Pionierzy. Ludzie, którzy zbudowali Amerykę

David McCullough
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Pionierzy. Ludzie, którzy zbudowali Amerykę
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Dramatyczna panorama początków Ameryki nakreślona piórem dwukrotnego zdobywcy Nagrody Pulitzera!
Po wojnie o niepodległość zakończonej pokojem wersalskim w 1783 roku Amerykanie wzbogacili się o nowe tereny, nad którymi dotychczas panowali Brytyjczycy. Ogromne, bogate w surowce terytorium na północny zachód od rzeki Ohio czekało na białych osadników.
Pionierzy często podróżowali grupami, krytymi wozami, w których przewozili cały swój dobytek. Wyprawa na północny zachód wymagała nie lada odwagi – tereny te były zasiedlone przez plemiona indiańskie, które często wchodziły w konflikt z osadnikami. Amerykańscy pionierzy, pokonując kolejne trudności, zakładali osady i miasta, uprawiali ziemię, tworzyli kraj, który znamy dzisiaj – pełny wartości i ideałów, ale również z krwawą historią.

Data wydania: 2020-07-01
ISBN: 978-83-66517-46-2, 9788366517462
Wydawnictwo: Poznańskie
Stron: 344
dodana przez: zkotemczytane

Autor

David McCullough David McCullough
Urodzony 7 lipca 1933 roku w USA (Pittsburgh, Pensylwania)
David McCullough – amerykański pisarz, historyk i wykładowca. Absolwent Uniwersytetu Yale. Dwukrotny laureat Nagrody Pulizera za książki Truman i John Adams oraz Amerykańskiej Nagrody Książkowej za The Path Between the Seas i Mornings on Horseback. ...

Pozostałe książki:

1776 Bracia Wright
Wszystkie książki David McCullough

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Pionierzy. Ludzie, którzy zbudowali Amerykę? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@pierwszyrozdzial
2020-08-13
9 /10

Trudno jest napisać ciekawą i porywającą powieść historyczną – tak myślę (jakoś nigdy żadnej nie napisałam). Jednak gdy zabiera się za to David Mccullough, dwukrotny zdobywca Nagrody Pulitzera to musi się udać! I udało się!

AMERICAN DREAM

Pionierzy. Ludzie, którzy zbudowali Amerykę” to książka poświęcona osadnikom i ich potomkom, którzy po wojnie zakończonej w 1787 roku zaczęli osiedlać się w stanie Ohio. Tereny bogate w naturalne złoża surowców przyciągały całe rodziny, które nierzadko decydowały się na podróż z całym dobytkiem, licząc na nowe, lepsze życie. American Dream we wczesnej formie, po prostu. Co musieli czuć członkowie społeczności, którzy decydowali spakować się wszystko co można i wyruszyć z daleką drogę? Jakie wartości i idee im przyświecały?

Autor skupia się na okolicach miasta Marietta, które w niesamowicie krótkim czasie rozwinęło się do niespotykanych (wtedy) rozmiarów. To właśnie rozbudowa tego miasta zaowocowała powstaniem stanu Ohio, do którego tłumnie ściągali kolejni przybysze. Ziemie dotychczas zajmowane przez Brytyjczyków stanowiły nie lada gratkę – bogactwa naturalne, sprzyjający klimat – czego chcieć więcej?

DOSKONAŁY RESEARCH

Mccullough w dokładny i ciekawy sposób relacjonuje wydarzenia z lat 1787-1863. W ciągu tych niespełna 100 lat powstały setki relacji i dokumentów, do których odwołuje się A...

| link |
@czyleciznamipilotka
2021-02-23
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Pionierzy. Ludzie, którzy zbudowali Amerykę. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl