Polska. Pałace

Roman Marcinek, Andrzej Siwek
Książka Polska. Pałace
Książka Polska. Pałace
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W okresie nowożytnym pańskie siedziby traciły charakter obronny i zmieniały się zgodnie z wymogami epoki w pałace. Najznamienitsze rody, chcąc podkreślić swoją pozycję, przeznaczały na ten cel fortuny. Pojawiały się arcydzieła architektury, tworzone przez najlepszych, często sprowadzanych z zagranicy, artystów. To w nich kwitło życie kulturalne prowincji, dla której Warszawa stanowiła jedynie odległy symbol państwa. Tu powstawały kolekcje obrazów, rzeźb, wyrobów artystycznych, rycin i książek. Ale los i historia nie obchodziły się z nimi łaskawie. “potop” szwedzki, II wojna światowa czy burzliwe lata reformy rolnej sprowadziły na nie niepowetowane straty. Niektóre, dzięki konserwatorom i nowym właścicielom, uniknęły smutnego losu i dziś są imponującym świadectwem minionych wieków. Niniejsza książka opisuje i pokazuje na pięknych fotografiach najbardziej malownicze z nich.  
Data wydania: 2011
ISBN: 83-89550-66-0, 8389550660
Wydawnictwo: KLUSZCZYŃSKI
Seria: Polska
Kategoria: Albumy
Stron: 64
dodana przez: Mirko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Polska. Pałace nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Polska. Pałace. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}