Poeta, czyli człowiek zwielokrotniony : szkice o Zbigniewie Herbercie

Bohdan Urbankowski
Poeta, czyli człowiek zwielokrotniony : szkice o Zbigniewie Herbercie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Pierwsza pełna monografia Zbigniewa Herberta w skali światowej. Bohdan Urbankowski przenikliwie analizuje twórczość i odszyfrowuje ukryte przesłania wierszy, dramatów i esejów Zbigniewa Herberta, wypełnia luki w obowiązujących biografiach poety, rekonstruuje jego pogląd na świat, przedstawia dramat odchodzenia i powracania do Boga. Osobny rozdział poświęca trwającemu do dzisiaj niszczeniu pośmiertnego wizerunku poety.
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-88822-93-3, 9788388822933
Wydawnictwo: Polwen
Stron: 744

Autor

Bohdan Urbankowski Bohdan Urbankowski
Urodzony 19 maja 1943 roku w Polsce (Warszawa)
Poeta, dramaturg, filozof; twórca i teoretyk ruchu Nowego Romantyzmu. Kierownik literacki Teatru im. Szaniawskiego w Płocku, wykładowca filozofii na WSEI w Warszawie. W latach 1992 – 2000 prezes odnowionego Związku Literatów Polskich. Prezes Ogólnop...

Pozostałe książki:

Józef Piłsudski do Polaków. Myśli, mowy i rozkazy Józef Piłsudski. Marzyciel i strateg Adam Mickiewicz. Tajemnice wiary, miłości i śmierci Przedwiośnie ’68. Fakty i mity owiane mgłą Bohaterowie i zdrajcy. Wspólna pamięć narodu
Wszystkie książki Bohdan Urbankowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Poeta, czyli człowiek zwielokrotniony : szkice o Zbigniewie Herbercie nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Poeta, czyli człowiek zwielokrotniony : szkice o Zbigniewie Herbercie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl