Pani Avalonu

Marion Zimmer Bradley
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Książka Pani Avalonu
Książka Pani Avalonu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Urzekająca historia świętej wyspy opowiedziana jest poprzez życie trzech jej najpotężniejszych kapłanek. Caillean, wskrzeszająca dawną magię, zakłada wspólnotę kapłanek, które służą Wielkiej Bogini, przygarnia sierotę, Gawena, dziedzica mistycznego rodu królewskiego, i odgradza Avalon od wrogiego świata zasłoną wiecznych mgieł. Dierna prowadzi Avalon po zdradliwych wodach polityki, oddając rzymskiemu generałowi za żonę młodą nowicjuszkę. Viviana, najwyższa kapłanka Avalonu, strzeże Graala i przygotowuje drogę przyszłemu królowi.
Data wydania: 1999
ISBN: 978-83-7150-605-5, 9788371506055
Wydawnictwo: ZYSK I S-KA
Stron: 382
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Urodzona 3 czerwieca 1930 roku w Stanach Zjednoczonych ( Nowy Jork )

Marion Eleanor Zimmer Bradley (ur. 3 czerwca 1930 w Albany, Nowy Jork, zm. 25 września 1999 w Berkeley, Kalifornia) – amerykańska autorka (często feministycznych) powieści fantasy jak np. Mgły Avalonu. W kręgach literackich często używa się skrótu od...

Książki Marion Zimmer Bradley

Wszystkie książki Marion Zimmer Bradley

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Pani Avalonu" Marion Zimmer Bradley

"Są miejsca, które stykają się jak fałdy na kocu. Jednym z nich jest to, które ludzie zowią Avalonem." Vernemeton przestało istnieć. Po śmierci Eilan, przewodząca obecnie zgromadzeniu kapłanek, Caillean powraca na świętą górę Tor. Wraz z nią do Kraju Lata przybywa Gawen, syn Eilan, poczęty podczas święta Beltane, który dorasta tu kształcąc się na druida. Młodzieniec otrzymuje także nauki od Pani Krainy Czarów, która zwie go Synem Setki Królów, a pomiędzy nim i jej córką Sianną zawiązuje się szczególna więź. Gawen, poszukując swojej tożsamości, decyduje się na porzucenie Avalonu i udaje się d... czytaj dalej »

@Zapiskispodpoduszki @Zapiskispodpoduszki
{} Napisz swoją recenzje

Moja opinia o książce

Opinie
@Zapiskispodpoduszki
@Zapiskispodpoduszki 2015-01-12
Przeczytane (2015-01-12)
@sylwia1693
@sylwia1693 2010-12-30
Przeczytane (2010-12-30)

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się