Popchnij mnie

Paweł Olearczyk
5.6 /10
Ocena 5.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Popchnij mnie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.6 /10
Ocena 5.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Twoja przeszłość nie daje ci spokoju? Skocz na głęboką wodę i zmierz się z nią!

Balkoning, popularna na Wyspach Kanaryjskich zabawa w skakanie z balkonu do basenu hotelowego, co roku zbiera śmiertelne żniwo. Kiedy w położonym na Majorce hotelu Maria Verde ginie w ten sposób jeden z wczasowiczów, nie wszyscy są skłonni uwierzyć, że to przypadek. Właściciel hotelu zwraca się do jednego z gości, polskiego turysty Janusza Kastrata, z prośbą o pomoc w odnalezieniu odpowiedzi na pytanie: „Kto zabił?”. Janusz, który przyleciał na Majorkę w zupełnie innym celu, niechętnie podejmuje się zadania. Wkrótce okaże się, że kluczem do rozwikłania sprawy dziwnych zabójstw może być osoba z jego przeszłości, której nie spodziewał się tutaj spotkać.

Janusz ostatni raz rzucił okiem z nostalgią na Varadero i podążył za przedstawicielami kraju sąsiadującego z Polską. Katedra była jego ulubioną budowlą na wyspie. Aczkolwiek w środku, o ile dobrze pamiętał, był tylko dwa razy. Raz z Magdą i raz z Julią. To był jeden z jego sposobów na podryw. Zabranie dziewczyny w piękne urokliwe miejsce, gdzie jest szansa, że przez pewien moment przyjdzie jej do głowy kwestia ślubu i z kim miałaby go wziąć, a on akurat będzie pod ręką i w zasięgu jej wzroku. Niestety, kiedy Januszowi wydawało się, że jest na randce, to bardzo często dziewczyna, z którą na niej był, wcale o tym nie wiedziała. Taki był subtelny.
Data wydania: 2020-05-18
ISBN: 978-83-8147-851-9, 9788381478519
Wydawnictwo: Novae Res
Stron: 398
dodana przez: Justyna_K

Autor

Paweł Olearczyk Paweł Olearczyk
Urodzony 23 marca 1988 roku w Polsce (Oświęcim)
Paweł Olearczyk – Co tu dużo mówić? Baran, ale podobno tylko zodiakalny. Człowiek renesansu z poczuciem dystansu. Czasami rymuje. Jak sam twierdzi, tworzenie jest jedną z jego naturalnych potrzeb, którą regularnie musi zaspokajać. Do tej pory opubli...

Pozostałe książki:

Nie pytaj mnie o Rose Wszyscy jesteśmy sterowani Autokar do nieba
Wszystkie książki Paweł Olearczyk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

No to hop!

{} WYBÓR REDAKCJI
1.07.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Majorka. Słońce, plaża, drinki, nocne kluby, roznegliżowane dziewczyny, opaleni macho. Cudowności. Nic dziwnego że to częsty kierunek turystyczny. I nic dziwnego że w takich warunkach głupota ludzka osiągnęła nowy poziom. Baleary (to część Hiszpanii z takimi wyspami jak Ibiza, Minorka i wspomniana już Majorka) stały się miejscem praktykowania nowe... {} Recenzja książki Popchnij mnie

@yhera@yhera {}× 10

Niestety nie dla mnie.

30.06.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Książka, o której dziś Wam opowiem należy do serii komedii kryminalnych. Jest w niej zawarty wątek popularnych w dzisiejszych czasach wyzwań, które ludzie umieszczają w mediach społecznościowych dodając #challenge. Niektóre wyzwania są bardzo niebezpiecznie, tak jak te, które znajduje się w książce. Jednak nie wszyscy myślą o konsekwencjach wykon... {} Recenzja książki Popchnij mnie

@izka91201@izka91201 {}× 2

"Twoja przeszłość nie daje Ci spokoju? Skocz na głęboką wodę i zmierz się z nią!"

9.06.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Powoli zbliżasz się do celu. Lot nie trwa długo, przecież swoje ważysz, a grawitacja jest w takich sytuacjach bezlitosna. Nie można jej oszukać. Zamykasz oczy aby chlorowana woda nie wdarła ci się pod powieki. Ale co to? Do wody wpadają tylko nogi i tułów, a głowa zahacza o basenowy murek." Majorka. Przepiękna i niezwykle popularna destynacja tu... {} Recenzja książki Popchnij mnie

Popchnij Mnie

20.06.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Do tej pory nie słyszałam i takim zjawisku jak balkoning. Dowiedziałam się, że jest to popularna na Wyspach Kanaryjskich zabawa w skakanie do basenu hotelowego z balkonu. Niebezpieczna zabawa co roku zbiera swoje śmiertelne żniwo. I o tym właśnie jest ta książka. Główny bohater Janusz Kastrat przyjeżdża na Majorkę. W jego hotelu dochodzi właśnie d... {} Recenzja książki Popchnij mnie

Moja opinia o książce

Opinie

@Lirith
2020-07-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Majorka. Któż ne chciałby spędzić tam chociaż kilku dni? Jednak nie wszystko w tym miejscu jest takie urokliwe jak nam się wydaje.
Janusz Kastrat, turysta z Polski trafia na Majorkę po raz drugi. Podąża śladami przeszłości, ma do załatwienia sprawę, która początek ma w poprzedniej jego wizycie.
Zakwaterowany w hotelu Maria Verde jest świadkiem zjawiska zwanego balkoningiem. Zjawisko to polega na skoku do basenu z balkonu hotelu. Wielu śmiałków nie cieszy się, jak łatwo się domyśleć długim życiem.
Janusz podejrzewa, że skoki nie zawsze są dobrowolne. Przypuszcza, że ktoś "pomaga " wyskoczyć ofiarom z balkonu. Na skutek przypadku w hotelu wszyscy biorą go za detektywa i rzeczywiście Janusz chce się dowiedzieć kto za tym wszystkim stoi. Na swojej drodze spotyka wiele osobliwych osób i wszystkich podejrzewa o bycie Wypychaczem- Popychaczem, jak nazywa mordercę.
"... Jak ktoś taki mógłby kogokolwiek wypchnąć z balkonu... Ale pierwsza zasada szpiegowska z poradnika Kaczora Donalda mówi, aby podejrzewać tych, których się nie podejrzewa, czy coś w ten deseń..."

Podążając za sprawcą, jednocześnie rozwiązuje prywatne interesy. Niejednokrotnie zderza się z zaskakującą sytuacją, z której stara się wybrnąć stosując osobliwe metody.


Bohater powieści jest osobą specyficzną o bardzo oryginalnym poczuciu humoru i spojrzeniu na życie. Jego działania i myśli niejednokrotn...

{} | link |
@yhera
2020-07-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane
@gosia.zalewska12
2020-06-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@izka91201
2020-06-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@Zwiazana_z_ksiazkami
2020-06-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Popchnij mnie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe