book.pl
2024-05-14
2 /10
Przeczytane

Książka strasznie chaotyczna, bardzo ciężko się czytało.

× 5 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Pałace na wodzie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl