Piąta dyscyplina

Peter M. Senge
Piąta dyscyplina
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Światowy BESTSELLER pomocny w budowaniu Learning Organization.
Autor prezentuje pięć podstawowych dyscyplin - technik samodoskonalenia się organizacji. Wyjaśnia wyczerpująco, posługując się przykładami:
- Czym jest myślenie systemowe (tytułowa "piąta dyscyplina") i jak je wykorzystać w organizowaniu pracy przedsiębiorstw?
- Jak usprawniać wadliwe mechanizmy organizacyjne, zgłębiając zarówno naturę błędu w podejmowaniu decyzji, jak i naturę sukcesu?
- W jaki sposób optymalizować twórcze możliwosci jednostki, rozpoznawać i redukować ograniczenia w rozumieniu problemów oraz emocjonalne zagrożenia?
- Jak budować prawdziwy zespół, będący czymś więcej niż sumą jednostek, zdolny do nieustannego rozwoju?
Książka szczegółowo przedstawia proces tworzenia organizacji uczących się, kładąc szczególny nacisk na "myślenie systemowe" jako najważniejszą z technik samodoskonalenia się organizacji. Jest bezcenną pomocą dla menedżerów zarządzających zespołami ludzkimi, źródłem wiedzy o nowoczesnym zarządzaniu dla pracowników naukowych, studentów i wszystkich zainteresowanych tą dziedziną.
Ruch Organizational Learning jest jednym z najważniejszych zjawisk w teorii i praktyce zarządzania w Stanach Zjednoczonych w ostatnich latach, a organizacje uczące się - coraz powszechniejszym wcieleniem nowoczesnego modelu przedsiębiorstwa.
Ruch ten został zainicjowany przez Petera Senge, którego nowatorskie rozwiązania po raz pierwszy zostały sformułowane właśnie w tej książce.
Uczące się organizacje to przyszłość także u nas. Książka jest bezcenną pomocą dla menedżerów zarządzających zespołami ludzkimi, źródłem wiedzy o nowoczesnym zarządzaniu dla pracowników naukowych, studentów i wszystkich zainteresowanych tą dziedziną.
Książka jest przeznaczona dla menedżerów zarządzających zespołami ludzkimi, pracowników naukowych, studentów.
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-7484-045-3, 9788374840453
Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Piąta dyscyplina nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Piąta dyscyplina. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl