Pewność siebie. Jak być asertywnym, pokonać lęk i sięgnąc po swoje

Mateusz Grzesiak
9.3 /10
Ocena 9.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Pewność siebie. Jak być asertywnym, pokonać lęk i sięgnąc po swoje
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.3 /10
Ocena 9.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Nieskuteczne rady

„Uwierz w siebie”, „poznaj siebie”, „bądź pewny siebie, a…” – zdobędziesz w życiu wszystko, czego chcesz, ludzie będą robić to, czego od nich oczekujesz, będziesz bogaty i spełniony. Kto wie, może nawet sięgniesz po władzę polityczną albo duchową i powiedziesz za sobą tłumy? Ludzie lubią wiedzieć, że podążają za kimś, kto wie, co robi, wie, jak to zrobić, i nie miewa niepotrzebnych wątpliwości. Ale to się nie wydarzy. Nie tak działa pewność siebie.

Prawdziwa pewność siebie

Osoba pewna siebie taką się stworzyła. Akceptuje się i zna swoją wartość. Ma zdolność autorefleksji i potrafi w oparciu o fakty ocenić swoje mocne i słabe strony. Traktuje pewność siebie jako drogę do osobistego szczęścia i zawodowego sukcesu. Zarządza swoimi emocjami i zachowaniami, jest empatyczna i potrafi wpływać na siebie i innych. Jest wrażliwa bez użalania się i asertywna bez arogancji. Wychodzi poza własną przeszłość i ponad modele rodzinne i kulturowe.

Jak ją w sobie wypracować?

W swojej najnowszej książce doktor Mateusz Grzesiak zabierze Cię w podróż do prawdziwej pewności siebie. Takiej, której można się nauczyć i o którą warto się postarać, ponieważ da Ci możliwości pozwalające na samorealizację i wielowymiarowy rozwój.

Data wydania: 2020-11-25
ISBN: 978-83-283-6781-4, 9788328367814
Wydawnictwo: Onepress
Stron: 183
dodana przez: girlinthebookspoland

Autor

Mateusz Grzesiak Mateusz Grzesiak
Urodzony 3 kwietnia 1980 roku w Polsce (Białystok)
Mateusz Grzesiak – polski psycholog, doktor nauk ekonomicznych, wykładowca akademicki, certyfikowany coach. Autor książek z zakresu zarządzania, marketingu, psychologii sukcesu, zmiany i relacji, inteligencji emocjonalnej. Autor Mixed Mental Arts – ...

Pozostałe książki:

AlphaMale AlphaFemale Podręcznik perswazji. Najskuteczniejsze metody przekonywania innych i świadomej ochrony przed manipulacją Fast Languages. Szybka nauka języków obcych Personal branding, czyli jak skutecznie zbudować autentyczną markę osobistą
Wszystkie książki Mateusz Grzesiak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

O tym jak marzenia zamienić w rzeczywistość

WYBÓR REDAKCJI
25.11.2020

Pewność siebie to coś co musi być dobrze zbalansowane, za mała jej ilość powoduje w nas frustracje, przygnębienie i wycofanie, a zbyt duża odbierana jest jako przemądrzałość i cwaniactwo. Autor rozbił ten problem na wiele czynników, o których nigdy wcześniej nie pomyślałabym, że mogą mieć znaczenie. Książki podzielona jest na cztery części kole... Recenzja książki Pewność siebie. Jak być asertywnym, pokonać lęk i sięgnąc po swoje

Jak wygląda prawdziwa pewność siebie?

3.03.2021

Zastanówmy się na początku, jak według nas zachowuje się, wygląda człowiek pewny siebie? Czy jest to ktoś, kto mówi najgłośniej, może to ktoś kto piastuje wysokie stanowisko, jest bogaty lub bardzo uzdolniony? Często tak właśnie się nam wydaje, kojarzymy pewność siebie z kimś kto dużo osiągnął, posiada ogromny majątek lub dajmy na to jest szczery ... Recenzja książki Pewność siebie. Jak być asertywnym, pokonać lęk i sięgnąc po swoje

Moja opinia o książce

Opinie

@Iwona_Nocon
2020-11-27
10 /10
Przeczytane

Dr Mateusz Grzesiak - psycholog, wykładowca akademicki. Ukończył studia magisterskie z prawa oraz psychologii, jest doktorem nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzeniu. Od kilkunastu lat szkoli międzynarodowo w siedmiu językach. Autor 21 książek. Mam nadzieję, że ta krótka notka o autorze na niejednej osobie zrobi wrażenie.
Pana Mateusza Grzesiaka śledzę od jakiegoś czasu w mediach społecznościowych, staram się załapać na jego wejścia w programach śniadaniowych, bo wiem, że zawsze z danej rozmowy coś wyniosę. Niestety książkowo jestem trochę w tyle. Przeczytałam łącznie z tą dopiero drugą publikację autora. Biję się w pierś i obiecuję to nadrobić. Dzięki Pewności siebie nadarzyła się ku temu okazja.
Pewność siebie buduję się latami, a stracić ją można w ułamku sekundy. Coś o tym wiem. Pierwszy raz nie będąc jeszcze w pełni tego świadoma utraciłam ją w wieku 9 lat kiedy zmarł mój wujek. Dziś jestem 28 letnią kobietą i nadal walczę z utrzymaniem tej pewności. Są chwile lepsze i gorsze. Najważniejsze by się nigdy w tej materii nie poddawać.
W książce Pana Mateusza podoba mi się to, że jest napisana przystępnym językiem. Nie miałam ani jednej chwili poczucia, że to co zawarte jest w środku to zlepek formułek z jakiejś naukowej książki. Wręcz przeciwnie. Czułam, że autor pisząc to wszystko korzysta z doświadczenia, wiedzy i pasji jaką w to wszystko wkłada.
Sięgając po tę lekturę nie oczekuj cudów. Po jej przeczytaniu nagle nie będziesz emanował pewno...

× 5 | link |
@czytaniezprzyjemnoscia
2021-03-03
9 /10
@girlinthebookspoland
2020-11-25
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Powiedzenie ktoś Ci wchodzi na głowę jest równoznaczne ze stwierdzeniem nie postawiłem właściwie granic. Rodzice, którzy nie stawiają granic, hodują potwora. Rodzice, którzy stawiają granice z...”
× 2
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl