Poradnik Gazety Prawnej. Numer 900. Różnice kursowe. Wycena, rozliczanie, ewidencja

Aneta Szwęch
Poradnik Gazety Prawnej. Numer 900. Różnice kursowe. Wycena, rozliczanie, ewidencja
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Przedsiębiorca, który zawiera transakcje krajowe lub zagraniczne wyrażone w walutach obcych, prędzej czy później musi spotkać się z tematem „różnic kursowych”. Transakcje walutowe wiążą się bowiem z koniecznością przeliczania kwot należności i zobowiązań na złotówki, w wyniku czego mogą pojawić się różnice kursowe. Poradnik omawia zasady wyceny transakcji wyrażonych w walutach obcych zarówno dla celów podatkowych, jak i bilansowych oraz najbardziej problematyczne zagadnienia związane z operacjami, które podlegają rozliczeniu w walucie obcej. Z publikacji czytelnik dowie się m.in.: – jak powstają różnice kursowe w prawie bilansowym i podatkowym, – jaką metodę ustalania różnic kursowych wybrać, – w jaki sposób przeliczać transakcje wyrażone w walucie obcej dla celów VAT, – jakie są zasady wyceny transakcji i ustalania różnic kursowych w PKPiR oraz w ryczałcie ewidencjonowanym. Całość poparta licznymi, praktycznymi przykładami rozliczeń i ewidencji.
ISBN: 978-83-65947-77-2, 9788365947772
Wydawnictwo: Infor

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Poradnik Gazety Prawnej. Numer 900. Różnice kursowe. Wycena, rozliczanie, ewidencja aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Poradnik Gazety Prawnej. Numer 900. Różnice kursowe. Wycena, rozliczanie, ewidencja. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl