Polesia mszar

Elwira Izdebska-Kuchta
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów
Polesia mszar
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów

Opis

Magia Polesia zaklęta w opowiadaniach.

Bogactwo i różnorodność regionu Polesia staje się fundamentem wielu historii. Pozwala im rosnąć, upiększa je i dopełnia. W zbiorze opowiadań Polesia mszar każda z nich, niczym fotografia z rodzinnego albumu, utrwala jakąś chwilę w czasie, zatrzymuje postaci w konkretnym momencie ich życia, przekazuje realia ich świata i przemyca niepowtarzalną atmosferę dawnych lat.
Polesie zadziwia swoim eklektyzmem, kusi tajemniczością z pogranicza magii i starych wierzeń, rozczula poczciwością mieszkańców. Towarzyszymy im w trudach czasów wojny, rozwiązywaniu zagadek kryminalnych czy pierwszych krokach stawianych na drodze do spełnienia marzeń. W tych pełnych niezwykłości narracjach odnajdziemy urok świata, który przeminął, ale który inspiruje do dziś.
Data wydania: 2021-09-13
ISBN: 978-83-8219-488-3, 9788382194883
Wydawnictwo: Novae Res
Stron: 106
dodana przez: NovaeRes

Autor

Elwira Izdebska-Kuchta Pochodząca z Podlasia absolwentka polonistyki, pasjonatka książek, kawy oraz interesujących ludzi. Prywatnie żona i mama trojaczków, od ponad dekady autorka bloga książkowego. Obecnie mieszka w Warszawie. Zbiór opowiadań Polesia mszar to jej debiut ...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Obrazki z Polesia

WYBÓR REDAKCJI
7.01.2022

Z opowiadaniami jest ten problem, że ledwo się zaczną, to już się kończą – dlatego rzadko je czytam. Uważam też, że potrzeba nie lada umiejętności, by napisać dobre opowiadanie, które naprawdę coś mówi i przekazuje, jest czymś więcej niż tylko historyjką. Jeszcze większych umiejętności potrzeba, by osiągnąć w tej dziedzinie mistrzostwo. Na ile szt... Recenzja książki Polesia mszar

@LetMeRead@LetMeRead × 32

Na Polesiu........

WYBÓR REDAKCJI
14.10.2021

Książka została otrzymana z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl. Co sprawiło, że wybrałam tę właśnie książkę, a raczej, bo niewielką i posiadającą tylko 100 stron, książeczkę w Klubie Recenzenta. Przede wszystkim tytuł, który zapowiadał treści niebanalne i w klimacie, który lubię, bo chociaż Polesie jako krainę znam wyłącznie z geografii i lit... Recenzja książki Polesia mszar

W oparach porannej mgły...

WYBÓR REDAKCJI
13.10.2021

Opowiadania to przeważnie krótkie formy literackie. Nie inaczej jest z tomem zatytułowanym "Polesia mszar" Elwiry Izdebskiej-Kuchty. Autorka, absolwentka polonistyki, pochodzi z Podlasia. Kocha książki, lubi spotykać się z ludźmi, a prywatnie dumna mama trojaczków! Najpierw przeanalizujmy tytuł, bo on bardzo mnie zaintrygował. Pierwsze skojarzeni... Recenzja książki Polesia mszar

Uroki Polesia

WYBÓR REDAKCJI
4.04.2022

„Magia Polesia zaklęta w opowiadaniach” Polesie to tereny o charakterze równinnym, rozciągającym się w dorzeczu Prypeci i Bugu, wznoszące się od 100–250 m nad poziomem morza. Jej znaczna część obejmuje obszar między między wysoczyznami białoruskimi na północy a Wyżyną Wołyńską na południu z takimi głównymi miastami jak Brześć, Pińsk, Mozyrz, H... Recenzja książki Polesia mszar

@Mirka@Mirka × 11

Moja opinia o książce

Opinie

@mprysek
2021-09-25
8 /10

Cudowne opowiadania w sam raz na jesień :) Mam nadzieję, że to dopiero poczatek!

× 1 | link |
@recenzjeksiazekniezwyklyc
2021-10-19
8 /10
Przeczytane

Jeśli lubicie opowiadania regionalne to ta książka naprawdę wam się spodoba. Przybliża nam Polesie, obszar, który leży na terytorium Polski, Białorusi i Ukrainy. Jak sama nazwa książki wskazuje "Polesia mszar" -mszar- jest to niski, zabagniony obszar uzależniony od wód opadowych i pokryty ubogą roślinnością ze złożami torfu.
I tak właśnie kojarzyło mi się Polesie, choć nigdy tam nie byłam.
"Polesia mszar " jest to zbiór dziewięciu krótkich opowiadań . Powstały one w latach 2016-2020. Niektóre opowiadają historię przodków autorki, niektóre zawierają wątek historyczny, kryminalny a także opowiadania powstałe na podstawie wierzeń i legend ludowych.
Opowiadania są ciekawe i zabierają nas w niezwykłą podróż w czasie.
Każde na swój niepowtarzalny, wręcz magiczny klimat. Czytałam je z zaciekawieniem i przyjemnością, i momentami czułam się jakbym słuchała wieszcza, gdyż są pisane specyficznym jezykiem.
Jedyny minus tej książki jest taki, że jest za krótka, gdyż ma tylko 100 stron i czułam niedosyt, szczególnie gdy jakieś opowiadanie bardziej mnie zainteresowało i chciałam wiedzieć jak się skończyło.
Zapewne było to zamierzeniem autorki, pokazać tylko konkretny moment z życia bohaterów, coś co miało wpływ na ich przyszłość, a nam czytelnikom pozostaje dopowiedzenie sobie reszty.
Gratuluję autorce bardzo udanego debiutu i dziękuję za możliwość przeczytania tej niezwykłej książki.

| link |
@mysilicielka
2021-09-22
5 /10
Przeczytane Recenzje i współprace

Chociaż treść ciekawi, a styl autorki jest przyjemny w odbiorze, to opowiadania za szybko się kończą, żeby móc cokolwiek poczuć, wejść w ten świat. Brzmią jak historyjki opowiadane przy ognisku, gdzie raczej szybko trzeba przejść do sedna, a nie skupiać się na nieistotnych w tej chwili elementach. A szkoda, że zostało to tak potraktowane, bo w tych pomysłach widać potencjał nawet na powieści.

| link |
@Mirka
2022-04-04
6 /10
Przeczytane
@LetMeRead
2022-01-06
8 /10
Przeczytane
@biegajacy_bibliotekarz
2021-10-12
8 /10
Przeczytane
@Anna_Natanna
2021-10-01
7 /10
Przeczytane
@adam_miks
2021-09-25
10 /10
Przeczytane
LA
2021-09-23
8 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Polesia mszar. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl