Pinokio

"Winshluss"
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Pinokio
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Winshluss zaczął tworzyć Pinokia w 2003 roku i przez następne dwa lata publikował go w odcinkach w magazynie "Ferraille Illustré". Wtedy jednak przerwał pracę nad nim, by całkowicie skoncentrować się na realizacji animowanej adaptacji słynnego Persepolis Marjane Satrapi. Bo to Winshluss, pod swoim prawdziwym nazwiskiem - Vincent Paronnaud - wspólnie z autorką komiksu wyreżyserował film, który został nagrodzony na festiwalu w Cannes, otrzymał Cezara i był nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film Animowany. Rysownikowi udało się skończyć Pinokia w 2008 roku, a już kilka miesięcy później na festiwalu w Angouleme został on uznany najlepszym komiksem roku!


W swoim komiksie Winshluss opowiada na nowo niezwykłe przygody słynnej marionetki. Jego akcja w dużej mierze pokrywa się z popularną powieścią Carlo Collodiego, ale intryga została uwspółcześniona. Pinokio nie jest tu drewnianym chłopcem, ale stworzonym przez pewnego inżyniera bojowym androidem. Z kolei "gadający świerszcz" zamienia się tutaj w karalucha, pijaka i olewusa, który w głowie robota urządza sobie squat.


Winshluss po mistrzowsku rozprawia się z klasyczną opowieścią, a także z jej słynną disnejowską adaptacją. Na bazie bajki uwielbianej przez dzieci tworzy, przeznaczoną dla dorosłych mroczną, ironiczną i okrutną wariację na temat Pinokia. Fantastycznie narysowaną, pokolorowaną i obywającą się w zasadzie bez słów.
Data wydania: 2021-11-22
ISBN: 978-83-66128-86-6, 9788366128866
Wydawnictwo: KULTURA GNIEWU
Kategoria: Komiks
Stron: 192
dodana przez: Uleczka448
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Pinokio - piękna, komiksowa baśń tym razem dla dorosłych!

{} WYBÓR REDAKCJI
17.11.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Pinokio to bez wątpienia jedna z najsłynniejszych i najpopularniejszych bajkowych postaci w dziejach literatury. Dlatego też nie dziwi fakt, iż postać ta pojawia się wciąż na nowo na polu filmowej i literackiej sztuki - również i w formie komiksu. I właśnie o takiej komiksowej opowieści pt. „Pinokio” chcę wam dziś opowiedzieć. Opowieści specyficz... {} Recenzja książki Pinokio

@Uleczka448@Uleczka448 {}× 5

Moja opinia o książce

Opinie

@mcmarcus
2011-07-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Mam

Komiks jest świetny - to fakt. Chociaż zupełnie nie w moim klimacie i kreska, której nie trawię, spokojnie przyznaję mu najwyższą ocenę. Koncepcyjnie, fabularnie - dopracowany mistrzowsko. Ewenementem pewnym jest zapewne to, że prawie brak tu tekstu (dymki są prawie tylko w tych miejscach, gdzie pojawia się Karaluch Jimmy). Ale nie jest to komiks dla wszystkich. Po pierwsze, raczej dla dorosłych, po drugie - strasznie dołujący. Oryginalna historia Pinokia (nota bene i tak smutna), to przy tej fabule kaszka z mleczkiem. W tej wersji Pinokio - i innych bohaterów - prócz marginalnych wyjątków spotyka wszystko, co najgorsze w życiu. Oddając klimat samego komiksu: "Jest on kurewsko dołujący", acz absolutnie świetny.

{} | link |
@Uleczka448
2021-11-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
@polokokta
2019-11-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Komiks

Cytaty z książki

O nie! Książka Pinokio. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe