Po wieży Babel : problemy języka i przekładu

George Steiner
Po wieży Babel : problemy języka i przekładu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Po wieży Babel - łącząca starożytną retorykę, historię literatury i krytykę, językoznawstwo i filozofię języka w ambitnej próbie stworzenia ogólnej poetyki i przekładu w chwili wydania drukiem (1973) została przez wielu krytyków przyjęta podejrzliwie jako anachroniczne dzieło outsidera. Kilkakrotnie następnie wznowiona, stanowi dziś uznane dzieło klasyczne, kamień milowy na drodze badań interdyscyplinarnych, wyznaczających przestrzeń nowego dyskursu w światowej humanistyce. Nadal jednak stanowi interesującą i inspirującą lekturę zarówno dla tych, którzy na gruzy wieży Babel patrzą jak na świadectwo największej katastrofy w dziejach ludzkości, jak również dla tych, którzy wielość języków traktują jako wciąż bijące źródło nadziei.
Data wydania: 2000
ISBN: 978-83-7052-684-9, 9788370526849
Wydawnictwo: Universitas
Kategoria: Naukowe
Stron: 685

Autor

George Steiner George Steiner
Urodzony 23 kwietnia 1929 roku we Francji (Neuilly-sur-Seine)
Francis George Steiner – amerykański krytyk literacki, eseista, filozof, nowelista, tłumacz i nauczyciel. Studiował na uniwersytetach w Paryżu (Uniwersytet Paryski), Chicago, Harvardzie i Oxfordzie. Napisał 15 książek, w tym także powieści, przet...

Pozostałe książki:

Nauki Mistrzów Dziesięć (możliwych) przyczyn smutku myśli Eseje z "New Yorkera" 1966-1997 Gramatyki tworzenia: na podstawie wygłoszonych w roku 1990 wykładów imienia Gifforda Transport A.H. do San Cristóbal
Wszystkie książki George Steiner

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Po wieży Babel : problemy języka i przekładu aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Po wieży Babel : problemy języka i przekładu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl