Polskie postępowanie administracyjne i sądowoadministracyjne

Prof. zw. dr hab. Barbara Adamiak, Janusz Borkowski
Polskie postępowanie administracyjne i sądowoadministracyjne
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Książka autorstwa znanych specjalistów z zakresu prawa administracyjnego. Opracowanie ma charakter podręcznika akademickiego, w którym Autorzy głęboko i wnikliwie przedstawili najważniejsze zagadnienia procedury administracyjnej ogólnej i podatkowej oraz postępowania egzekucyjnego i sądowoadministracyjnego. Wykład obejmuje problematykę: instytucji procesowych, czynności procesowych zwykłego i nadzwyczajnych trybów postępowania administracyjnego, kontroli sądowej, administracyjnego postępowania egzekucyjnego i uproszczonych postępowań o charakterze administracyjnym. Duże znaczenie dla wartości podręcznika ma uwzględnienie uaktualnień wprowadzonych zmianą kodeksu postępowania administracyjnego, zmianą ustawy o NSA i zmianą ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, jak również przepisami związanymi z reformą ustrojową państwa. Całość dopełnia Indeks rzeczowy. Prof. dr hab. Barbara Adamiak - kierownik Zakładu Postępowania Administracyjnego i Sądownictwa Administracyjnego oraz dyrektor Instytutu Nauk Administracyjnych w Uniwersytecie Wrocławskim; sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego. Prof. dr hab. Janusz Borkowski - kierownik Katedry Postępowania Administracyjnego w Uniwersytecie Łódzkim; sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego (w stanie spoczynku). Oboje specjalizują się w dziedzinie prawa i postępowania administracyjnego. Są autorami i współautorami wielu opracowań z tych dziedzin prawa."
Data wydania: 2001
ISBN: 978-83-7334-015-2, 9788373340152
Wydawnictwo: LexisNexis Wydawnictwo Prawnicze
Kategoria: Prawo
Mamy 17 innych wydań tej książki

Autor

Prof. zw. dr hab. Barbara Adamiak Prof. zw. dr hab. Barbara Adamiak
Urodzona 2 stycznia 1949 roku w Polsce (Sanok)
Barbara Grażyna Adamiak, z domu Wojtowicz – polska prawniczka, profesor nauk prawnych. Córka Zofii z domu Hrycaj i Tadeusza Wojtowicza, żołnierza ZWZ–Armii Krajowej, prawnika i nauczyciela. Została absolwentką II Liceum Ogólnokształcącego w Sano...

Pozostałe książki:

Kodeks postępowania administracyjnego Metodyka pracy sędziego w sprawach administracyjnych
Wszystkie książki Prof. zw. dr hab. Barbara Adamiak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Polskie postępowanie administracyjne i sądowoadministracyjne nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

CY
2008-11-03
Chcę przeczytać

Egzamin z tej książki na UW to po prostu legenda

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Polskie postępowanie administracyjne i sądowoadministracyjne. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl