Pilecki. Śladami mojego taty

Mirosław Krzyszkowski, Bogdan Wasztyl
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Pilecki. Śladami mojego taty
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

OJCIEC

Witold jak nikt rozumiał słowo ojczyzna. Walczył z bolszewikami w 1920 roku. Bronił Polski we wrześniu 1939. Był jednym z pierwszych organizatorów konspiracji. Na ochotnika poszedł do Auschwitz, by zaświadczyć o ludobójstwie. Po ucieczce służył w AK i walczył w Powstaniu Warszawskim. Gdy upadło, trafił do Sił Zbrojnych na Zachodzie. Ale wrócił do kraju. By nie dopuścić do wyniszczenia narodu. Tu dopadli go agenci UB.

Polska Ludowa odpłaciła mu hańbiącym procesem, torturami i strzałem w tył głowy.

SYN

Andrzejowi odebrano tatę. Wzrastał z piętnem syna zdrajcy. Przez 67 lat nie mógł nawet pomodlić się nad grobem ojca. W PRL-u nie było dla niego miejsca. Trudno było o pracę, a o przeszłości nie wolno było mówić.

ŚLADEM TATY

Syn rotmistrza Pileckiego ma dziś 83 lata. Nie musi już i nie chce milczeć. Rusza śladami ojca. Trafia do miejsc, które pamiętają Witolda. I daje świadectwo o życiu jednego z największych polskich patriotów. Wszyscy powinniśmy towarzyszyć mu w tej podróży.

Data wydania: 2018-08-10
ISBN: 978-83-240-5508-1, 9788324055081
Wydawnictwo: Znak
Kategoria: Historia
Stron: 320
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Pilecki. Śladami mojego taty? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Edyta_09
2019-11-18
6 /10
Przeczytane Wyzwanie 2018/2019 (50) Papier

Książka stanowi dobre uzupełnienie "Ochotnika do Auschwitz", którego niedawno czytałam, więc mogłam porównać spojrzenie na te same sprawy z dwóch różnych perspektyw.
Książka jest połączeniem rozmowy z synem Witolda Pileckiego, Andrzejem oraz opisu wydarzeń z planu filmu o rotmistrzu. Najciekawsze dla mnie były wspomnienia o ojcu. To niesamowite, że nawet będąc daleko od rodziny Witold próbował wychowywać swoje dzieci, a nawet udzielał reprymendy korespondencyjnie. To naprawdę był niezwykły człowiek.
Zupełnie nie przemówiły do mnie fragmenty opisujące wydarzenia z planu filmowego. Zrobiły na mnie wrażenie niepotrzebnie pompatycznych i sztucznie "uduchowionych". Jak dla mnie, tej części mogłoby w ogóle nie być.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Pilecki. Śladami mojego taty. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl