Pod innym niebem

Ewa Lenarczyk
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Pod innym niebem
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

 
Wyobraź sobie, że nic Ci się nie układa. Nieplanowane dziecko, które może pokrzyżować plany zawodowe i studenckie. Mężczyzna wypierający się ojcostwa. A do tego brak miłości, znienawidzona praca i wieczne problemy finansowe. Jednym słowem koniec świata. 

Nagle Dorota dowiaduje się, że ma korzenie pół Niemki i jest jedyną spadkobierczynią ogromnego majątku po zmarłej prababce. Prawdziwy cud. 
Wydawać by się mogło, że los kobiety i jej córki został odmieniony. Euforia trwa jednak krótko, ponieważ nabycie majątku wiąże się z przeprowadzką na drugi koniec kuli ziemskiej. Dorota staje więc przed dylematem: żyć skromnie w rodzinnym kraju, czy rozpocząć wszystko od nowa daleko od domu? 

„Pod innym niebem” to opowieść o heroicznej walce, życiowych dylematach i trudnych wyborach. 
Data wydania: 2019-03-06
ISBN: 978-83-8119-364-1, 9788381193641
Wydawnictwo: Psychoskok
Stron: 296
dodana przez: Patrycja_3

Autor

Ewa Lenarczyk Ewa Lenarczyk
Urodzona w 1956 roku w Polsce (Elbląg)
Ewa Lenarczyk z domu Borkowska, z rodu Jasińskich po kądzieli. Przez dziewięć lat zarządzała Halą Targową na gdańskiej Zaspie. Blisko 15 lat mieszkała na kaszubskiej wsi, a obecnie przeniosła się do Trójmiasta, gdzie pisze romanse i zajmuje się mark...

Pozostałe książki:

Po szczeblach drabiny Nasza klasa i co dalej Pod innym niebem Za moje krzywdy Podróż przedślubna Przeklinam to miasto. Tom 1 Przeklinam to miasto. Tom 2 Kochaj mnie od morza do morza W poszukiwaniu szczęśliwego domu Zojda z Bieszczad Cnota dla Machu Picchu Nasza klasa, dalsze zmagania Psiarnia Agaty
Wszystkie książki Ewa Lenarczyk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

8/10

9.04.2019

"Pod innym niebem" Ewy Lenarczyk to bardzo dobrze napisana historia Doroty, która otrzymuje wielki spadek daleko od domu, bo aż w RPA. Kobieta wraz z córką udaje się w podróż do odległego kraju i od razu czuje się nie na miejscu. Brak znajomości języka, nie znajomość etykiety i brak pewności siebie to tylko niektóre z problemów zaprzątających jej ... Recenzja książki Pod innym niebem

@ZaczytanaMalwa@ZaczytanaMalwa × 2

Testament na szczęście

10.03.2020

Każdy z nas chce być w życiu szczęśliwy, a do tego zdrowy i choć odrobinkę bogaty, by zwyczajnie łatwiej się żyło. Ewentualnie wystarczy zamożność. A co wówczas, gdy odgórnie nie przyznano nam kompletnego pakietu, a jedynie jego wersję okrojoną i w udziale przypadnie nam tylko zdrowie? Dobre i to powiemy. Racja. Lecz jak żyć bez szczęścia? Jak żyć... Recenzja książki Pod innym niebem

@czytamduszkiem@czytamduszkiem

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Mirka
2019-04-21
10 /10
Przeczytane

Autorka stworzyła wciągającą historię pokazując, że w życiu wszystko jest możliwe. Porusza kwestię podejścia do pieniędzy stawiając swoją bohaterkę przed wyborem między życiem w rodzinnym kraju, ale z skromnym kontem a życiem w luksusie lecz w nowej rzeczywistości.

Razem z główną bohaterką przenosimy się w egzotyczne afrykańskie klimaty, na bogate, arystokratyczne salony, gdzie panują określone zwyczaje i normy zachowania. W Polsce Dorota nie przywiązywała zbyt dużej uwagi do swojego wyglądu, ubioru czy sposobu bycia. Żyła po prostu z dnia na dzień, wypełniając swoje obowiązki zawodowe i domowe, bez zastanawiania się nad tym, co wypada robić a czego nie. Wchodząc w wyższe sfery musiała przyjąć zupełnie nowy sposób bycia, wyrobić własny styl, poznać zasady funkcjonowania biznesu i nauczyć się języka angielskiego. W efekcie obserwujemy przemianę Doroty ze zwyczajnej, niewyróżniającej się z tłumu kobiety, w pełną uroku, świadomą i elegancką kobietę z wyższych sfer.
Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2019/05/468-pod-innym-niebem.html

| link |
@czytamduszkiem
@czytamduszkiem
2020-03-02
6 /10
Przeczytane
@ZaczytanaMalwa
@ZaczytanaMalwa
2019-04-04
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Pod innym niebem. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat