Gdzie poniesie wiatr

Kristin Hannah
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Gdzie poniesie wiatr
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

Nowa powieść KRISTIN HANNAH, autorki bestsellerów “Słowik”, “Wielka samotność”, “Zimowy ogród” i "Firefly Lane" - książki, na podstawie której powstał serial z Katherine Heigl i Sarah Chalke w rolach głównych.

Jaką cenę ma amerykański sen?

Teksas, rok 1934. Miliony ludzi pozostają bez pracy, a susza pustoszy Wielkie Równiny. Rolnicy walczą o zachowanie ziemi i dobytku. Plony są niskie, studnie wysychają, a burze pyłowe niszczą wszystko na swojej drodze.

W tych niepewnych, niebezpiecznych czasach Elsa Martinelli musi dokonać bolesnego wyboru: walczyć o ziemię, którą kocha, czy udać się do Kalifornii w poszukiwaniu lepszego życia? „Gdzie poniesie wiatr” to niezapomniany obraz „amerykańskiego snu”, widziany oczami niezwykłej kobiety, której odwaga i poświęcenie stają się znakiem szczególnym całego pokolenia.

Kristin Hannah pokazuje rzeczywistość Wielkiego Kryzysu i świat, w którym społeczeństwo podzielone jest na tych, którzy żyją godnie, i na tych, którzy nie mają zupełnie nic.

„Brutalny realizm, głęboko emocjonalne postaci i żywa narracja sprawiają, że ta historia od samego początku jest na wskroś prawdziwa. Elsa to kobieta konsekwentnie broniąca wyznawanych przez siebie zasad oraz ludzi, których kocha.” - Publishers Weekly

Data wydania: 2021-04-14
ISBN: 978-83-8139-733-9, 9788381397339
Wydawnictwo: Świat Książki
Stron: 510
dodana przez: chudini0505

Autor

Kristin Hannah Kristin Hannah
Urodzona 25 września 1960 roku w USA (Garden Grove)
Kristin Hannah jest wielokrotnie nagradzaną i bestsellerową amerykańską pisarką, która zdobyła wiele nagród, m.in. Złotego Serca, Maggie, i nagroda 1996 National Reader's Choice. Hannah ukończyła wydział prawa w Waszyngtonie i prawo praktykowała w S...

Pozostałe książki:

Zimowy ogród Nocna Droga Zdarzyło się nad jeziorem Mystic Słowik Wielka samotność
Wszystkie książki Kristin Hannah

Gdzie kupić

Polecane
Amazon.pl 27.21zł Kup teraz
Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Złote kłosy, wielki kryzys

18.07.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Wielkie Równiny Teksasu, początek lat 20' XX wieku. Wiosną po horyzont rozciąga się tam soczysta zieleń wschodzącej pszenicy, latem pola zamieniają się w złoto za sprawą dojrzewających kłosów. 25-letnia Elsa, trzecia córka dość bogatego miejscowego właściciela pszenicznych pól, nie grzeszy urodą, a jak głosi diagnoza lekarza nie ma też dobrego zdr... {} Recenzja książki Gdzie poniesie wiatr

@Mollinka_90@Mollinka_90 {}× 14

American dream

5.06.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Historia Elsy rozpoczyna się w 1921 roku, kiedy to dwudziestopięcioletnia dziewczyna, uważana za starą pannę, postanawia wymknąć się spod wiecznej kurateli rodziców i w końcu posmakować życia. Najbrzydsza z sióstr, napiętnowania chorobą z dzieciństwa, świat poznaje dzięki książkom, dzięki nim marzy i pewnego dnia postanawia spełniać te marzenia. O... {} Recenzja książki Gdzie poniesie wiatr

@coolturka104@coolturka104 {}× 7

Moja opinia o książce

Opinie

@Malwi
2021-05-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane

" Gdzie poniesie wiatr " przedstawia losy ludzi którzy żyli w Teksasie w okresie wielkiej suszy. Mieszkańcy walczyli o przetrwanie, większość z nich wyjeżdżała do stanów w których była praca, a przynajmniej liczono na lepsze życie.

Główna bohaterka od najmłodszych lat musiała o coś walczyć, o miłość, byt, prawa do życia. To silna kobieta która zmuszona była aby podejmować ważne decyzje w trudnych czasach. Poświęca się jako matka, żona, synowa, kobieta i przyjaciółka.

Książkę na początku czytało mi się dobrze i z dużym zainteresowaniem. Niestety z czasem poczułam znużenie a akcja zaczęła się dłużyć.

{}× 4 | link |
@Coralen
2021-05-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane 🍀Literatura obyczajowa, romans.

Z wszystkich przeczytanych do tej pory książek Hannah, ta przebiła je wszystkie - nawet kultowego "Słowika". Zarwałam pół nocy, żeby dotrzeć do końca tej historii, a po jej przeczytaniu jeszcze długo miałam ją w głowie.

Książka mocna i wstrząsająca.
Mistrzostwo.

{}× 4 | link |
@asiazaleska
2021-10-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Kristin Hannah autorka genialnego "Słowika" stworzyła kolejną powieść,która zapada czytelnikowi w pamięci,którą czyta się jednym tchem.
Elsę poznajemy w 1921 roku,dziewczyna ma wtedy 25 lat,przez rodzinę uznawana jest za brzydką i nic nie wartą,oddaje się chwili namiętności z młodym Włochem.Owocem ich spotkania jest nieplanowana ciąża,której rodzina dziewczyny nie jest w stanie znieść,więc Elsa trafia pod dach rodziny Martinellich.
Rok 1934,trwa wielki kryzys,Teksas pustoszony jest przez suszę i burze piaskowe,bohaterka podejmuje życiową decyzję i wraz z dziećmi wyrusza do Kalifornii jawiącej się jako kraina mlekiem i miodem płynąca,z pracą dostępną od ręki.Wszystko to jednak jest złudzeniem.Przybysze z Teksasu są traktowani jak coś gorszego,praca owszem jest,ale za głodowe stawki.
Autorka tworzy silne bohaterki,które są gotowe na wszystko by chronić swoich najbliższych nawet za najwyższą cenę.Polecam!!

{} | link |
@MalaMi_2
2021-10-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@miriady
2021-09-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Przeczytane w 2021
@Mollinka_90
2021-07-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@sarzynskikacper
2021-06-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@coolturka104
2021-06-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Nie martw się umieraniem, Elso. Martw się, żeby nie przegapić życia. Odwagi.”
{}
#
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe