Pocztówki z Grecji

Victoria Hislop
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Pocztówki z Grecji
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Wzruszająca opowieść o nieprzemijającej miłości, cierpieniu i walce o szczęście, która przeniesie was wprost do pełnej słońca Grecji, przywodząc na myśl najpiękniejsze wspomnienia z wakacji. Raz w tygodniu Ellie otrzymuje pocztówkę z Grecji. Zawsze bez adresu zwrotnego i nazwiska nadawcy i zawsze podpisaną literą A. Błękit morza, złoto piaszczystych plaż oraz biel greckich domków tworzą urzekającą mozaikę kolorów, która wnosi w niezbyt interesujące życie Ellie nieco radości. Po pół roku ku jej rozczarowaniu pocztówki przestają przychodzić. W skomponowanym przez nią kolażu dostrzega pewną wskazówkę. Chcąc dowiedzieć się, kim jest tajemniczy nadawca, Ellie postanawia wybrać się na wakacje do Grecji. W dniu wyjazdu do Aten Ellie otrzymuje pocztą zagadkowy notes, który przedstawia losy podróżującego po Grecji nadawcy pocztówek. Poruszająca, zaskakująca, a czasem wręcz mroczna opowieść pozwala kobiecie nie tylko zwiedzić ten piękny kraj, poznając jego kulturę i mieszkańców, ale też znów zapragnąć żyć pełną piersią.
Data wydania: 2017-06-28
ISBN: 978-83-65781-07-9, 9788365781079
Wydawnictwo: Albatros
Stron: 448

Autor

Victoria Hislop Victoria Hislop
Urodzona 8 czerwca 1959 roku w Wielkiej Brytanii (Bromley, Wielka Brytania)
Victoria Hislop jest pochodzącą z Wielkiej Brytanii pisarką, która od czasu debiutu w 2005 roku, kiedy to ukazała się jej świetnie przyjęta powieść pod tytułem „Wyspa”, niezmiennie cieszy się sympatią czytelników na całym świecie. Wśród jej książek...

Pozostałe książki:

Wyspa Pewnej sierpniowej nocy Nić Powrót Pocztówki z Grecji Z widokiem na wschód słońca
Wszystkie książki Victoria Hislop

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Pocztówki z Grecji? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Asamitt
2019-12-10
4 /10
Przeczytane Na prowincji: Toskania,Prowansja,Kornwalia,Mazury Obyczajowe/Przygodowe/Dramaty

 Jestem rozczarowana już samą formą spisanej historii. To nie powieść, ale oddzielne opowieści, jak kartki wyrwane z pamiętnika. 
 Bohaterka przypadkiem staje się odbiorcą cudzych wspomnień. Choć nie ona jest adresatką tytułowych pocztówek, to czytając ich treść uzmysławia sobie, jak pozbawione koloru i smaku jest jej własne życie. Ostatecznie bodźcem do działania jest brak kartek w skrzynce, a w zamian pojawia się notatnik od tego samego nadawcy. Zatem ciekawość pcha Ellie do odkrywania nieznanego i podróży życia. Być może szarość własnego istnienia nie jednego by dobiła i w mig spakowałby się i ruszył w nieznane. Tylko pozazdrościć, że tak się da rzucić wszystko i "nie dbając o bilet, ani nawet o bagaż..." Dla mnie niespecjalnie ma to ręce i nogi, ale co tam - to tylko fikcja literacka.
 
 Gdy już akcja przenosi się do Grecji zaczęłam odbierać "Pocztówki z Grecji" jak książkę stricte podróżniczą. Chodzenie po ulicach, spotykanie różnych ludzi, tak chętnych do nawiązywania kontaktu i opowiadających ciekawe historie, to prawie jak reportaż z odwiedzanych miejsc;)
 Być może nie spodziewając się tak zaaranżowanej treści czuję ostatecznie rozczarowanie dość specyficzną lekturą. Przyjmuję za plus wszelkie elementy mówiące o greckim społeczeństwie, jego kulturze, tradycji, bo to w sumie jedyne, co nadaje całości smaku. Jednak narracja pozbawiona w tym wypadku ciągłości, nie wywołuje specjalnego zainteresowania losami bohaterów. Zresztą ich przeżycia i rozterki...

× 5 | link |
@Justyna_K
2019-11-07
7 /10
Przeczytane Ebook/Legimi Kobiecy kącik

Z wielką nadzieją sięgałam po książkę Victorii Hislop. Spodziewałam się fascynującej i porywającej za serce opowieści i na moich nadziejach się skończyło. "Pocztówki z Grecji" to zbiór opowiadań. Sympatycznych i uroczych ale jednak opowiadań. Książka napisana jest w formie pamiętnika. Główny bohater, który jest świeżo po zawodzie miłosnym przemierza samotnie Grecję, i z każdego odwiedzonego miejsca przesyła kartkę pocztową swojej byłej narzeczonej.
W każdej z tych miejscowości znajduje się osoba, która opowiada autorowi pamiętnika jedną historię związaną z miasteczkiem. Każda miejscowość ma swoje tajemnice, za którymi kryje się ludzki dramat, wielka namiętność, czy ukazuje obyczaje i tradycje Greków, nie zawsze sympatyczne, miłe i przyjacielskie. Chociaż forma opowiadań sprawiła, że poczułam delikatny zawód muszę przyznać, że książka w odbiorze jest ciepła, miła, ujmująca i czyta się ją z niesamowitą lekkością. Polecam jako sympatyczną odskocznię od cięższych lektur. Pióro Victorii Hislop ma w sobie pewną magię. Jednak proszę nie spodziewać się po tej książce fajerwerków. W mojej ocenie pomiędzy 7 a 7.5/10 ponieważ każda opowiedziana w niej historia jest na swój sposób wyjątkowa. :)

× 1 | link |
@_books_and_dog_
@_books_and_dog_
2021-08-19
8 /10
Przeczytane 2021

Ellie tydzień po tygodniu odbiera pocztówki z Grecji adresowane do poprzedniej lokatorki. Ich nadawcą jest tajemniczy A. Któregoś dnia kolejna pocztówka nie nadchodzi. Ellie bierze urlop i kupuje bilet do Aten, by podążyć śladem tajemniczego mężczyzny. Widoki pełne słońca, lśniącej błękitnej wody i bajkowych krajobrazów Grecji, które widywała tylko na pocztówkach w końcu będzie mogła zobaczyć na własne oczy. W dniu swojego wyjazdu ze skrzynki wyciąga kopertę, w której znajduje się niebieski notes - pamiętnik z podróży tajemniczego A. Tak naprawdę w całej tej książce najciekawsze są wszystkie te historie, które Anthony miał okazję usłyszeć od innych ludzi. Grecja przedstawiona w książce bez wątpienia jest piękna, ale skrywa też swoje mroczne miejsca i tajemnice. Idealna książka na letnie dni.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Pocztówki z Grecji. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat