Piła mojego dzieciństwa i młodości. Wspomnienia

Arno Giese
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Książka Piła mojego dzieciństwa i młodości. Wspomnienia
Książka Piła mojego dzieciństwa i młodości. Wspomnienia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Niezwykła podróż do przeszłości. Publikacja oparta przede wszystkim na wspomnieniach, a tych autorowi nie brakuje… Przywołuje całe rzesze osób, które stanęły na jego drodze. Opisuje wiele ciekawych, czasem zabawnych, a innym razem niezwykle smutnych wspomnień. Nie rezygnuje też z krytyki i otwarcie mówi o tym, co go boli i z czym się nie zgadza, a czego po prostu nie jest w stanie zaakceptować i pojąć. W historyczno-wspomnieniowej podróży autor opisuje całą swoją karierę zawodową. Rysuje się w tej kronice jako człowiek wszechstronny, ale i prawy, jako Polak i Niemiec, balansujący na krawędzi i dążący do pojednania narodów. Nie ustaje w swej pracy na rzecz przybliżania historii i należytego oddania hołdu ofiarom obozów pracy przymusowej oraz miejscom pamięci, które popadają w zapomnienie. To książka dla wszystkich, którzy chc ieliby dowiedzieć się jak wyglądało życie w tamtych czasach, z jakimi absurdami dnia codziennego trzeba było sobie radzić i zarówno świadectwo na to, że mając niewiele, można w życiu wiele osiągnąć… Niezwykły i barwny życiorys, zaskakujący swą różnorodnością i niezliczoną ilością historycznych opisów miejsc oraz wydarzeń.
Data wydania: 2019-06-04
ISBN: 978-83-8119-490-7, 9788381194907
Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Stron: 200
dodana przez: agnieszka3211

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Piła mojego dzieciństwa i młodości. Wspomnienia

Jak wskazuje tytuł są to wspomnienia pisarza dotyczące miasta Piły. Pisze o czasach, które nastały po II Wojnie Światowej. Autor porusza niekiedy trudne tematy i wcale nie ukrywa swego zdania na ich temat. Niektóre wspomnienia są zabawne inne smutne i poruszające. Książka zawiera masę zdjęć, co uważam za bardzo pomoce w wyobrażeniu sobie tego wszystkiego. Pan Arno Giese dużo wspomina lata, w których zdobywał wiedzę i praktykę w zawodzie. Następnie jego wyjazd do Niemiec i początki pisania artykułów do rożnego rodzaju gazet. Autor posiłkuje się również wspomnieniami innych osób bądź też ... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
@mrsbookbook
2019-10-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
Książka jest podzielona na dwie części. Pierwsza dotyczy właśnie wspomnień pana Arno z okresu jego dzieciństwa i młodości. Druga część to w przeważającej części artykuły, które dotyczą lat 1939 - 1945. Książka napisana jest bardzo lekko i przyjemnie jednak muszę stwierdzić, że, mimo iż nie były to suche fakty to jakoś nie potrafiłam na raz zbyt dużo przeczytać. Zdecydowanie bardziej zainteresowała mnie właśnie część druga dotycząca czasów II Wojny Światowej. Książka zdecydowanie nie przypadła mi do gustu. Spodziewałam się chyba czegoś więcej z okresu wojny. Moim zdaniem więcej w tej książce jest tego jak autor wspomina swoje prace, które wykonywał. Zdecydowanie druga część podobała mi się na...
{} | link |
@Mirka
2019-07-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
Książka jest hołdem złożonym miastu położonemu nad rzeką Gwdą. Autor pragnie w ten sposób wyrazić mu wdzięczność i złożyć deklarację miłości za możliwość rozwoju i tworzenia, gdyż właśnie tutaj powstało najwięcej jego publikacji. Zawsze podkreślał, że stąd pochodzi i tu spędził najlepsze lata swojego dzieciństwa i młodości.

Uważam, że publikacja stanowi wartościową pozycję dla mieszkańców Piły, gdyż mogą w niej odnaleźć miejsca, których dziś już nie ma lub wyglądają one inaczej niż dawniej. Starsi, z pewnością z rozrzewnieniem powrócą myślami do minionych dni, natomiast młodsi ludzie, być może odkryją to miasto na nowo.

Cała recenzja: ...
{} | link |
@agnieszka3211
@agnieszka3211
2019-05-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Co czytać po książce “Piła mojego dzieciństwa i młodości. Wspomnienia”- Arno Giese

Książka Niewolnicy III Rzeszy z literą „P”. Polacy na robotach przymusowych w latach 1939-1945
Niewolnicy III Rzeszy z lit... Arno Giese
{}10/10
Książka porusza bardzo trudne tematy, dotyczące nie tylko ...
Książka Saudyjka za kierownicą
Saudyjka za kierownicą Manal asz-Szarif
{}8/10
Osobista historia Manal asz-Szarif, saudyjskiej aktywistki ...
Książka Czarnobyl - zapis faktów
Czarnobyl - zapis faktów Piers Paul Read
{}7/10
Rezultat kilku lat pracy autora - reportera, poszukującego ...
Książka Łóżeczko, z którego wyjęłam miłość. Adopcja chorego dziecka zmieniła nasze życie
Łóżeczko, z którego wyjęłam... Magdalena Madeja
{}10/10
Książka dostępna tylko w wersji e-book. Autentyczna opo...
Książka Dzieci psychiatryka. Historie z ich życia
Dzieci psychiatryka. Histor... Czesława Drałus "Sara Romska"
{}10/10
Książka składa się z trzech równorzędnych wątków wzajemnie ...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}