Po tamtej stronie Ciebie i Mnie

Po tamtej stronie Ciebie i Mnie
4.35
Ocena 4.35 na 5 możliwych
Na podstawie 17 ocen kanapowiczów
Rozdzierająca i rozgrzewająca duszę opowieść o dziewczynie, która kochała tak...
Rozdzierająca i rozgrzewająca duszę opowieść o dziewczynie, która kochała tak mocno, że aż pękło jej serce, i która raz jeszcze poświęciła swoje życie, by uratować ukochanego Pęknięte serce na skutek szoku po przeżytym dramacie to przypadek opisany w medycynie. Artykuł w „Wall Street Journal” zai...
Pełny opis
Data wydania: 2012
ISBN: 9788324142804
Wydawnictwo: Amber

Recenzje

Wzruszająca historia miłości.
Czy kiedykolwiek czułeś/aś tak ogromny ból, że miałeś/aś wrażenie, że pęka Ci serce? Taki ból najczęściej czujemy, gdy stracimy bliską nam osobę, lub gdy ktoś nas zrani. Jednak czy śmierć spowodowana tak wielką rozpaczą i szokiem jest możliwa? Przydarzyło się to Brie, bohaterce niesamowitej powie...
Po tamtej stronie ciebie i mnie
Chyba każdy mol książkowy ma tak, że słyszał o jakiejś książce, ale ma zamiar przeczytać ją dopiero w dalekiej przyszłości lub wcale. Ja miałam właśnie taką sytuację z powieścią Jess Rothenberg Po tamtej stronie ciebie i mnie. Wielokrotnie widziałam ją w bibliotece, ale jakoś zawsze ją omijałam. ...
Napisz swoją opinię

Opinie

LO
@lookatme.a 2012-05-17
Książka autorstwa Jess Rothenber "Po tamtej stronie Ciebie i Mnie" zachęca do przeczytania delikatną okładką i intrygującym opisem. Zadaje kluczowe pytanie, czy słowa: "Nie kocham Cię" mogą zabić? Wspomniane zdanie usłyszała od swojego chłopaka główna bohaterka powieści Brie - szczęśliwa nastolatka, posiadająca wspaniała rodzinę i przyjaciół. Z powodu tych słów Brie dosłownie pękło serce. Pozostaje pomiędzy niebem, a ziemią, obserwując swoją śmierć, pogrzeb, a następnie dalsze życie swoich bliskich. Pozwala jej to poznać i zrozumieć, jak wygląda prawdziwe życie na ziemi. W zaświatach poznaje Patricka, który staje się jej przewodnikiem w nowym miejscu. Bohaterka przez całą powieść zmaga się sama ze sobą, podejmuje trudne decyzje, ich konsekwencje, dzięki którym przechodzi przemianę. Odkrywa swoją tożsamość i to jakim jest człowiekiem. Książka pisana jest młodzieżowym językiem, znaleźć w niej można zabawne, jak i wzruszające dialogi. Skrywa w sobie dużo zagadek i tajemnic, które stopniowo odkrywane są czytelnikowi. Warto wspomnieć o tytułach rozdziałów składających się z urywków znanych utworów muzycznych, mających znaczenie dla poszczególnego fragmentu powieści. Nadają one wyjątkowy klimat podczas czytania - starsze utwory np. The Beatles "The Long And Winding Road", Roxette: "It Music Have Been Love", Elvis Presley: "You Ain't Nothing But A Hound Dog", a także nowsze utwory np. Miley Cyrus "The Climb", Avril Lavigne "Boyfriend", Justin Timberlake "Cry Me A River". Podsumowując książka "Po tamtej stronie Ciebie i Mnie" zmienia postrzeganie świata. Porusza w czytelniku wiele emocji, dzięki czemu nie pozwala tak szybko o sobie zapomnieć. Uczy nas, jak ważny w naszym życiu jest każdy dzień, słowo, gest. Powieść zdecydowanie polecam każdemu czytelnikowi bez względu na wiek. Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Amber.
@Krasnoludek
@Krasnoludek 2013-05-28
Historia przepiękna, z humorem, z łezką kręcącą się w oku, nie tylko dla młodzieży;) Zauroczyła i bardzo mnie wciągneła historia serowej dziewczyny i jej nietypowych znajomych. Mamy tu do czynienia z miłością(oczywiście), zdrada, cierpieniem, żartem, odkupieniem, poprawą, dążeniem do dojrzałości...słowem jeden wielki kocioł wrażeń zgrabnie połączony w przepyszną historię;)
@Bujaczek
@Bujaczek 2012-12-26
Przeczytane (2012-12-26)
„Po tamtej stronie Ciebie i Mnie” to fascynująca opowieść o śmierci, tęsknocie, zrozumieniu i akceptacji, wybaczeniu i pogodzeniu się z tym co jest. Nie jest może idealna, ale trafia do serc i na długo tam pozostaje - na pewno w moim zostanie. Lekki, zabawny styl pisania, trudne tematy oraz nieograniczona pomysłowość Jess Rothenberg. Pozostaje mi tylko polecić.
@milla
@milla 2013-01-15
Przeczytane (2013-01-01)
Powieść Jess Rothenberg to przepiękna opowieść, którą przeczytałam błyskawicznie. "Po drugiej stronie ciebie i mnie" jest, według mnie, jedną z najpiękniejszych historii miłosnych pojawiających się w literaturze. Utwór wywołał we mnie mnóstwo emocji. Końcówkę czytałam płacząc jaj bóbr.
@kasia17
@kasia17 2012-12-21
Przeczytane (2012-12-21)
Wałaśnie skończyłam i nie mogłam się nadziwić jak ta książka jest świetna. Dzięki tej książce zrozumiałam potęgę miłości.I gdyby miała przezyc cos takiego jak Bri postopila bym tak samo.
@Jjolka
@Jjolka 2012-09-27
Przeczytane (2012-09-27)
Nie spodziewałam się, że tak miło otuli mi te dwa dni lektury. Ciepła, lekka i przyjemna choć zabarwiona tragedią. Mam nadzieję na kolejne książki autorki. Polecam :)
@tala86
@tala86 2012-05-22
Przeczytane (2012-05-22)
Książka ciekawa i wciągająca, jednak nie pozbawiona małej i irytującej wady. Więcej w recenzji :P
Autorzy
Jess Rothenberg
Jess Rothenberg dorastała w Charlestonie w Karolinie Południowej, skończyła Vassar College, potem pracowała jako redaktor w nowojorskim wydawnictwie i opracowała kilkadziesiąt książek dla młodych c...
Współtworzący tą stronę
puchar @kasandra @kasandra pierwsza opinia