Victoria Hislop

Victoria Hislop

Autorka, 62 lata 41 czytelników
Obserwuj
7.1 /10
42 oceny z 6 książek,
przez 28 kanapowiczów
Urodzona 8 czerwca 1959 roku w Wielkiej Brytanii (Bromley, Wielka Brytania)
 Victoria Hislop jest pochodzącą z Wielkiej Brytanii pisarką, która od czasu debiutu w 2005 roku, kiedy to ukazała się jej świetnie przyjęta powieść pod tytułem „Wyspa”, niezmiennie cieszy się sympatią czytelników na całym świecie. Wśród jej książek, które doczekały się tłumaczeń na około trzydzieści języków obcych, są m.in. „Pocztówka z Grecji”, „Powrót” oraz „Z widokiem na wschód słońca”.
Victoria Hislop przyszła na świat jako Victoria Hamson w 1959 roku w Bromley w angielskim hrabstwie Kent (dzisiaj miejscowość ta znajduje się w granicach Londynu). Wychowywała się w Tonbridge i tam też ukończyła szkołę średnią. Następnie wyjechała do Oksfordu, by tam w St Hilda’s College podjąć studia w zakresie języka angielskiego.
Po ukończeniu studiów Hislop rozpoczęła pracę zawodową – była zatrudniona w branży wydawniczej, zajmowała się public relations, a także przez pewien czas parała się dziennikarstwem, współpracując m.in. z „The Guardian”, „High Life”, „The Times”, „The Daily Telegraph”, „She” i „Woman & Home”. W międzyczasie w 1988 roku wyszła też za mąż za Iana Hislopa, redaktora magazynu „Private Eye”, i wkrótce została matką dwójki dzieci – córki Emily Helen i syna Williama Davida.
Jako pisarka Victoria Hislop zadebiutowała w 2005 roku. Poruszająca powieść zatytułowana „Wyspa”, opowiadająca pełną tajemnic historię czterech pokoleń kobiet związanych z grecką Kretą, przez osiem tygodni nie chodziła z pierwszego miejsca listy bestsellerów „Sunday Timesa” i sprzedała się w nakładzie przekraczającym dwa miliony egzemplarzy na całym świecie. „Wyspa” zapewniła też pisarce kilka ważnych nagród literackich, jak tytuł Newcomer of the Year, uzyskany w plebiscycie Galaxy British Book Awards w 2007 roku. Powieść doczekała się także adaptacji w postaci telewizyjnego serialu – sama autorka brała udział w pisaniu jego scenariusza.
Hislop powróciła ze swoją drugą powieścią w 2008 roku. Publikacja zatytułowana, nomen omen, „Powrót” przeniosła czytelników do targanej wojną domową Hiszpanii lat trzydziestych. Również i ta publikacja osiągnęła ogromny sukces – w samej tylko Wielkiej Brytanii rozeszła się w nakładzie pół miliona kopii. Pisarka powróciła do Grecji w następnej książce, zatytułowanej „Nić”, która ukazała się w 2011 roku.
W 2014 roku Victora Hislop wydała kolejną powieść z wątkami historycznymi – pełną dramatycznych wydarzeń sagę rodzinną „Z widokiem na wschód słońca”, rozciągającą się od lat trzydziestych aż do współczesności i osadzoną tym razem na Cyprze. Ostatnią jak dotychczas powieścią w dorobku brytyjskiej pisarki jest ta zatytułowana „Pocztówki z Grecji”, która miała swoją premierę w 2016 roku. 

Książki (6)

Sortowanie:
Powrót
4 wydania
Powrót
Victoria Hislop
6.5/10
Nowy bestseller autorki Wyspy. Ponad pół miliona egzemplarzy sprzedanych w Wielkiej Brytanii. Hiszpania, lata 30., czasy Drugiej Republiki. Prawdziwą pasją młodej wrażliwej Hiszpanki Mercedes jest t...
Nić
Nić
Victoria Hislop
8.8/10
Autorka ponownie zabiera czytelnika do Grecji, miejsca, któremu zawdzięcza sukces swojego debiutu literackiego – Wyspy. NIĆ to przepiękna, zapadająca w pamięć opowieść o miłości, przyjaźni i lojalnośc...
Pocztówki z Grecji
Pocztówki z Grecji
Victoria Hislop
6.3/10
Wzruszająca opowieść o nieprzemijającej miłości, cierpieniu i walce o szczęście, która przeniesie was wprost do pełnej słońca Grecji, przywodząc na myśl najpiękniejsze wspomnienia z wakacji. Raz w tyg...
Z widokiem na wschód słońca
Z widokiem na wschód słońca
Victoria Hislop
6/10
Dramatyczna opowieść o czterech pokoleniach Cypryjczyków, których losy – od lat 30. XX wieku, aż do czasów współczesnych – kształtowała wojna, choroba i zawiedzione uczucia. Latem 1972 roku, Famagusta...
Wyspa
6 wydań
Wyspa
Victoria Hislop
8.0/10
Trzecia najlepiej sprzedająca się książka w Wielkiej Brytanii w 2006 roku (ponad 700 tys. egzemplarzy!). Sofia Fielding nigdy nie mówiła o swojej przeszłości, wspominała jedynie, że przed przyjazdem...
Pewnej sierpniowej nocy
Pewnej sierpniowej nocy
Victoria Hislop
7/10
Cykl: Wyspa, tom 2
Subtelna i poruszająca powieść o tragedii i nadziei. Ukochana autorka milionów czytelników powraca na Kretę w kontynuacji bestsellerowej i nagradzanej „Wyspy”! Nikt nie oddaje piękna Grecji tak wyra...

Obserwujący (2)

KA
@Klementynka

Komentarze

KA
@kameliaband · ponad 13 lat temu
Książkę tą oceniam jako dobrą, ponieważ super jest w niej opisany klimat Grecji oraz gościnność jej mieszkańców.Przedewszystkim Ciekawa historia rodzinna związana z wyspą trendowatych Spinalongą.

Serie i Cykle

Cytaty Victoria Hislop

Jak każdy zbiór rodzinnych zdjęć te także odznaczały się przypadkowością i opowiadały tylko część historii. Prawdziwą historię opowiadały te nieistniejące zdjęcia, które zginęły lub nigdy nie zostały zrobione, a nie te, które starannie oprawiono w ramki lub zapakowano porządnie w koperty.
Victoria Hislop z książki Wyspa
× 1 Link
,, - Możemy tylko marzyć, czy mamy po prostu cieszyć się chwilą? - Nigdy nie jest źle cieszyć się chwilą.
Victoria Hislop z książki Wyspa
× 1 Link
Katastrofalne było dla nich poczucie odrzucenia, a szkody psychiczne, spowodowane pobytem na wyspie były większe niż fizyczne okaleczenia wywołane chorobą. Wielu z nich nie miało ochoty żyć. Bo po co ? Życie przestało się nimi przejmować.
Victoria Hislop z książki Wyspa
× 1 Link
Spinalogia wydawała się rajem. Oferowała niewyobrażalną swobodę, świeże powietrze, śpiew ptaków i możliwość spacerowania po ulicy; tutaj mogli na nowo poczuć się ludźmi.
Victoria Hislop z książki Wyspa
× 1 Link
- Nie mogę bez ciebie żyć – powiedziała tak cicho, że ledwie usłyszał. – Nie musisz, agápi mou – szepnął.
Kiedy zaczęły się tańce, zniknęła mu z oczu, ale od czasu do czasu zauważał mignięcie czerwieni. Gdy wielki krąg się obrócił, Andreas wyraźniej zobaczył jej twarz. Wydawała się urzeczona, porwana przez ducha tańca.
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl