Przeklinam to miasto Tom 2

Ewa Lenarczyk
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Przeklinam to miasto Tom 2
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Historyczna powieść obyczajowa o wielkiej miłości polskiej patrycjuszki, córki elbląskiego mincerza i szwedzkiego żołnierza z czasów wojny ze Szwedami. W obu krajach jedno z nich zawsze byłoby wrogiem, dlatego postanowili szukać szczęścia w dalekich krajach. Wiele razem przeżyli i wiele się nauczyli, jednak Kordula powróciła do swojej ojczyzny, a wraz z nią małżonek.

Książka pod patronatem: Mirosława Dudko – oaza recenzji, Kulturalne Rozmowy – Sylwia Cegieła, Portal dlaLejdis, Oliwolumin, Książkowe Wyliczanki

https://www.psychoskok.pl/produkt/przeklinam-to-miasto-tom-ii/
Data wydania: 2018-12-15
ISBN: 978-83-8119-901-8, 9788381199018
Wydawnictwo: Psychoskok
Cykl: Przeklinam to miasto, tom 2
Stron: 296
dodana przez: agnieszka3211

Autor

Ewa Lenarczyk Ewa Lenarczyk
Urodzona w 1956 roku w Polsce (Elbląg)
Ewa Lenarczyk z domu Borkowska, z rodu Jasińskich po kądzieli. Przez dziewięć lat zarządzała Halą Targową na gdańskiej Zaspie. Blisko 15 lat mieszkała na kaszubskiej wsi, a obecnie przeniosła się do Trójmiasta, gdzie pisze romanse i zajmuje się mark...

Pozostałe książki:

Nasza klasa i co dalej Pod innym niebem Za moje krzywdy Po szczeblach drabiny Przeklinam to miasto. Tom 1
Wszystkie książki Ewa Lenarczyk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Magia we wnętrzu zamknięta

20.05.2022

Tyle co odłożyłam pierwszą część „Przeklinam to miasto” pióra pani Ewy Lenarczyk i muszę sięgnąć po następną część z racji zachwytu, jaki się we mnie rozlał. Muszę łapać treść i ponownie wejść w świat, który jest tak plastyczny, tak ciekawy i niewytłumaczalnie wciągający. Pierwszy tom „Przeklinam to miasto” porównałam do obrazu malowanego pędzlem.... Recenzja książki Przeklinam to miasto Tom 2

Moja opinia o książce

Opinie

@Mirka
2021-12-16
8 /10
Przeczytane

Tom drugi „Przeklinam to miasto”, to kolejna porcja przygód, emocji, wewnętrznych dylematów bohaterki, co stanowi świetną propozycję dla miłośników opowieści z historycznym tłem, przygodą i miłością, ale nie tak oczywistą i przesłodzoną, lecz obwarowaną wieloma czynnikami zewnętrznymi i obyczajami.

Kontynuacja wzbudzała u mnie więcej emocji, gdyż Kordula nie zawsze postępuje mądrze, zachowuje się nieprzewidywalnie, ale jednocześnie wzbudza sympatię swoją postawą, upartością i konsekwencją działania.

Obie części czytało mi się szybko nie tylko ze względu na mnogość wydarzeń czy barwne postacie, ale też niezwykle ujmujący styl, w jakim pani Ewa Lenarczyk posługuje się w tej dylogii. Część pierwsza jest napisana bardziej frywolnie, z jakby lekkim pobłażaniem dla czynów i przeżyć Korduli, co podkreśla jej niedojrzałość i młody wiek. Natomiast kontynuacja napisana została już bardziej spokojniejszym językiem, dojrzalszym, tak jak bardziej dorosła i doświadczona staje się główna bohaterka. Ta historia uzmysławia, że nic w życiu nie jest nam dane raz na zawsze i należy doceniać, to co posiadamy, a życiem często rządzi przypadek.

https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/12/969-przeklinam-to-miasto-tom-ii.html

× 1 | link |
@aga.kusi_poczta.fm
2022-05-20
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Przeklinam to miasto Tom 2. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl