Porta Coeli. Tom 2. Czarne żniwa

Susana Vallejo
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Porta Coeli. Tom 2. Czarne żniwa
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Czarna śmierć, zakazana miłość i Święta Inkwizycja... Drugi tom oryginalnej, rozgrywającej się na przestrzeni tysiąclecia, tetralogii „Porta Coeli”.
Enrique, drugi syn hrabiego Rascony Carnejo, wie doskonale, że znakomite pochodzenie niczego mu nie zapewni. Pozbawiony tytułu, złakniony zaszczytów młodzieniec godzi się na zostanie agentem Arcybiskupa i infiltrację Toledo, w którym doszło ostatnio do serii dziwnych zaginięć. Wielokulturowe miasto jest solą w oku kościelnych namiestników i, wedle powszechnej opinii, siedliskiem zakazanych kultów. Enrique zrobi wszystko, by tylko wykazać się przed zwierzchnikiem – od tego, czy osiągnie sukces, zależy przyszła kariera młodego agenta. Współpracując z Inkwizycją i zagłębiając się coraz bardziej w zagmatwany labirynt uliczek i podziemi Toledo, Enrique nie przypuszcza, ze już niebawem będzie musiał zweryfikować całą wiedzę na temat otaczającego go świata.
Gdy na jego drodze staje Veridiana, nieszczęśliwie zakochana w mnichu uciekinierka z Francji, kościelny agent odkrywa, że poza ziemskimi zaszczytami jest również coś więcej... Zupełnie inny świat – w przenośni i całkiem dosłownie.
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-7686-057-2, 9788376860572
Wydawnictwo: Jaguar
Stron: 352

Autor

Susana Vallejo Susana Vallejo Susana Vallejo Chavarino to bardzo doceniana w Hiszpanii, wielokrotnie nagradzana autorka poczytnych książek z gatunku fantasy. Urodzona w 1968 roku w Madrycie, ukończyła studia z zakresu komunikacji i Public Relations i wyprowadziła się do Barcelony...

Pozostałe książki:

Porta Coeli 1 Brama światów Początek końca
Wszystkie książki Susana Vallejo

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Deja vu czyli powtórka z rozrywki

29.06.2011

„Brama światów” powraca, a wraz z nią przygody, rozterki i romanse nowych oraz znajomych bohaterów. Drugi tom tetralogii, pióra hiszpańskiej pisarki, właśnie podbija półki naszych księgarń a mną znów targają ambiwalentne uczucia i rozterki. Może nawet większe niż poprzednio. „Czarne żniwa” to, jak już wspomniałem, całkiem nowe wątki, akcja bowiem ... Recenzja książki Porta Coeli. Tom 2. Czarne żniwa

Brama niebia

4.07.2011

Toledo, miasto kontrastów, monumentalnych kościołów, wspaniałych pałaców i miejsce gdzie spotykają się wyznawcy trzech religii – chrześcijaństwa, islamu i judaizmu. Mieszanka kulturowa, która jak na razie żyje ze sobą w zgodzie, wyznawana religia nie jest jeszcze powodem do nagonki, nikt nie musi ukrywać do jakiego boga wnosi modły. Jednak tak napr... Recenzja książki Porta Coeli. Tom 2. Czarne żniwa

Moja opinia o książce

Opinie

@Maynard
2011-06-30
5 /10
Przeczytane

Trochę lepiej, niż poprzednim razem. Więcej elementów historycznych, bardziej wiarygodne tło fabularne. Niemniej jednak: za prosta, zbyt naiwna i przewidywalna niczym wynik meczu naszej reprezentacji. Polecam młodzieży polskiej (nie mylić z wszechpolską!)

| link |
@Kasia9
2011-07-04
8 /10
@Grafogirl
2011-08-30
8 /10
Przeczytane Na półce

Cytaty z książki

O nie! Książka Porta Coeli. Tom 2. Czarne żniwa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl