Czyżyk na drogę. Rozmowy o przyrodzie

Krzysztof Czyżewski, Lechosław Herz, Adam Wajrak, Stanisław Łubieński ...
Czyżyk na drogę. Rozmowy o przyrodzie
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Co to znaczy: żyć w zgodzie z naturą? Żyć tak jak żyje Adam Wajrak, na skraju Puszczy Białowieskiej, by z okna domu móc podglądać żubry i chodzić codziennie na samotne puszczańskie wędrówki? Jak Anna Kamińska, pisząc po nocach bestsellerową biografię Simony Kossak, dzięki której mogła porzucić życie w mieście i wyprowadzić na wieś, by całkowicie poświęcić się pisaniu? Jak Krzysztof Czyżewski, szef Ośrodka „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów”, który mieszka nad jeziorem Hołny w Krasnogrudzie, w tym samym miejscu, do którego przyjeżdżał przed laty Czesław Miłosz, a w Sejnach, sennym miasteczku, o którym dawno Bóg zapomniał, buduje światowe centrum dialogu? Czy może jak Lechosław Herz, projektując i wytyczając setki kilometrów szlaków, między innymi po Puszczy Kampinoskiej, i pisząc przewodniki? Jak Stanisław Łubieński, warszawiak z urodzenia, liczący gatunki ptaków zamieszkujących Warszawę, czy jak Adam Robiński, także warszawiak, który przy każdej nadarzającej się okazji ucieka przed miastem, na przykład na Pulwy pod Wyszkowem, w poszukiwaniu samotności i arktycznej pustki? Na pozór przypadkowych bohaterów książki Piotra Brysacza – dziennikarzy, pisarzy, reporterów – łączy jedno: pisanie o przyrodzie. Kim są? Z jakich światów przychodzą? Dlaczego piszą o ptakach, o przyrodzie? Co ich kształtowało? Co im daje obcowanie z naturą i czego w przyrodzie szukają? Czym ona dla nich jest? Czyżyk na drogę. Rozmowy o przyrodzie to sześć niespiesznych zapisów spotkań z ludźmi, dla których przyroda stała się zarówno sposobem na życie, jak i całym życiem… Znakomitym dopełnieniem tej książki są przepiękne kolorowe fotografie autorstwa Magdy Wiśniewskiej-Krasińskiej, Adama Wajraka, Krzysztofa Czyżewskiego, Lechosława Herza, Stanisława Łubieńskiego i Adama Robińskiego.
Data wydania: 2018-06-28
ISBN: 978-83-949505-2-1, 9788394950521
Wydawnictwo: Paśny Buriat
Stron: 148

Autor

Krzysztof Czyżewski Krzysztof Czyżewski
Urodzony 6 lipca 1958 roku w Polsce (Warszawa)
Krzysztof Czyżewski – polski pisarz, reżyser i animator działań międzykulturowych, współtwórca Ośrodka „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach oraz Fundacji Pogranicze. W 2011 wraz z zespołem Pogranicza, otworzył Międzynarodowe Centrum Dialo...

Pozostałe książki:

Imię powietrza Krasnogruda, no 13/2001 Miłosz Tkanka łączna Tysiącletni Kraków Ścieżka pogranicza / The Path Of The Borderland Żegaryszki Almanach Sejneński 1 Czyżyk na drogę. Rozmowy o przyrodzie Encyklopedia popularna PWN Herito - nr 27 - Kraków i świat Herito - nr 8 - Narody - historia i pamięć Kraków : miasto moich marzeń LOT Linia powrotu. Zapiski z pogranicza Małe centrum świata. Zapiski praktyka idei Patron Narodu Podlaskie - pamięć, tożsamość, rozwój Podręcznik dialogu. Zaufanie i tożsamość The Word Heritage Poland on the UNESCO W afrykańskiej dżungli W stronę Xenopolis Wrocław i Berlin: Historia wzajemnych oddziaływań / Berlin und Breslau: Eine Beziehungsgeschichte Wróg nie śpi Z problematyki praw na dobrach niematerialnych Żegaryszki 2. I inne Żegaryszki. Wiersze najmniejsze
Wszystkie książki Krzysztof Czyżewski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Czyżyk na drogę. Rozmowy o przyrodzie aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Czyżyk na drogę. Rozmowy o przyrodzie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl