Polio. Historia pokonania choroby Heinego-Medina

David M. Oshinsky
Polio. Historia pokonania choroby Heinego-Medina
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Historia wielkiej mobilizacji amerykańskiego społeczeństwa przeciw najbardziej przerażającej chorobie XX wieku.

David M. Oshinsky przedstawia niezwykłą historię przerażającej epidemii i intensywnych starań znalezienia lekarstwa na chorobę Heinego-Medina. Wykorzystując niedawno udostępnione dokumenty, autor maluje przed czytelnikiem pełen napięcia obraz dramatycznego wyścigu po szczepionkę: szaleńczą rywalizację naukowców i ich nieokiełznanych ambicji.
Epidemia – choć jej skala była znacznie mniejsza, niż można byłoby sądzić, śledząc ówczesne doniesienia mediów – stała się w oczach Amerykanów równie poważnym zagrożeniem jak sowieckie bomby atomowe i wywarła przemożny wpływ na całe społeczeństwo.
Szczepienia przeciw chorobie Heinego-Medina były największym masowym eksperymentem zdrowotnym w historii Stanów Zjednoczonych, a związane z nimi doświadczenia zrewolucjonizowały zasady testowania i dopuszczania do sprzedaży nowych leków na całym świecie.
We współczesnym świecie, który wciąż boryka się z epidemiami, takimi jak AIDS, SARS czy Ebola, książka Dawida Oshinsky’ego przypomina, że ludzkość musi toczyć nieustanną walkę i zawsze musi być przygotowana na wiadomość o możliwej zarazie.

Książka otrzymała w 2006 roku nagrodę Pulitzera.
Data wydania: 2015-07-07
ISBN: 978-83-8069-046-2, 9788380690462
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 552

Autor

David M. Oshinsky David M. Oshinsky
Urodzony w 1944 roku w USA
David Oshinsky – amerykański historyk. Ukończył studia na Cornell University. W 1971 uzyskał doktorat na Brandeis University. Profesor na University of Texas at Austin. W 2006 za książkę Polio: An American Story zdobył Nagrodę Pulitzera w dzie...

Pozostałe książki:

Bellevue. Trzy stulecia medycyny i chaosu w najbardziej znanym szpitalu Nowego Jorku
Wszystkie książki David M. Oshinsky

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Polio. Historia pokonania choroby Heinego-Medina? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Polio. Historia pokonania choroby Heinego-Medina. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl