Pierwsza wojna światowa na Bałtyku

Edmund Kosiarz
Książka Pierwsza wojna światowa na Bałtyku
Książka Pierwsza wojna światowa na Bałtyku
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

(...) W książce pisarz przedstawił mało znane zmagania na Morzu Bałtyckim podczas pierwszej wojny światowej oraz wojny domowej w Rosji, koncentrując się przede wszystkim na problemach operacyjno-taktycznych, a więc formach i sposobach walki różniących się nieco od stosowanych w tym czasie w działaniach bojowych na innych morzach i oceanach. Książka zawiera opis niemal wszystkich bitew i potyczek, licznych akcji i operacji minowych, operacji desantowych i przeciwdesantowych, działań okrętów nawodnych i podwodnych na bałtyckich liniach komunikacyjnych, akcji blokadowych i innych, przy czym tę obszerną tematykę autor starał się przedstawić w możliwie przystępnej formie. Temat pracy, mimo że odległy w latach, wiąże się z wieloma nićmi z problematyką drugiej wojny światowej, między innymi z obroną polskiego wybrzeża w 1939 r. (...)  
Data wydania: 1979-09-01
ISBN: 83-215-3234-9, 8321532349
Wydawnictwo: Wydawnictwo Morskie
Seria: Historia morska
Kategoria: Militaria
Stron: 456

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Pierwsza wojna światowa na Bałtyku? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Pierwsza wojna światowa na Bałtyku. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}