Po szczeblach drabiny

Ewa Lenarczyk
7.1 /10
Ocena 7.1 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Po szczeblach drabiny
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.1 /10
Ocena 7.1 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Historia biednej dziewczyny z głębokiej prowincji.

Powieść rozpoczyna się drastycznym morderstwem. Stefka – główna bohaterka, dobra, pracowita dziewczyna, jest podejrzana o zabicie własnej matki i wezwana na przesłuchanie. W tym czasie jej brat okrada dom ze wszystkiego, co może mieć jakąkolwiek wartość finansową.

Po powrocie do pustego gospodarstwa Stefka nie chce pozostać sama bez środków do życia i perspektyw. W poszukiwaniu szczęścia ucieka do wielkiego świata, w którym jednak nie może się odnaleźć. Wszystko jest nowe, rozpędzone i przerażające. Rozpoczyna pracę w renomowanym hotelu, ale niektóre sprawy układają się inaczej, niż by tego chciała. Dzięki wsparciu życzliwych osób, które ją otaczają, Stefania zaczyna nabierać pewności siebie. Przekłada się to również na awanse, a każdy upadek motywuje ją do dalszego działania i wspinania się o szczebel wyżej w swojej zawodowej i społecznej karierze.

Za każdym razem, kiedy wydaje się, że bohaterce życie zaczęło się układać następuje coś, co całkowicie burzy takie przekonanie. Nowe wyzwania, miłosne perypetie, mężczyzna żydowskiego pochodzenia i mnóstwo ciekawych przygód. Czy naprawdę w życiu Stefci musiało dojść do wielkiej tragedii, by nabrało ono sensu?

http://www.psychoskok.pl/produkt/po-szczeblach-drabiny/
Data wydania: 2020-08-28
ISBN: 978-83-8119-662-8, 9788381196628
Wydawnictwo: Psychoskok
Stron: 320
dodana przez: agnieszka3211

Autor

Ewa Lenarczyk Ewa Lenarczyk
Urodzona w 1956 roku w Polsce (Elbląg)
Ewa Lenarczyk z domu Borkowska, z rodu Jasińskich po kądzieli. Przez dziewięć lat zarządzała Halą Targową na gdańskiej Zaspie. Blisko 15 lat mieszkała na kaszubskiej wsi, a obecnie przeniosła się do Trójmiasta, gdzie pisze romanse i zajmuje się mark...

Pozostałe książki:

Nasza klasa i co dalej Pod innym niebem Za moje krzywdy Przeklinam to miasto. Tom 1 Przeklinam to miasto Tom 2
Wszystkie książki Ewa Lenarczyk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Po szczeblach drabiny

11.08.2020

Tytuł: „Po szczeblach drabiny” Autor: Ewa Lenarczyk Wydawnictwo: Psychoskok Data wydania: 28 sierpnia 2020 Ilość stron: 320 stron Cena: około 27 zł Ocena: ⭐⭐⭐⭐⭐⭐✩✩✩✩ Poruszająca, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji powieść, która z wiejskiego podwórka poprowadzi nas na salony. Będziemy obserwować, jak zahukana, biedna dziewczyna... Recenzja książki Po szczeblach drabiny

Po szczeblach drabiny

14.08.2020

Ta książka aż się prosi o podsumowanie w sposób nie inny a bajkowy. To rzeczywiście historia współczesnego Kopciuszka, może bez macochy i okrutnych sióstr ale z mnóstwem pobocznych ludzi których możemy z nimi utożsamić. Moment poznania Stefani i to jak rozpoczęła się ta książka jest realny i intrygujący, czym autorka ujęła mnie momentalnie, szkoda... Recenzja książki Po szczeblach drabiny

@marla181@marla181 × 1

Mocno przypominająca program „Damy i wieśniaczki”

24.08.2020

Napisanie tej recenzji przyszło mi nieco z trudem. 🙈 Od jakiegoś czasu wena mnie opuściła i nie potrafiłam sklecić choćby jednego zdania. 😞 Też tak czasem macie? 🤔 Stefania to młoda kobieta mieszkająca na wsi. Pewnego dnia w jej domu rozegrał się dramat. To właśnie wtedy postanowiła uciec z wioski i udać się do Warszawy. W wyjeździe pomogła jej k... Recenzja książki Po szczeblach drabiny

Moja opinia o książce

Opinie

@zetbasia27
2020-08-09
7 /10
Przeczytane

Historia współczesnego Kopciuszka. Stefka wychowała się na wsi. Ciężko pracuje, niewielkie gospodarstwo jest na jej głowie, ojciec pije i awanturuje się, matka chora i wiecznie stękająca, starszy brat wyjechał i nie daje znaku życia. Niespodziewana tragedia sprawia, że Stefka chce uciec jak najdalej od domu, rodziny i wsi. Wyjeżdża z kuzynką do Warszawy. Wielkie miasto ją przeraża, czuje się oszołomiona i zagubiona. Pracuje sprzątając hotelowe pokoje, nie miała kiedy poszukać dla siebie lokum więc noce spędza w hotelowych pokojach. To oczywiście musi się skończyć awanturą i utratą pracy. Stefka jest przerażona, nieoczekiwanie pomocną dłoń wyciąga do niej kierowniczka. Stefania wyjeżdża do Gdańska, tam znowu praca w hotelu, ale jego właścicielka docenia urodę dziewczyny i pomaga jej stać się elegancką kobietą, oferuje nawet gościnę we własnym domu. Nie wszystko się Stefce podoba, chce wyjechać, szefowa proponuje jej wyjazd do Krakowa. Praca w następnym hotelu, pełna niespodzianek, nie zawsze miłych. Zmiany w życiu osobistym, dużo emocji.
Nie zawsze życie układa się tak jak sobie planujemy. Czasem przynosi zmiany zupełnie niespodziewane ale trzeba je umieć wykorzystać, nie zmarnować szansy.
Książka niesie optymistyczne przesłanie mimo, że akcja toczy się nieco sennie.

× 2 | link |
@Mirka
2020-08-26
7 /10
Przeczytane

„Po szczeblach drabiny“ to propozycja dla czytelnika, który lubi literaturę obyczajową ale też niestandardowe podejście do tematu. Przeczytałam ją z przyjemnością śledząc przemianę Stefanii, jej rozterki i chwile szczęścia. Tłem dla dziejących się wydarzeń jest zatłoczona Warszawa, urokliwy Gdańsk, prastary Kraków a nawet daleka Ameryka. Autorka stworzyła w niej galerię różnych postaci, które pokazują przekrój naszego społeczeństwa. Są tu ludzkie dramaty, codzienne smutki i radości ale też świat rządzony przez pieniądze, w którym nie liczy się człowiek. W realiach luksusowych apartamentów brakuje ciepła rodzinnego, szczęścia i miłości. Historia Stefki uświadamia, że "kariera nie jest warta radości życia, którą daje rodzina i bliskość drugiego człowieka“.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2020/08/636-po-szczeblach-drabiny.html

× 1 | link |
@mrsbookbook
2020-08-11
6 /10
Przeczytane ebooki Do recenzji


Jeśli uważacie, że historia o przemianie Kopciuszka, który małymi kroczkami wkraczał w wielki świat, mogłaby Was zainteresować to jest to książka dla Was😊.

| link |
@jelonka11
2021-01-12
7 /10
Przeczytane
@marla181
2020-08-14
8 /10
Przeczytane
@caly_swiat_patrzy
2020-08-10
5 /10
Przeczytane
@agnieszka3211
2020-07-16
10 /10

Cytaty z książki

“donosiciele są zazwyczaj wrogami”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl