Ścieżka pogranicza / The Path Of The Borderland

Krzysztof Czyżewski
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Ścieżka pogranicza / The Path Of The Borderland
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Dwujęzyczna publikacja, wydana nakładem "Pogranicza" to poetycka wyprawa w świat rozważań o dzisiejszym świecie, kulturze i granicach pomiędzy tym, co odrębne a tym co nas spaja. O pograniczu - tym metaforycznym, i tym prawdziwym, o podejmowaniu wyzwań z nim związanych i utrzymaniu równowagi między tym co znane, a tym co obce. Przez to wszystko wiedzie Ścieżka pogranicza. Ścieżka pogranicza jest zbiorem przemyśleń i refleksji zebranych w podróżnym notesie Krzysztofa Czyżewskiego podczas podróży po amerykańskim stanie Oregon wiosną 2001 roku, zamkniętych w czterech rozdziałach; Ścieżka, Kamień Graniczny, Pogranicze i Miejsce. Każde imię podąża ścieżką, niepowtarzalną. Każda ścieżka odciska to, co w nas jedyne: ciężar serca, siłę kręgosłupa, widzenie. Ścieżka nosi nasze imię. Ścieżka biegnie różnymi drogami. Drzewo człowiek sadzi, dom buduje, sztukę przedstawia, ścieżką idzie. Dniem i nocą. Nie widzi tego. Nie zajmuje się praktyką ścieżki. Poznaje techniki różnych profesji. Dzięki nim zdobywa nowe obszary i wznosi budowle. Zamieszkuje na wyspecjalizowanych, odpływających od siebie wyspach. Ledwie się pomiędzy nimi komunikuje.
ISBN: 978-83-61388-51-7, 9788361388517
Wydawnictwo: Pogranicze

Autor

Krzysztof Czyżewski Krzysztof Czyżewski
Urodzony 6 lipca 1958 roku w Polsce (Warszawa)
Krzysztof Czyżewski – polski pisarz, reżyser i animator działań międzykulturowych, współtwórca Ośrodka „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach oraz Fundacji Pogranicze. W 2011 wraz z zespołem Pogranicza, otworzył Międzynarodowe Centrum Dialo...

Pozostałe książki:

Almanach Sejneński 1 Żegaryszki Miłosz Tkanka łączna Tysiącletni Kraków Krasnogruda, no 13/2001
Wszystkie książki Krzysztof Czyżewski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Ścieżka pogranicza / The Path Of The Borderland aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@abdita
2019-11-23
10 /10
Przeczytane #literatura wszelka Własne do przeczytania

Cytaty z książki

O nie! Książka Ścieżka pogranicza / The Path Of The Borderland. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl