Pierścień Gygesa. Szkice z tajnej historii Polaków

Bohdan Urbankowski
Pierścień Gygesa. Szkice z tajnej historii Polaków
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Pierścień Gygesa to ważne i sensacyjnie napisane dopełnienie Czerwonej mszy. Tamta książka mówiła o jawnym niszczeniu polskości: o masakrze Antysowieckiego Powstania, o niszczeniu gospodarki i kultury a także o roli polskich literatów w tworzeniu sowieckiej kultury PRL. Pierścień mówi o działaniach tajnych. Na wzór sowiecki zorganizowano struktury przeznaczone do fizycznego i psychicznego likwidowania opozycji, w teren wysłano "oddziały pozorowane" udające AK a mordujące partyzantów i opozycjonistów. Sieci donosicieli oplotły zakłady pracy, stowarzyszenia twórcze i uczelnie. Autor wykorzystuje materiały IPN, by pokazać przypadki skrytobójstw, zaszczuwania pisarzy, otaczania ich agentami werbowanymi wśród najbliższych.
ISBN: 978-83-62761-33-3, 9788362761333
Wydawnictwo: Akces
Kategoria: Historia

Autor

Bohdan Urbankowski Bohdan Urbankowski
Urodzony 19 maja 1943 roku w Polsce (Warszawa)
Poeta, dramaturg, filozof; twórca i teoretyk ruchu Nowego Romantyzmu. Kierownik literacki Teatru im. Szaniawskiego w Płocku, wykładowca filozofii na WSEI w Warszawie. W latach 1992 – 2000 prezes odnowionego Związku Literatów Polskich. Prezes Ogólnop...

Pozostałe książki:

Józef Piłsudski do Polaków. Myśli, mowy i rozkazy Józef Piłsudski. Marzyciel i strateg Adam Mickiewicz. Tajemnice wiary, miłości i śmierci Przedwiośnie ’68. Fakty i mity owiane mgłą Bohaterowie i zdrajcy. Wspólna pamięć narodu
Wszystkie książki Bohdan Urbankowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Pierścień Gygesa. Szkice z tajnej historii Polaków nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Pierścień Gygesa. Szkice z tajnej historii Polaków. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl