Pan Zło

Michał Długa
7.0 /10
Ocena 7.0 na 10 możliwych
Na podstawie 23 ocen kanapowiczów
Pan Zło
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.0 /10
Ocena 7.0 na 10 możliwych
Na podstawie 23 ocen kanapowiczów

Opis

Podróż, która odmieni twoje wnętrze

Kim jest Pan Zło?

To jungowski Cień?

Mroczny destrukcyjny popęd?

Freudowski Tanatos?

A może wcielenie banalnego zła, które skłania nas do morderstw, oszustw i kradzieży?

Pierwszy raz widział Pana Zło, a gdy się zbliżył, czuł, jakby znał go całe życie. Jego spojrzenie pobudziło wszystkie najtrudniejsze emocje, nawet te uśpione, które od lat nie dawały znaku życia. Czuł wobec niego szacunek, strach i niepewność. A teraz doszły jeszcze ciekawość i chęć współpracy z wpływowym człowiekiem.

– Pewnie zastanawiasz się, z jakiego powodu tutaj jestem. – Pan Zło zatrzymał się. – I z jakiego powodu ty tu jesteś – dodał, wskazując na Tomka palcem prawej ręki. Zamilkł na chwilę, nie odrywając wzroku od swojego słuchacza, aż wreszcie dokończył: – Otóż jestem odpowiedzią na wszystkie twoje pytania.

Data wydania: 2020-12-09
ISBN: 978-83-66616-56-1, 9788366616561
Wydawnictwo: Borgis
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 196
dodana przez: Vernau

Autor

Michał Długa Michał Długa Autor obdarzony wyjątkową umiejętnością obserwacji świata. Literacki buntownik, niepokorny twórca, który jak nikt potrafi łamać schematy. Współczesny Marek Hłasko.

Pozostałe książki:

Materializm
Wszystkie książki Michał Długa

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Pan Zło kontra Michał Długa

{} WYBÓR REDAKCJI
26.01.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Tomasz pracuje w korporacji sprzedającej ubezpieczenia. Nie jest pracoholikiem, jak pomyślałem przeczytawszy kilkanaście stron powieści. Nie jest asertywny, ktoś mógłby powiedzieć, że mamy (nie)przyjemność z nieudacznikiem. Na jego głowę zwala się ogrom pracy. Potrzebnej i niepotrzebnej. Z jego zakresu obowiązków, lecz również tej spoza terenu pow... {} Recenzja książki Pan Zło

@adam_miks@adam_miks {}× 12

Odwieczna walka między dobrem a złem

{} WYBÓR REDAKCJI
3.02.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Zło drzemie w każdym z nas – to odwieczna prawda, którą ze starannością próbujemy ukryć. W końcu teoretycznie propagujemy czynienie dobra i bycia bliźnim dla wszystkich. Dla mnie te słowa zahaczają już o komizm, ponieważ według mojej opinii nasz świat nie jest ani dobry, ani zły. Istniejemy i posiadamy władzę, by go kreować. Wydaje nam się, że jes... {} Recenzja książki Pan Zło

@Elfik_Book@Elfik_Book {}× 10

Dobre chęci nie wystarczą

25.04.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Walka dobra ze złem to temat odwieczny. Walka dobra ze złem w duszy człowieka - takoż. Idea, że osobista zmiana może prowadzić do zmiany świata na lepsze, jest obecna w wielu szacownych systemach etycznych. O tym, że w naszym świecie nie dzieje się najlepiej, nikogo chyba przekonywać nie trzeba, wystarczy włączyć telewizor. Wszystkie te elementy o... {} Recenzja książki Pan Zło

@Airain@Airain {}× 16

W głąb ludzkiego mózgu

29.12.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Wiem, wiem. Recenzent nie powinien bać się trudnych wyzwań. Jednak dla fana literatury sensacyjnej, kryminalnej, wielu odmian thrillerów, literatury podróżniczej, sportowej czy górskiej, zmierzenie się z powieścią Michał Długi, było dla mnie nie lada wyzwaniem. Wyzwaniem, którego się podjąłem, bo rzadko odkładam książki, gdy zacznę je czytać. W ty... {} Recenzja książki Pan Zło

Moja opinia o książce

Opinie

@adam_miks
2021-01-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Tomasz pracuje w korporacji sprzedającej ubezpieczenia. Nie jest pracoholikiem, jak pomyślałem przeczytawszy kilkanaście stron powieści. Nie jest asertywny, ktoś mógłby powiedzieć, że mamy (nie)przyjemność z nieudacznikiem. Na jego głowę zwala się ogrom pracy. Potrzebnej i niepotrzebnej. Z jego zakresu obowiązków, lecz również tej spoza terenu powinności. Tomasz jest coraz bardziej zmęczony. Na skraju załamania nerwowego, nerwicy, być może zachowań schizofrenicznych.
Tomasz coraz częściej i coraz bardziej ucieka w świat swych iluzji, czy to poprzez oglądanie filmów porno, czy też marzenia o staniu się bohaterem jednej z tak uwielbianych przez niego gier komputerowych.
Pewnego dnia poznaje Pana Zło. Tak do końca nie ustaliłem kim jest Pan Zło. Wydaje mi się że najbliżej Mu do jednego z tych Guru, którzy najpierw wmawiają ludziom, że żyją w podłym świecie. A następnie pokazuje im Lepsze, które tak naprawdę jest Najgorszym Rozwiązaniem. Tak działa Lucyfer w przebraniu Boga.
Tomasz ma w głowie mętlik. Staje się niewolnikiem Pana Zło. Jakaś cząstka w głowie młodego mężczyzny, iskierka, mówi że wiedza, którą Pan Zło przekazuje tak naprawdę niewiele jest warta. Nic. Chłopak broni się niezbyt racjonalnymi argumentami. Pan Zło wyśmiewa pomysły Tomasza. Więźniowi pozostaje jedno rozwiązanie. Okazuje się że takich jak on niewolników jest sporo. Zakładają coś w rodzaju stowarzyszenia, fundacji. Podejmują ryzyko.


Wszystko ...

{}× 3 | link |
@Mirka
2021-01-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Każdy chciałby prowadzić szczęśliwe, satysfakcjonujące życie, które toczy się według naszych pragnień. Jednak rzeczywistość odbiega najczęściej od naszych wyobrażeń. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że wiele dziejących się spraw zależy od nas i naszej woli działania. Każdy bowiem ma w sobie własnego Pana Zło wypielęgnowanego na strachu, lęku, negatywnych emocjach, braku akceptacji siebie, wiary w swoje siły i umniejszaniu swoich wartości. Jego wpływ jest tak duży, że tkwimy wciąż w tych samych strukturach społecznych obawiając się wyjścia poza powszechne ramy zachowania. Nikt nie jest wolny od mrocznej strony swego istnienia, ale każdy może poprzez zmianę myślenia spowodować lawinę wypełnioną optymizmem i miłością, która ma moc rozpraszania każdego cienia.

Świetna książka. Polecam!

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/01/705-pan-zo.html

{}× 2 | link |
@paulina2701
2021-04-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Walka Dobra ze Złem...
Czy ma sens?
Gdzie są granice?
Poddać się czy walczyć?
...

{}× 1 | link |
@przyrodazksiazka
2021-04-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

,, Nienawiść docierała do mnie z każdego zakątka tego pomieszczenia. Czułem ją i widziałem. Był to widoczny mrok, który otaczał zgromadzone osoby. Docierał do mnie. Otulał mnie. Budził najgłębsze lęki".

Tytułowy bohater jest osobą bardzo niepewną siebie. Nie wierzy w swój sukces, dlatego poddaje się za każdym razem, kiedy ktoś próbuje go wykorzystać. Powiedziałabym nawet, że jest w pogłębiającej się depresji, która każdego dnia odbiera mu cząstkę siebie. Zaczyna miewać nawet omamy, które tylko dokładają mu zmartwień.
Pewnego dnia ukazuje mu się postać w masce. Naskakując na niego, stara się zgasić ledwo tląca się iskierkę nadziei na lepsze życie. W tym momencie rozpoczyna się walka między dobrem a złem. Mężczyzna w masce zdaje się mieć bardzo przekonujące argumenty, do swoich racji. Następnie pojawia się ktoś jeszcze, kogo początkowo nie jesteśmy pewni. W jednej chwili służy on złu, a w następnej sam staje się zagubiony. Rozgrywka trwa, a ja sama zaczęłam czytać z uwagą motywy przytaczane przez Pana Zło. Swoimi wypowiedziami sprawiał, że i w nas zagości nutka zwątpienia.

,, Pan Zło każdą rzecz wykreował na scenie w najlepszym świetle, wzbudzając w Tomku pragnienie. Przedstawiał wszystko, o czym ten kiedyś marzył".

Książka dosyć ciekawa. Potrafi namieszać w głowie na tyle, że sami będziecie się zastanawiali, co jest w życiu dobre, a co złe. Czytając ją, zaczynamy bardziej wierzyć w siebie. Potrafi podnieść naszą samoocenę, poprzez brutalną p...

{} | link |
@wez_przeczytaj
2021-03-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane

Mówi się, że jest w nas tyle samo dobra, co zła i tylko od nas zależy, w którą stronę pójdziemy. Czy wkroczymy w mrok, gdzie króluje zawiść, zazdrość, okrucieństwo i smutek, czy pozostaniemy w świetle, gdzie za każdym rogiem świeci słońce, panuje spokój, radość i szczęście? Autor w swojej książce opisał odwieczną walkę dobra ze złem. Z jednej strony mamy zło, gdzie rządzi pieniądz, a ci, którzy opływają bogactwem, rządzą światem; ci biedni są nic niewarci. Ludzie zmierzają ku autodestrukcji. Niszczą przyrodę, trują się chemią, zazdroszczą i rozsiewają strach. Z drugiej jest dobro, które życzliwością, pomocą i szacunkiem próbuje oświecić ludzkie serca. Która cząstka naszego bohatera zwycięży? Czarna czy biała? Autor porusza wiele tematów, które mają odzwierciedlenie w rzeczywistości. Stawia wiele pytań, na które sami możemy sobie odpowiedzieć, zmusza do przemyśleń. Sam pomysł na tę książkę był bardzo ciekawy, wykonanie niestety troszkę kulało. Przeszkadzały mi liczne powtórzenia i nagłe, zmienne nastroje, jakie przechodził bohater. Jakby był zaprogramowany. Panicznie się bał, a za chwilę walczył ze złem niczym dzielny bohater. Zabrakło mi płynnego przejścia między tymi nastrojami. Niestety nie polubiłam Tomka. Zgadzam się jednak, że świat idzie w złym kierunku, a odpowiedzialność za to spływa tylko i wyłącznie na nas. Czy jest to lektura dla Was? Sami musicie to ocenić. Mnie średnio przypadła do gustu, lecz zniechęcać Was nie będę.

{} | link |
@wiktoria.wasilewska
2021-05-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

54/100/2021

Książka Pan Zło jest... Hmm.. Inna. Zdecydowanie. Jest z tych książek, które mocno wpływają na myślenie.
Z jednej strony mocno zmusza do refleksji, z drugiej podaje na tacy te najgorsze rzeczy, z głębi naszej podświadomości.
Główny bohater Tomek ma syndrom Mesjasza. Chciałby zbawić świat, pomóc każdej napotkanej osobie, chce by każdemu żyło się lepiej. Jednak sam sobie niestety nie potrafi pomóc.
Ktoś by powiedział, że takie osoby są potrzebne. Tak, jednak Tomasz mocno się męczył. Chciał lecz nie mógł. Podejrzewam, że miał depresję. W pracy był nękany. Czuł, że nie jest wystarczająco dobry. Nie wierzy w siebie i w swój sukces. Chciał nawet targnąć się na swoje życie, mając wątpliwości w sens swojej egzystencji.
Widzimy tu walkę dobra ze złem. Pan Zło krytykował ludzi, ich poczytania. Podważał każde decyzje, szydził z ludzkiej chciwości, pazerności. Obniżał samoocenę mężczyzny, chciał, by myślał o sobie jak najgorszej, łaknął jego strachu.
Na szczęście w jego głowie pojawił się dobry Bóg, który obudził w nim Iskierkę nadziei.

Ciekawa książka, tak jak wspominałam, pobudza myślenie. Miła odmiana od romansów mafijnych😂🙈.
Czytaliście? Jak wrażenia? A może macie w planach?
Ja tak ani nie polecam ani nie odradzam.

{} | link |
@Airain
2021-04-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane
@w.bookss
2021-04-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
KO
2021-04-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
@Allbooksismylife
2021-04-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@patrycja.lukaszyk
2021-02-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@Aleksandra_99
2021-02-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@dyrcia7
2021-02-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@Elfik_Book
2021-02-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@melkart002
2021-01-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Co czytać po książce “Pan Zło”- Michał Długa

Weryfikacja
Weryfikacja "Kafir", Łukasz Maziewski
{}6.5/10
W Polsce władzę przejmuje nowa prawicowa partia. Bierze n...
Sekcja legalnych morderców. Preludium
Sekcja legalnych morderców.... Krzysztof Neus
{}6.9/10
Gdy stracisz wszystko, nie musisz już bać się ryzyka. Cel ...
Wiele do stracenia
Wiele do stracenia Marek Marcinowski
{}8.1/10
Andrew Freshet sądzi, że złapał szczęście za ogon. Pnie się...
Architekci. Czyściciele materii
Architekci. Czyściciele mat... Kamil Hajduk
{}8.3/10
Lewobrzeżna Warszawa leży w gruzach, a resztę miasta pochła...
Ta dziewczyna
Ta dziewczyna Michelle Frances
{}7.0/10
Wciągający, pełen intryg thriller psychologiczny o tragic...

Cytaty z książki

“Lepiej umrzeć wolnym, niż żyć w strachu jako niewolnik!”
{}
#
“Politycy wmawiają, że można otrzymać coś za darmo, ale darmo to znaczy kosztem innych.”
{}
#
“Bo to, że ktoś odstaje od społeczeństwa, nie znaczy, że powinien być dręczony.”
{}
#
“Chyba ci głupcy mają rację, że niewiedza prowadzi do szczęścia”
{}
#
“Muszę chodzić do niechcianej roboty, choć teoretycznie nikt mnie do tego nie zmusza. Ale bez niej nie będę miał pieniędzy od których wszystko jest uzależnione. Nie będę miał pieniędzy jakieś ś...”
{}
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe