Po prostu życie

Elżbieta Antoniewicz
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów
Po prostu życie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów

Opis

Życie może być piękne, jeśli polubisz siebie
Kiedy Ula wychodzi za mąż za Waldka, jest przekonana, że od tej pory w jej życiu nastanie nieustające szczęście Nieprzytomnie zakochana, stara się nie dostrzegać wad swojego wybranka, ale wkrótce udawanie, że wszystko jest w porządku i że właśnie tak wyobrażała sobie swoje małżeństwo, staje się źródłem frustracji. Na szczęście ma obok siebie doświadczone życiowo kobiety, które wyciągają do niej pomocną dłoń. Ula zaczyna rozumieć, że codzienność nie kończy się na obowiązkach żony i matki, a wielka miłość nie musi oznaczać niewoli. Los szykuje dla niej kilka niespodzianek… Jak odmienią one życie dziewczyny?
Data wydania: 2020
ISBN: 978-83-8219-108-0, 9788382191080
Wydawnictwo: Novae Res
Kategoria: Literatura kobieca
Stron: 388

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Po prostu życie

7.11.2020

Tym, czego najbardziej pragnie każdy nas to akceptacja i miłość naszych partnerów. Czy jest recepta lub złoty środek na zapewnienie idealnego, szczęśliwego życia w małżeństwie? ,,Po prostu życie” jakże wymowny tytuł, opowiada o życiu zwykłych, przeciętnych ludzi, borykających się z różnymi perypetiami dnia codziennego. Główni bohaterowie to Ula... Recenzja książki Po prostu życie

@ela_r22@ela_r22 × 18

"Po prostu życie"

16.09.2020

„Dla większości niepowodzenie innych było wspaniałym sposobem, żeby się dowartościować i odreagować własne frustracje”. Poznajemy Ulę młodą spokojną, miłą, uczynną dziewczynę. Wychowana bez ojca, przez surową matkę i troskliwego brata. Mieszka na wsi, gdzie wszyscy wszystko o sobie wiedzą i gdzie bardzo ważną rolę pełni ksiądz, religia, koś... Recenzja książki Po prostu życie

Po prostu życie

29.10.2020

Ula dorasta w domku na wsi. Wychowywana dość surowo, jest spokojną młodą dziewczyną. Od dawna zakochana jest w Waldku, chłopaku mieszkającym po sąsiedzku. Ten jednak najpierw ma inną dziewczynę, a później znika na jakiś czas, a do Uli docierają informacje, że niebawem ma się ożenić. Jest bardzo zaskoczona i jednocześnie szczęśliwa, kiedy Waldek wr... Recenzja książki Po prostu życie

Czy w Twoim życiu przeszła już burza i czekasz na tęczę?

7.11.2020

Życie może być dla nas pełne emocji i spełnienia, ale musimy pamiętać o tym, aby się na nie nie obrażać, nie dąsać. Musimy pragnąć szczęścia i wyjść mu naprzeciw, a nie tylko narzekać na swój los. Do niepoprawnych optymistów życie uśmiecha się i niesie radość i entuzjazm. Bohaterka Po prostu życie, Ula, wychodzi za mąż za Waldka, upragnionego męż... Recenzja książki Po prostu życie

Moja opinia o książce

Opinie

@jelonka11
2020-11-27
7 /10
Przeczytane

bardzo przyjemna lektura

× 3 | link |
@zaglebiam_sie
2020-12-11
Przeczytane

Książka ta opowiadano życiu Uli, dziewczyny mieszkającej na wsi, która poślubia Waldka, syna sąsiadów.
Z początku jest szczęśliwa bo o tym chłopaku myślała już od dawna, jednak codzienność okazuje się zupełnie inna niż sobie wyobrażała. Młoda dziewczyna musi zmierzyć się z problemami życia dorosłego oraz dość szybko wkraczać w role, które życie jej napisze. Ma ona jednak obok siebie kobiety, które swoim doświadczeniem oraz radami pomogą jej przechodzić przez trudniejszy czas.

Książka ta zdecydowanie jest o życiu.
Pokazuje różne etapy związku, przyjaźni i relacji z innymi ludźmi.
Ula, czyli główna bohaterka równie dobrze mogłaby mieszkać tuż obok, jest bardzo realna, tak jak i jej troski.
Poznajemy tu również problemy, osób z jej otoczenia, poruszane są między innymi tematy wiary, tolerancji, zdrady, zazdrości, alkoholizmu, straty, czyli po prostu samo życie. Akcja toczy się powoli, książka napisana jest dobrze, jednak pomimo tego czytanie nie szło mi lekko. Drażnił mnie brak rozdziałów ponieważ czasami przeszłość mieszała się z teraźniejszością i powodowało to moje zagubienie. Poza tym brak innych zastrzeżeń.
Jeśli lubicie takie naprawdę życiowe książki to Wam ją polecam

× 2 | link |
@mamazonakobieta
2020-10-29
9 /10
Przeczytane

„Po prostu życie” to książka z historią bardzo realistyczną, wywołującą wiele emocji w czytelniku. Zdecydowanie mi się podobała i z przyjemnością polecam.

× 2 | link |
@emilia.lekner
2021-01-03
9 /10

Ula to młoda dziewczyna wychowała się w domu na wsi, jest wychowana w rodzinie bardzo katolickiej i jest wychowana dość surowo. Od dawna zakochana jest w starszym od siebie Waldku, który niedługo ma się wziąć ślub. Pewnego dnia dzieje się coś niespodziewanego, Waldek wraca i zaczyna się interesować Ulą. Dziewczyna jest szczęśliwa, szybko okazuje się, że Ula jest w ciąży. Dziewczyna nie wie co robić i czy Waldek zaakceptuje dziecko i z nią zostanie. Okazuje się, że Waldek mimo szoku cieszy się i prosi Ulę o rękę. Niestety okazuje się, że Waldek po ślubie i po narodzinach dziecka zmienia się i nie jest takim fantastycznym mężczyzną jak, można sobie wyobrazić. Ula nie się nie poddaje i walczy o ich związek. Po latach Ula zaczyna pracę i jakoś zaczyna im się układać. Czy mimo początkowych trudności uda się im do końca osiągnąć szczęście?
„Po prostu życie” To pierwsza książka autorki, którą czytałam. To książka, która ma piękną okładkę. Decydując się na tę, książkę spodziewałam się pełnej miłości i czułości historii. Okazało się, że nie do końca w środku było to, czego oczekiwałam, ale mimo to historia była naprawdę ciekawa. Ula mimo młodego wieku bardzo dobrze sobie radziła w życiu małżeńskim oraz macierzyńskim. Nie miała łatwo, bo Waldek początkowo nie ułatwiał jej życia. Waldek, mimo że na początku zachowywał się jak dupek, to w dalszej części potrafił stanąć na wysokości zadania. Tylko nie myślcie sobie, że w tej książce były same problemy, było dużo emocji, była przy...

× 1 | link |
@zaczytana.optymistka
2020-10-12
8 /10

"Każdy dzień życia jest darem i szczęściem. Czasem wystarczy zmienić nastawienie i zachwycić się, ileż mamy dobra. Docenić rodzinę, przyjaciół, zdrowie. I dany nam czas."

Pewnie (prawie) każda z Was gdy po raz pierwszy się zakochała pomyślała, że będzie to miłość do końca życia i będzie żyć ze swoim królewiczem jak w bajce...

Tylko życie to nie bajka... Fajnie było, gdy będąc małą dziewczynką, wierzyło się, że tak właśnie będzie... Niestety przyszła dorosłość, obowiązki, problemy... i wyobrażenia o dorosłym życiu legły w gruzach... Znacie to?

Tak właśnie było z główną bohaterką powieści "Po prostu życie" - z Ulą.
Ula zakochała się po uszy w swoim koledze - Waldku będąc jeszcze nastolatką. Kiedy Waldek nagle pojawia się w jej domu i oznajmia jej, że będzie jego żoną w przyszłości - dziewczyna jest w siódmym niebie.

Po pewnym czasie okazuje się, że Ula jest z Waldkiem w ciąży.. No i co to będzie jak ludzie ze wsi się dowiedzą! Nieślubne dziecko!
Waldek postanawia oświadczyć się Uli.

Na co dzień dziewczyna pracuje w sklepie mięsnym. Praca daje jej trochę popalić, ale może liczyć na dobre slowo od doświadczonych koleżanek.

Waldek natomiast postanawia otworzyć warsztat samochodowy, który zaczyna dobrze prosperować.

Zastanawiacie się pewnie co złego może stać się w życiu tych bohaterów skoro wszystko się układa?

Alkohol.
Zmęczenie.
Przepracowanie.
Dzieci.
Poronienie.
Przekręty.
...

× 1 | link |
@przyrodazksiazka
2020-12-12
10 /10
Przeczytane

Czym jest ta książka? W pierwszym momencie trudno jest odpowiedzieć na to pytanie. Ja bym skwalifikowała ją jako porządny rachunek sumienia. Albo najlepiej jako spowiedź wielu kobiet. Niestety pierwsze nasze miłości nie zawsze okazują się trafne. Zaślepione rosnącym w nas uczuciem nie spostrzegamy wielu wad naszych wybrańców. Widzimy jedynie wspaniałe urywki, które zawładnęły naszymi sercami i wciąż o nich myślimy. Codzienność spychamy na boczny tor i czekamy z utęsknieniem za naszym księciem z bajki, który niestety tym księciem jest zazwyczaj właśnie tylko w naszych marzeniach. Wiele kobiet z tej książki przekonało się na własnych błędach, że nie da się wieść szczęśliwego życia, żyjąc tylko chwilą. Niestety za późno zdają sobie z tego sprawę i na długi czas pozostawia to na nich swoje piętno.
Kolejną myślą, jaka mi przyszła do głowy był zamysł, że ta książka jest jedną wielką plotką. Kobiety opowiadają swoje losy wdrążając opowieści o sąsiadach i przyrównując do nich swoje życie. Każdy z nich pragnie żyć lepiej od sąsiadów. Idealizują ich związki nie dostrzegając smutku w ich oczach.
Każdy z bohaterów robi wszystko, by być szczęśliwym. Niestety wymiar szczęścia ma tutaj bardzo różne znaczenie. Jednym bowiem chodzi o pieniądze, innym o dobry sex, a jeszcze innym o jak najlepszą reputację bez względu na poniesione koszty.
Wiele kobiet nie dostrzega możliwości własnego rozwoju. Całkowicie zapatrzone w swoich mężczyzn spełniają tylko ich zachcianki same zaniedbu...

| link |
@klaudia.brozyna2320
2021-05-13
6 /10

Życie może być piękne, jeśli polubisz siebie.

Trzeba przyznać, że książka mnie nie porwała, nie była bardzo wciągająca. Ale była prawdziwa, szczera. Ukazywała po prostu życie. Przewrotne, momentami rozczarowujące, czasami niesamowicie piękne. Książka porusza wiele życiowych, trudnych tematów- życie w małej wiosce, zaściankowość jej mieszkańców, brak tolerancji i bariery społeczne, problemy małżeńskie, domowe. Przewijające się postacie i ich życiorysy nie były ubarwione niesamowitymi historiami- były takie jakie naprawdę jest życie. Choć książki nie zaliczę do tych najlepszych to muszę powiedzieć, że była bardzo różna od innych książek jakie przyszło mi ostatnio czytać.

Czasami warto sięgnąć po coś, co ukazuje nam szarą rzeczywistość i przekonać się, że nasze życie jest piękne. Niezależnie od wzlotów i upadków. To „Po prostu życie”, które musimy kochać.

| link |
@Zaczytanablondynka
2020-11-26
6 /10
Przeczytane
@malgosialegn
2020-11-07
7 /10
Przeczytane
@ela_r22
2020-11-07
7 /10
Przeczytane 2020 Literatura obyczajowa Romans
@syl_wia_88
2020-10-26
8 /10
@tatiaszaaleksiej
2020-09-16
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Po prostu życie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl