Pół wojny

Joe Abercrombie
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów
Pół wojny
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów

Opis

NOMINACJA DO NAGRODY LOCUSA DLA NAJLEPSZEJ POWIEŚCI YOUNG ADULT.

CYKL „MORZE DRZAZG”

Świat księżniczki Skary na jej oczach spłynął krwią i zamienił się w zgliszcza. Skara musi przezwyciężyć strach, aby odzyskać swoje dziedzictwo.

Przebiegły Ojciec Yarvi przebył długą drogę, z dawnych wrogów uczynił sojuszników i zdołał utkać niepewny pokój. Tymczasem bezlitosna Babka Wexen zgromadziła największą armię od czasów rozbicia Bóstwa przez elfy, a dowództwo powierzyła Yillingowi Wspaniałemu – rycerzowi, który czci wyłącznie Śmierć.

Gdy Matka Wojna rozpościera żelazne skrzydła, na całe Morze Drzazg pada mroczny cień…

Tytuł oryginalny: Half a War
Data wydania: 2023-08-22
ISBN: 978-83-8338-087-2, 9788383380872
Wydawnictwo: Rebis
Cykl: Morze Drzazg, tom 3
Stron: 456
dodana przez: janusz.szewczyk
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Joe Abercrombie Joe Abercrombie
Urodzony 31 grudnia 1974 roku w Wielkiej Brytanii (Lancaster)
Brytyjski pisarz fantasy i montażysta filmowy. Jest autorem trylogii Pierwsze prawo. Abercrombie urodził się w Lancaster w Anglii. Uczęszczał do Lancaster Royal Grammar School, a następnie studiował psychologię na Uniwersytecie w Manchesterze. Już w...

Pozostałe książki:

Pół króla Ostrze Pół świata Pół wojny Zemsta najlepiej smakuje na zimno Nim zawisną Ostateczny argument Bohaterowie Szczypta nienawiści Kłopotliwy pokój Łotrzyki Czerwona kraina Niebezpieczne kobiety Ostre cięcia Miecze i mroczna magia Mądrość tłumu Diabły*
Wszystkie książki Joe Abercrombie

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Pół wojny nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@przyrodazksiazka
2023-10-03
10 /10
Przeczytane

,, Wolność nie ma żadnej wartości dla trupa. A duma jest warta niewiele nawet dla żywego".

,,Lojalność jest cechą powszechną u psów, lecz rzadką u ludzi. "

,, Król czy wieśniak, wysoko czy nisko urodzony, silny czy słaby, mądry czy głupi. Śmierć czeka każdego".

Przed wami część trzecia ,,Morza drzazg". Oczywiście wciąga chyba najbardziej ze wszystkich, choć nie uważam, by któraś z części była niedostatecznie dobra. Napięcie nie odpuszcza nas ani na chwilę, a wydarzenia stają zawsze w ogniu dwojakiego zakończenia. Jest większa przegrana i mniejsza wygrana na innym polu, zawsze coś za coś. Co nieczęsto spotykam w książkach, to przysłowia i mądrości, którymi tutaj postacie wręcz się przepychają. Jakby wygrał ten, który bardziej drugiemu dogadał. Ktoś, kto tu zginął nawet podkreślił, że wojnę tą mogą wygrać tylko mądrością słowa. Ja bym tu dodała jeszcze szczęście, które towarzyszy im w mniejszym, bądź minimalnym stopniu. Księżniczka Skara co prawda została uratowana, lecz miejsce w którym do tej pory żyła zostało zniszczone i odebrane. Musi uciekać jako niewolnica, choć w głębi duszy powtarza sobie, że musi odzyskać tron, gdyż kazano jej to obiecać. Dla niej słowo warte jest więcej od pieniędzy. Autor podkreślił tutaj, że ten, który czci śmierć nigdy nie będzie szczerym wobec nikogo. Skara i jej rodzina zostały tutaj oszukane przez Babkę Wexen, która odebrała im wszystko. Sama jest jeszcze młoda i niepełnoletnia. Nie spodziewała się, że przyjdzie ...

× 2 | link |
DE
@delta1908
2022-01-17
6 /10
Przeczytane

Poprzednie tomy czytałem już ładnych parę lat temu, więc nie pamiętałem za dobrze całej historii. Pamiętam jednak, że dwie wcześniejsze części czytało mi się jakby lepiej, historie były ciekawsze. Tutaj nie ma nudy, akcja mknie gładko do przodu, ale jakoś specjalnie nie porywa. Jako zwieńczenie cyklu może być, chociaż niektóre wątki nie zostały do końca domknięte i kontynuacja jest jak najbardziej możliwa.

× 2 | link |
@CzarnaLenoczka
@CzarnaLenoczka
2023-08-25
8 /10

Finał serii Morze Drzazg wreszcie nadciągnął i próżno w nim szukać rozczarowań. Matka Wojna rozgorzała na dobre i nie bierze jeńców a świat wydaje się płonąć, podczas gdy Ojciec Yarvi snuje swoją pajęczą sieć. I pomyśleć że gdyby nie jeden błąd i jedna nieostrożna przysięga wszystko mogłoby się potoczyć inaczej… Ot, takiej swoisty efekt motyla, który topi świat we krwi.

Pół Wojny to książka, w której akcja nie czai się za rogiem, a wjeżdża od razu z przytupem i melodyjką, nie zwalniając ani na chwilę przez wszystkie 456 stron. Czytelnik od pierwszych chwil zanurza się w intrygę i wraz z bohaterami podąża jak po sznurku wprost w uplecioną przez ministra pułapkę. Skryty we mgle tajemnic cel podróży wydaje się to nieosiągalny, to wręcz przeciwnie tak bliski, że wystarczy podejść i chwycić. Wrogowie i przyjaciele mieszają się ze sobą, a zdrada już puka do drzwi pałacu. Kto odniesie sukces? To wiedzą tylko bogowie….

Niezwykła, zaskakująca, pełna napięcia to tylko kilka przymiotników którymi można by określić te serie, a jednak wszystkie wydają się niewystarczające. Pół Wojny tak jak poprzednie tomy zachwyca czytelnika niezwykłą szczegółowością i głębią bohaterów. Pełne dramatyzmu sceny przez które autor przeprowadza protagonistów budzą jednocześnie zachwyt i strach a wybuchy, pojedynki czy niezwykle trudne i brzemienne w skutki decyzje, które przyjdzie podjąć bohaterom ...

| link |
@eR_
2019-12-19
7 /10
Przeczytane Współpraca

Joe Abercrombie, to świetny pisarz, którego kolejno wydawane powieści, sprawiają, że chcę więcej.Wystarczy tu wspomnieć, moją ulubioną pozycję"Zemsta najlepiej smakuje na zimno", czy "Bohaterowie".

Szczęk oręża, tajemnicze artefakty, po dawno wymarłym narodzie, młoda królowa rzucona, w sam wir wydarzeń, które mogą zmienić wszystko, zdrajcy i szpiedzy.Mieszanka wybuchowa, którą lubię najbardziej.

Abercrombie wspiął się na wyżyny swojego talentu, sprawiając, to, że według mojej oceny, trzeci tom cyklu Morze Drzazg, jest powieścią od której trudno się oderwać.Jeżeli poprzednie tomy, lekko mnie rozczarowały, to ta część mnie zachwyciła.

Pełnokrwiści bohaterowie, wspaniale wykreowany świat, działające na wyobraźnie bitwy i potyczki.
Jestem na tak.Polecam gorąco.

| link |
@Basiek04
@Basiek04
2020-01-02
5 /10
Przeczytane

 Ostatnia i, moim zdaniem, najsłabsza książka o wydarzeniach wokół Morza Drzazg. Gdyby wyrzucić z opowieści te niby romantyczne wątki i zadurzenia, książka byłaby naprawdę ciekawa. Niestety, chwilami przypomina kiepskie "love story". Nie przekonałam się również do główych bohaterów - Skary, Kolla i Raitha - przez lwią część opowieści działali mi na nerwy. Szkoda zmarnowanego potencjału.
 Plus to okładka - piękny płomień i tajemnicze ruiny. Jedna z ładniejszych, jakie widziałam. Podobały mi się też opisy walki oraz to, że w akcji nie ma większych przestojów. Dzięki krótkim rozdziałom całość czytało się dość szybko.
 Książka mi się nie podobała, nie moja bajka. 

| link |
@witwona
2023-12-31
6 /10
Przeczytane
LU
@lukas2023
2023-10-10
10 /10
@SylwiaW
2023-09-07
7 /10
Przeczytane Ebook
@janusz.szewczyk
2021-11-21
8 /10
Przeczytane 2016 Posiadam
@franciszekdebicki03
@franciszekdebicki03
2021-04-12
10 /10
Przeczytane
@haudek
2020-07-02
6 /10
Przeczytane 2016-Książki
IL
@ilciaa87
2020-05-02
6 /10
Przeczytane
@Chassefierre
2019-11-20
7 /10
Przeczytane Fantastyka Literatura brytyjska
@Beata_
2019-11-01
7 /10
Przeczytane E-booki Posiadam

Cytaty z książki

Bez Śmierci wojna byłaby nudna.
Słowa są jak oręż. Trzeba się nimi posługiwać z należytą ostrożnością.
Możliwe, że tchórze lepiej radzą sobie ze strachem niż bohaterowie, ponieważ codziennie stawiają mu czoło.
- Gratulacje z okazji ślubu.
Prychnęła.
- Tylko nie gratuluj mojemu mężowi. Wciąż jeszcze jest w żałobie z tego powodu.
Zaufanie jest jak szkło. - Rulf przełożył przez ramię ogromny łuk z poroża. Wyciągnął do Yarviego szeroką łapę i pomógł mu wstać. - Piękne, ale tylko głupiec oparłby na nim większy ciężar.
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Pół króla
Pół króla
Joe Abercrombie
7.1/10
Pierwszy tom najlepszego cyklu Abercrombiego Wartka opowieść o zdradzie i zemście, która wciągn...
Pół świata
Pół świata
Joe Abercrombie
7.4/10
NOMINACJA DO NAGRODY LOCUSA DLA NAJLEPSZEJ POWIEŚCI YOUNG ADULT! CYKL „MORZE DRZAZG” Zadra rozp...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl