Penderecki. Bunt i wyzwolenie. Rozpętanie żywiołów

Mieczysław Tomaszewski
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Penderecki. Bunt i wyzwolenie. Rozpętanie żywiołów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Można zjawisko, któremu na imię Penderecki nazywać wielorako. I tak też się działo od samego początku i zieje nadal. Nadawane mu określenia rymują się za sobą lub rozmijają się, stając przy tym na tym samym lub przeciwnym brzegu. Naprzeciw wyrazom podziwu stają więc anatemy, rzucane również przez tych, którzy wcześniej podziwiali. Bo droga twórcza autora TRENU, PASJI i RAJU UTRACONEGO ma charakter ekspulsywny. Zmienia się, zaskakując spontanicznością i dynamizmem reakcji na świat i życie. Reakcji będących wyrazem osobowości obdarzonej nie tylko zdolnościami, ale i temperamentem twórczym, i charakterem osobistym o barwie i sile niepowtarzalnej. Nade wszystko - tej niosącej w sobie odwagę bycia sobą. W każdej sytuacji i naprzeciw każdej.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-224-0894-0, 9788322408940
Wydawnictwo: PWM - Polskie Wydawnictwo Muzyczne
Nagrody: Krakowska Książka Miesiąca (Zwycięzca)

Autor

Mieczysław Tomaszewski Mieczysław Tomaszewski
Urodzony 17 listopada 1921 roku w Polsce (Poznań)
Mieczysław Aleksander Tomaszewski – polski muzykolog, teoretyk, estetyk muzyki, współorganizator życia muzycznego w Bydgoszczy po II wojnie światowej (1946–1952), profesor i doktor honoris causa Akademii Muzycznej w Krakowie. Honorowy Obywatel Krako...

Pozostałe książki:

Chopin i George Sand Chopin Penderecki. Bunt i wyzwolenie. Rozpętanie żywiołów Chopin 2. Uchwycić nieuchwytne Chopin Człowiek, dzieło, rezonans Kompozytorzy polscy o Fryderyku Chopinie Odczytywanie na nowo. Rozmowy z Mieczysławem Tomaszewskim Penderecki Penderecki - trudna sztuka bycia sobą Penderecki. Bunt i wyzwolenie. Tom II. Odzyskiwanie raju Pieśń polska
Wszystkie książki Mieczysław Tomaszewski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Penderecki. Bunt i wyzwolenie. Rozpętanie żywiołów? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

JA
@JankoMuzykant
2014-10-05
5 /10
Muzyczne (przeczytane)

Cytaty z książki

O nie! Książka Penderecki. Bunt i wyzwolenie. Rozpętanie żywiołów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl