Postępowanie cywilne. Zarys wykładu

Henryk Dolecki
Postępowanie cywilne. Zarys wykładu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Postępowanie cywilne. Zarys wykładu ? to profesjonalnie napisany podręcznik akademicki, którego zasadniczą funkcją jest pomoc w przygotowaniu się studentów do egzaminu z procedury cywilnej. Omówiono w nim wszystkie podstawowe instytucje prawa procesowego z uwzględnieniem najnowszych zmian k.p.c.: z 2006 r. i 2007 r. oraz tych, które wejdą w życie w październiku i grudniu 2007 r i 1 lutego 2008 r. Dotyczą one m.in. postępowania w sprawach gospodarczych, złożenia przedmiotu świadczenia do depozytu sądowego, kosztów sądowych w sprawach cywilnych, europejskiego tytułu egzekucyjnego. W celu ułatwienia studentom nauki zamieszczono w końcowej części podręcznika schematy, ilustrujące wybrane instytucje prawne. Sięgnięto do bogatego dorobku orzeczniczego Sądu Najwyższego i po wzory niektórych czynności sądowych, tj. wyroku, postanowienia, klauzuli wykonalności. Dodatkowym elementem podręcznika są żartobliwe rysunki wykonane przez Mateusza Rakowicza, które być może sprawią, że lektura podręcznika stanie się bardziej interesująca. Dr hab. Henryk Dolecki ? profesor Uniwersytetu Szczecińskiego, kierownik Katedry Postępowania Cywilnego na Wydziale Prawa i Administracji; sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego. Autor wielu publikacji, w tym monografii, rozpraw, artykułów, glos, recenzji z dziedziny procedury cywilnej, prawa cywilnego i rodzinnego. Stan prawny na 1 października 2007 roku.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-7334-823-3, 9788373348233
Wydawnictwo: LexisNexis Wydawnictwo Prawnicze
Mamy 3 inne wydania tej książki

Autor

Henryk Dolecki Henryk Dolecki polski prawnik, doktor habilitowany nauk prawnych, profesor nadzwyczajny i kierownik Katedry Postępowania Cywilnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego orzekający w WSA w Szczecinie...

Pozostałe książki:

Ciężar dowodu w polskim procesie cywilnym Ewolucja polskiego postępowania cywilnego wobec przemian politycznych, społecznych i gospodarczych
Wszystkie książki Henryk Dolecki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Postępowanie cywilne. Zarys wykładu nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Postępowanie cywilne. Zarys wykładu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe