Pomiędzy siostrami

Kristin Hannah
7.1 /10
Ocena 7.1 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów
Pomiędzy siostrami
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.1 /10
Ocena 7.1 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów

Opis

Czy może być coś wspanialszego niż miłość? I coś gorszego niż samotność? Dramatyczne losy dwóch sióstr, które po latach odnajdują łączącą je niegdyś więź, są jeszcze jednym tego przykładem. Claire kocha i jest kochana; Meghann boi się bliskości, nie pozwala, by jej życiem rządziły emocje. Claire żyje skromnie, otoczona rodziną i przyjaciółmi; Meghann zajmuje luksusowy apartament, ale czuje się w nim obco i samotnie. Nieoczekiwany ślub, a potem choroba Claire radykalnie zmienią skalę wartości drugiej siostry i w rezultacie pomogą jej z optymizmem spojrzeć w przyszłość.
Tytuł oryginalny: Between Sisters
Data wydania: 2005
ISBN: 83-7391-400-5, 8373914005
Wydawnictwo: Świat Książki
Stron: 398
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Kristin Hannah Kristin Hannah
Urodzona 25 września 1960 roku w USA (Garden Grove)
Kristin Hannah jest wielokrotnie nagradzaną i bestsellerową amerykańską pisarką, która zdobyła wiele nagród, m.in. Złotego Serca, Maggie, i nagroda 1996 National Reader's Choice. Hannah ukończyła wydział prawa w Waszyngtonie i prawo praktykowała w S...

Pozostałe książki:

Zimowy ogród Nocna Droga Zdarzyło się nad jeziorem Mystic Słowik Wielka samotność
Wszystkie książki Kristin Hannah

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Pomiędzy siostrami

11.03.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Przewracając kolejne kartki powieści czytelnik stopniowo poznaje losy dwóch sióstr, które miały bardzo trudne dzieciństwo. Meghann – starsza z nich, od zawsze matkowała młodszej siostrze, którą musiała się zając, zawsze była opiekuńcza, ale także stanowcza. W życiu dorosłym nie chce, by jej życiem rządziły emocje i ma wszystko poukładane. Pomimo p... {} Recenzja książki Pomiędzy siostrami

@viki_zm@viki_zm {}× 1

Moja opinia o książce

Opinie

@Malwi
2021-07-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane

Książka o dwóch przyrodnich siostrach które przed laty zostały rozdzielone. Choć bardzo się kochały to trudno im było nawiązać ponownie kontakt i przyznać do tęsknoty za sobą.

Fabuła tej powieści bardzo mi przypomina inną książkę która wyszła spod pióra tej samej autorki, a mianowicie " Firefly Lane". Tylko tyle że tam głównymi bohaterkami były przyjaciółki a tu siostry. Muszę się przyznać że zaskoczyła mnie ta zbieżność.

Czy spodobała mi się ta lektura? Sama nie wiem. Początek nazbyt długi, a cała historia trochę " myszką trąci ". Mocno naciągana i banalna a końcówka łzawa i przewidywalna. Od tej autorki oczekuję czegoś lepszego bo wiem na co ją stać.{}× 6 | link |
@viki_zm
2021-03-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Z biblioteki Książka papierowa 2021

Przewracając kolejne kartki powieści czytelnik stopniowo poznaje losy dwóch sióstr, które miały bardzo trudne dzieciństwo. Meghann – starsza z nich, od zawsze matkowała młodszej siostrze, którą musiała się zając, zawsze była opiekuńcza, ale także stanowcza. W życiu dorosłym nie chce, by jej życiem rządziły emocje i ma wszystko poukładane. Pomimo pozornego porządku kobieta jest samotna i boi się bliskości. Claire to młodsza z sióstr, która kocha i jest kochana, nie żyje w luksusach i nie jest bogata, ale jest szczęśliwa.
Trudne i smutne wydarzenia z przeszłości sprawiły, że tak bardzo ze sobą zżyte siostry musiały się rozdzielić. Obie zranione, samotne i pełne żalu idą przez życie w zasadzie osobno. Każda z sióstr poszła w inną stronę, a ich kontakt stał się sporadyczny i ograniczony do minimum. Ani Megann, ani Claire nie mają na tyle odwagi, ani wewnętrznej siły, by zrobić pierwszy krok, wyjaśnić dawne sytuacje, poznać swoje emocje i ponownie się do siebie zbliżyć.
Dopiero duże zmiany, które zachodzą w Claire popychają siostry w swoją stronę. Młodsza kobieta zaprasza starszą siostrę na swój ślub. Wspólnie spędzony czas zmusza kobiety do szczerej rozmowy i prób wyjaśnienia przeszłości. Nieoczekiwanie na szczęśliwą w końcu Claire spada śmiertelna choroba. Trudne momenty niespodziewanie jeszcze bardziej zbliżają do siebie siostry. Cierpienie młodszej z nich motywuje starszą do przewartościowania swojego życia i ponownego zbliżenia się do Claire. Meghann wreszcie zac...

{} | link |
@Lirith
2012-07-31

Podeszłam do tej pozycji sceptycznie lecz mile się rozczarowałam. Książka okazała się nie tylko interesująca pod względem fabuły ale też i niezwykle wzruszająca. Płakałam jak bóbr.

{} | link |
@Alkestic
2021-11-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
MA
2021-10-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@Busia1904
2021-07-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@wankle7201
2021-07-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Moja biblioteka
@Coralen
2021-05-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane ✅Literatura obyczajowa, romans.
@portana36
2020-01-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@kwiatsniegu
2011-12-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Jej prze­szłość nie była zbio­rem wspo­mnień, z któ­rym można się upo­rać; przy­po­mi­nała raczej ogrom­nych roz­mia­rów walizkę na kół­kach.”
{}× 1
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl