Pieszo i beztrosko. O sztuce spacerowania

Bonnie Smith Whitehouse
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 17 ocen kanapowiczów
Pieszo i beztrosko. O sztuce spacerowania
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 17 ocen kanapowiczów

Opis

Medytować mogę, tylko gdy chodzę. Gdy się zatrzymuję, przestaję też myśleć. Mój umysł działa wyłącznie wpołączeniu z nogami”.

Jean-Jacques Rousseau

Spacerowanie ma zadziwiające właściwości: relaksuje, dodaje energii, wycisza, sprawia, że stajemy się bardziej kreatywni, atakże pozwala spojrzeć na siebie z dystansu ioderwać się od cyfrowego świata.

Pieszo i beztrosko. O sztuce spacerowania to przewodnik, jedyna wswoim rodzaju mapa służąca odkrywaniu wewnętrznego spokoju. Pomaga zintegrować ciało, umysł iducha dzięki tematycznie zorganizowanym ćwiczeniom wzbogaconym inspiracjami płynącymi od słynnych artystów ifilozofów.

Pięknie wydany dziennik stanie się wymarzonym towarzyszem przechadzek. Możesz traktować go jako inspirującą lekturę albo narzędzie umożliwiające pogłębianie świadomości, zaspokajanie naturalnej ciekawości świata ipodsycanie wewnętrznej siły. Wstań z wygodnego fotela, notuj swoje spostrzeżenia, uaktywnij się izafunduj sobie cyfrowy detoks!

Data wydania: 2019-06-16
ISBN: 978-83-8129-490-4, 9788381294904
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Kategoria: Reportaż
Stron: 230
dodana przez: esclavo

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Motywująca

14.06.2019

"Czy wiesz, że nawet krótki spacer (wystarczy 20minut dziennie) zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca, choroby Alzheimera, depresji, cukrzycy i kilku różnych nowotworów?" Co powiecie na spacer? Taki spokojny, odprężający i bez wyznaczonego celu? Każdy z nas chodzi od "zawsze". Jakby nie patrzeć, to najprostszy, najbardziej naturalny, tani i... Recenzja książki Pieszo i beztrosko. O sztuce spacerowania

@esclavo@esclavo × 3

Pieszo i beztrosko

21.07.2019

„Pieszo i beztrosko” to poradnik, który mówi o sztuce spacerowania. To książka dla wszystkich tych, którzy spacerując chcą pogłębiać i poszerzać własną świadomość, regenerować siły, pobudzać kreatywność i wzmacniać poczucie wdzięczności. Książka ta ma niewielką i podręczną formę, dzięki czemu zawsze możemy wrzucić ją do plecaka, żeby towarzyszyła... Recenzja książki Pieszo i beztrosko. O sztuce spacerowania

Spacerowanie jest sztuką

16.06.2019

Raczej rzadko sięgam po poradniki ale mam słabość do pięknie wydanych książek, dlatego pozycja „Pieszo i beztrosko. O sztuce spacerowania” autorstwa Bonnie Smith Whitehouse natychmiast zwróciła moją uwagę. Przepiękna okładka kojarzy mi się z książkami wydawanymi na początku ubiegłego wieku, kiedy to piesze przechadzki stanowiły główną formę rekrea... Recenzja książki Pieszo i beztrosko. O sztuce spacerowania

@Sylwia_K@Sylwia_K × 1

Bonnie Smith Whitehouse - Pieszo i Beztrosko

15.11.2019

,,Pieszo i beztrosko" to książka, przesycona pięknymi cytatami oraz wskazówkami, pozwalająca czerpać przyjemność podczas spaceru. Bogato zdobiona ze złotymi akcentami oraz w twardej oprawie jest miłym widokiem dla oka. Czytając ją człowiek na chwile ma możliwość oderwać się od świata wirtualnego i dostrzec piękno nie tylko przyrody, ale i kontakt... Recenzja książki Pieszo i beztrosko. O sztuce spacerowania

Moja opinia o książce

Opinie

@Patriseria
2019-06-15
10 /10
Przeczytane

“Pieszo i beztrosko. O sztuce spacerowania.’’ to książka łącząca cechy poradnika i pamiętnika. Swoisty przewodnik do odnalezienia własnego spokoju. Żyjemy w czasach wyścigu; gdzie lepiej, znaczy szybciej i drożej – a gdyby tak zwolnić? Gdyby tak odrzucić więzy elektroniki, które nas pętają?
Spacer to jedna z najtańszych i najłatwiejszych form spędzania wolnego czasu. Pozytywnie wpływa na samopoczucie mentalne i fizyczne.

"Czy wiesz, że nawet krótki spacer (wystarczy 20 minut dziennie) zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca, choroby Alzheimera, depresji, cukrzycy i kilku różnych nowotworów?"

Mnie zawsze spacer pozwalał nabrać dystansu i przemyśleć dręczące mnie tematy.
Ta książką pozwala nam rozwinąć wyobraźnię i stać się scenarzystą, to my decydujemy od którego rozdziału zaczynamy czytać, to my wybieramy ścieżki, także te mentalne.

„Wielkie myśli rodzą się zawsze w trakcie pieszych spacerów.” - Fryderyk Nietzsche

Autorka prowadzi nas przez swoją historię, co ją fascynuje, którymi ścieżkami kroczyła. Pierwszoosobowa narracja sprawia, że czujemy, jak gdyby to była nasza historia. I może tak się stać, kiedy zaczniemy wypełniać postawione nam zadania, zawarte pod koniec każdego rozdziału. W tym interaktywnym dzienniku, mamy miejsce na swoje notatki, rysunki, zapiski ważnych myśli.
Pięknie wydana. Kiedy biorę ją w rękę od razu podświadomie czuję się, jak gdybym trzymała coś cennego. Twarda okładka z piękną linearną grafiką. Zł...

× 5 | link |
ID
2019-06-15
7 /10
Przeczytane

Zamknij oczy i wyobraź sobie miejsce, w którym chciałabyś/chciałbyś się znaleźć. Masz? Jestem prawie pewna, że było to łono natury. A więc załóż buty i idź na spacer.

Wielkie myśli rodzą się zawsze podczas pieszych spacerów. ~ Fryderyk Nietzsche

Nie od dziś wiadomo, że spacer to lekarstwo na wszystko. Naprawdę! Codzienne spacerowanie skutecznie obniża ciśnienie, pomaga zwalczać cholesterol, relaksuje i odświeża umysł. Takie są fakty i nie jest to żadna tajemnica. Ale spacerowanie ma jeszcze wiele innych zalet, o których w książce "Pieszo i beztrosko..." Bonnie Whitehouse mówi nam trochę więcej.

Ta książka to taki jakby podręcznik, dziennik, notes, może przewodnik. Została przepięknie wydana - twarda okładka, piękna grafika, złote zdobienia, nie wielki rozmiar, a w środku śliczna, zielona czcionka, która już sama w sobie odpręża i miejsce na własne notatki. Podzielona na 6 części, książka skupia uwagę między innymi na umyśle, ciele, samopoczuciu i naszej uwadze. Książkę zdecydowanie można zabrać ze sobą na spacer, a może się naprawdę przydać. W środku można znaleźć mnóstwo ćwiczeń i poleceń, które sprawią, że spacerowanie będzie bardziej świadome i... wyzwoli naszą kreatywność. Tak, kreatywność. Bonnie Whitehouse od lat na swoich kursach interdyscyplinarnych łączy kreatywne pisanie właśnie ze spacerowaniem.

Mam dwóch lekarzy: moją lewą i prawą nogę. ~ George Trevelyan

Odkąd mam psa spaceruję codziennie, ale jak wrócę myślami do czas...

× 2 | link |
@WolneLitery
2019-08-27
8 /10

Zacznijmy może od tego, że ta książka jest przepięknie wydana i jest bardzo podręczna, dzięki czemu bez obaw i problemów możemy ją wrzucić do torebki czy wziąć ze sobą do ręki. Okładka jest tłoczona, twarda i pozłacana, a książka w swoim wnętrzu ma wbudowaną zakładkę, która naprawdę wiele ułatwia i pomaga!

Cała książka podzielona jest na cztery główne części i autor pokaże nam jak w krótkich i niby zwykłych spacerach odnaleźć coś więcej. Idealna dla fanów slowlife lub dla osób, których życie biegnie za szybko i potrzebują czasu dla siebie.

Ta książka pozwoli Wam trochę zwolnić i zastanowić się nad przyziemnymi rzeczami, na które czasami w ogóle nie zwracamy uwagi, a powinniśmy! Każe nam się ruszyć z kanapy, sprzed telewizora i komputera i zacząć żyć aktywnie. Jest to bardzo mądrze i interesująco wydany poradnik, który na pewno zyska duże grono odbiorców oraz fanów. Jest to bardzo ambitna książka z którą spędzicie wiele niezapomnianych spacerów. Pozwoli Wam ona lepiej odkryć samych siebie, zwolnić i złapać potrzebny oddech.

Przy obecnym życiu w biegu i ciągłym pośpiechu uważam, że wiele z nas powinno mieć ten poradnik w swojej biblioteczce i chociaż raz na jakiś czas brać go ze sobą na spacer. Pamiętajmy o zachowaniu równowagi i czasami o zwolnieniu. W środku jest również cała masa miejsca na notatki! Możecie w niej pisać i pisać, a za jakiś czas wracać do swoich wcześniejszych rozmyślań. Ja szczerze ją Wam polecam!

...

× 2 | link |
@kryminal_na_talerzu
2019-08-26
8 /10

Już na pierwszy rzut oka książeczka „Pieszo i beztrosko. O sztuce spacerowania” zachwyca, jest malutka i poręczna, bardzo przyjemna w dotyku. W środku znajdziemy kilka zagadnień, które z początku są krótko zarysowane teoretycznie przez autorkę, a później rozłożone na poszczególne zagadnienia i zadania dla spacerowicza. Książka pomaga skupić się na tu i teraz, na tym co nas otacza, podkreśla jak ważne jest, by być w życiu uważnym i skupionym na małych rzeczach, które mamy dookoła. Uświadamia, że życie nie polega na ciągłym wgapianiu się w monitor (mimo że często to po prostu nasza praca), a na dostrzeganiu i docenianiu natury i przyrody.
W książeczka prócz porad i zadań znajdziemy też dużo różnych cytatów wielu mądrych ludzi. Wydanie jej jest naprawdę piękne, przejrzyste i już samo to jest kojące!

Muszę przyznać, że książka bardzo wpisuje się w moją filozofię życia, więc mimo że nie odkryłam tutaj niczego, o czym sama bym już wcześniej nie myślała, to pomogła mi o tym przypomnieć.
Mam nadzieję, że książka ta pomoże ludziom znaleźć spokój i przywrócić balans między duszą a ciałem, a także otworzy oczy na to co faktycznie w życiu jest ważne.


Książka dołączyła do mojej biblioteczki dzięki portalowi czytampierwszy

× 2 | link |
@w.moich.kregach
2019-07-21
8 /10
Przeczytane

Pozytywna i inspirująca lektura dla osób chcących oderwać się od wszechobecnej technologii, dodać sobie energii i poobcować z naturą.

× 2 | link |
KA
2019-08-06
9 /10

W dzisiejszych czasach aktywność fizyczna to nie tylko jeden z elementów prowadzenia zdrowego trybu życia i sposób na posiadanie wymarzonej sylwetki, ale również modny trend. Zewsząd jesteśmy zasypywani ofertami środków wspomagających odchudzanie, karnetami na siłownię czy całymi programami mającymi na celu wyrobienie w nas odpowiednich nawyków i formy. Czasami ciężko z całego tego mnóstwa propozycji wyłowić najbardziej odpowiednie. Dlatego też cieszy, że na rynku wydawniczym pojawia się coraz więcej poradników dotyczących prowadzenia zdrowego stylu życia. Jedną z takich książek jest „Pieszo i beztrosko. O sztuce spacerowania”.
Książka podzielona została na 6 rozdziałów, każdy dotyczący innego ważnego zagadnienia. „Pieszo i beztrosko” wskazuje jak zrobić pierwszy krok w kierunki zmiany nawyków na zdrowsze. Pokazuje że nie trzeba rozpoczynać prowadzenia aktywnego trybu życia od wyczerpujących biegów, ale można zacząć od podstawowych czynności jaką jest spacerowanie.
Spacer zgodnie z tym co twierdzi autorka może stać się początkiem wspaniałej podróży, w trakcie której nauczymy się doceniać to co mamy i z większym dystansem podchodzić do wielu spraw. Jednym słowem spacerowanie to same zalety zarówno dla naszego zdrowia fizycznego jak i psychicznego. Dodatkowo Bonnie Smith dzieli się z nami mnóstwem ciekawostek i cytatów.
Ogromnym plusem jest piękne wydane, przyciągająca wzrok okładka i zachęcająca do czytania grafika. Fajnym pomysłem było zostawienie miejsca na z...

× 1 | link |
@Zaczytane_Strony
2019-06-06
9 /10

Wiele osób czasami musi się przejść żeby coś przemyśleć, albo wychodzi się przejść kiedy coś go zdenerwuje w domu, a co jeśli z takiego spaceru możemy wyciągnąć jeszcze więcej? Stać się spokojnym i bardziej doceniać świat?
"Pieszo i beztrosko. O sztuce spacerowania" to przewodnik który pomoże nam czerpać jak najwięcej satysfakcji ze spacerowania. "Spacer to podróż, którą można odbyć względnie niewielkim nakładem sił i środków. Nie potrzeba do tego ani planu, ani paszportu. Nie potrzeba biletu ani żadnego innego sprzętu. Na spacer można iść niemal zawsze - i warto pamiętać, że spacer zapewnia nam znacznie więcej niż tylko zmianę otoczenia". Ta książka pokazuje nam że spacer ma same zalety, poprawia się nasza kondycja, nasza psychika oraz zdrowie oraz wpływa na wiele, wiele innych sfer a do tego nic nie kosztuje i możemy na niego się udać prawie zawsze. "Nie możemy oczywiście wszystkiego rzucić i po prostu wrócić do tego 'domu' w górach. Możemy natomiast zasznurować buty i wyruszyć na spacer po okolicy, aby tam szukać źródeł zdrowia."
Uwielbiam takie motywujące książki, ciężko mi zacząć coś zapisywać jak mam pustą kartkę a łatwiej jak mam początek lub wskazówkę co dokładnie mam zapisać w którym miejscu. Ten przewodnik po spacerach ma dużo cytatów oraz ciekawostek a przy każdej zapisanej kartce jest jedna pusta na nasze przemyślenia.
Nigdy nie przykładałam większej wagi do spacerów, najczęściej chodzimy w niedzielę całą rodziną żeby spędzić razem czas, spotkać znajo...

× 1 | link |
VI
2019-08-12
6 /10
Przeczytane

Jeśli jesteś marzycielem, myślicielem, lubisz kontemplować przyrodę i nie boisz się na dłuższą chwilę odłożyć telefonu, to możesz sięgnąć po tę książkę. Pieszo i beztrosko to przewodnik, który pomoże odkryć wewnętrzny spokój ducha. Na każdej stronie znajdziemy wyzwanie i pustą kartkę obok, na której można zapisywać wszystkie spostrzeżenia dotyczące danego zadania. Jeśli ktoś jakiś cudem zapomniał jak istotny jest w życiu spacer, to ten przewodnik mu o tym przypomni.

"Spacerowanie stanowi bowiem dobry sposób na to, aby wyciszyć umysł i na nowo dopuścić do głosu stłumione lub ukryte siły kreatywne".

× 1 | link |
VE
2019-06-13
9 /10

Książkę kupiłam na WTK 2019 bo przyciągnęła mnie swoją okładką.

"Pieszo i beztrosko" to poradnik nie tylko pięknie wydany, ale również bardzo wartościowy. Dzięki niemu zaczęłam zauważać rzeczy, które nigdy wcześniej nie wpadły mi do głowy.
Brałam książkę do ręki i wędrowałam po okolicy delektując się każdą stroną. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, dlatego ja swoją podarowałam kolejnej osobie, aby mogła cieszyć się jazda chwilą z tą książką.

"Mój umysł kształtuje tylko to, na co zwracam uwagę."

Książkę można otrzymać również za punkty na portalu Czytam Pierwszy.

× 1 | link |
@Paulina_Wu
2020-02-25
8 /10

Poznajemy różne aspekty spacerowania, które możemy rozważać w kwestiach dotyczących bezpośrednio nas, otaczającej okolicy, społeczności. Świetna książka dla każdego - jeśli po prostu lubisz spacerować, a może chcesz rozwijać swoje horyzonty. Szukasz inspiracji do własnej twórczości albo chcesz odnaleźć wewnętrzny spokój, ukoić szczargane nerwy, być lepszym człowiekiem - myślę, że każdy znajdzie w niej coś wyjątkowego dla siebie.

| link |
SZ
2019-11-15
8 /10
Przeczytane
@RudaRecenzuje
2019-10-15
7 /10
Przeczytane
@Jenny
2019-08-28
6 /10
Przeczytane
OL
2019-08-26
8 /10
RO
2019-06-25
9 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Nie tylko odkrywcy potrzebują szlaków, po których mogliby chodzić. Również szlaki potrzebują odkrywców, którzy by je przemierzali i w ten sposób pozwalali im trwać.”
× 1
#
“Przechadzanie się to sztuka praktykowana przez ludzi, dla których spacerowanie to sposób na uwolnienie się od chaosu codzienności i odnalezienie siebie gdzieś w dzikiej i świętej głębi własneg...”
× 1
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl