Pięć umysłów przyszłości

Howard Gardner
Pięć umysłów przyszłości
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Przyszły świat będzie wymagał opanowania umiejętności, które na razie są jedynie opcjonalne. Czy już zacząłeś je rozwijać?
Żyjemy w okresie ogromnych zmian obejmujących między innymi przyśpieszenie globalizacji, rozwój hegemonii nauki i techniki oraz zderzenie cywilizacji. Wymagają one nowych sposobów myślenia i zdobywania wiedzy w szkole, biznesie oraz działalności zawodowej. W Pięciu umysłach przyszłości znany psycholog Howard Gardner wymienia zdolności poznawcze, które w nadchodzących czasach będą dawały przewagę:
umysł dyscyplinarny ? opanowanie ważnego przedmiotu (fizyki, matematyki albo historii) i przynajmniej jednej dyscypliny zawodowej
umysł syntetyzujący ? umiejętność wyłaniania koncepcji pochodzących z różnych dyscyplin i sfer, aby utworzyć z nich spójną całość możliwą do przedstawienia innym ludziom
umysł kreatywny ? zdolność do odsłaniania i wyjaśniania nowych problemów, pytań i zjawisk.
umysł respektujący ? świadomość i szacunek wobec różnic między ludźmi
umysł etyczny ? wywiązywanie się z obowiązków pracowniczych i obywatelskich
Człowiek wyposażony w takie umiejętności będzie mógł stawić czoła wszystkiemu, czego w przyszłości się spodziewa i czego nie jest w stanie przewidzieć. Osoba pozbawiona tych ?umysłów? zdana jest na łaską sił, których nie potrafi zrozumieć ? na przytłoczenie informacjami, na niemożność osiągnięcia sukcesu zawodowego i niezdolność do podejmowania świadomych decyzji w kwestiach zawodowych oraz osobistych.
Dzięki tej książce Howard Gardner wznosi na wyższy poziom znaną na całym świecie teorię inteligencji wielorakich. Ten zwięzły i wciągający tekst zachęca do nauki przez całe życie i przedstawia spostrzeżenia cenne dla wszystkich, którzy zajmują się i będą się zajmować szkoleniem oraz rozwojem liderów organizacyjnych.
Data wydania: 2009-08-01
ISBN: 978-83-61732-84-6, 9788361732846
Wydawnictwo: MT Biznes
Stron: 172

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Pięć umysłów przyszłości aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Pięć umysłów przyszłości. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe