Ponad nasze siły. Czesi, Żydzi i Niemcy. Wybór publicystyki z lat 1937-1939

Milena Jesenská
Książka Ponad nasze siły. Czesi, Żydzi i Niemcy. Wybór publicystyki z lat 1937-1939
Książka Ponad nasze siły. Czesi, Żydzi i Niemcy. Wybór publicystyki z lat 1937-1939
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Przez lata pisano o niej, jakby była tylko cieniem mężczyzn, najważniejszych w jej życiu. Dla jednych - latawica, zamknięta przez rodzonego ojca, znanego praskiego dentystę, w domu wariatów. Dla innych - naiwna kobietka, zdradzana przez rozpustnego męża Ernsta Polaka (nazywanego literatem bez dzieła). Dla cudzoziemców - muza Franza Kafki. Dla rodaków - matka Jany Černej - femme fatale czeskiego undergroundu. Dziś, także dla nas, może być wreszcie tym, kim sama się czuła, - dziennikarką. Jej reportaże z lat 1937-1939 to niezwykła kronika tragicznych wypadków, które stały się udziałem Czechów, Niemców i Żydów w przededniu II wojny światowej. Za swoje świadectwo zapłaciła najwyższą cenę - uwięziona jesienią 1939 roku, zginęła tuż przed końcem wojny w hitlerowskim obozie koncentracyjnym w Ravensbrück. Milena Jesenská. (Aleksander Kaczorowski)  
Tytuł oryginalny: Nad naše sily. Češi, Židé, Němci 1937-1939
Data wydania: 2003
ISBN: 83-87391-72-7, 8387391727
Wydawnictwo: CZARNE
Seria: Reportaż
Stron: 209

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Ponad nasze siły. Czesi, Żydzi i Niemcy. Wybór publicystyki z lat 1937-1939? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Ponad nasze siły. Czesi, Żydzi i Niemcy. Wybór publicystyki z lat 1937-1939. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}