Potęga marzeń

Francine Rivers
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Książka Potęga marzeń
Książka Potęga marzeń
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Dorastanie wcale nie jest łatwe dla Carolyn Arundel. Kiedy jej Mama Hildemara przechodzi okres kwarantanny po przebytej gruźlicy, zamknięta w swojej sypialni, Carolyn nawiązuje szczególnie mocną więź ze swoją Babcią Martą, która przeprowadza się do ich domu. W miarę rosnącego napięcia pomiędzy Hildie i jej matką, Carolyn przyjmuje winę za ten stan na siebie. Kiedy Hildie wraca do pracy, a Marta wyjeżdża, Carolyn i jej brat dorastają jako dzieci „z kluczem pod doniczką” w świecie przesiąkniętym strachem zimnej wojny. College oferuje Carolyn możliwość odnalezienia siebie, ale rodzinna tragedia rujnuje jej nowo odkrytą niezależność. Zamiast wracać do domu, odcina wszelkie więzy i przesiąka upojn ą subkulturą San Francisco. Kiedy po dwóch latach podnosi się na nowo, zagubiona bardziej niż dotychczas, niechętnie wraca do swojej rodziny, która pomaga jej odbudować własne życie i życie córki May Flower Dawn. Podobnie jak Carolyn, May Flower Dawn doświadcza bliższej więzi ze swoją Babcią Hildie niż z matką, powodując jeszcze jedną szczelinę między pokoleniami. Kiedy jednak Dawn stara się uniknąć błędów, jakie zostały popełnione przez poprzednie pokolenia, przysięga sobie, że w pewien sposób stanie się pomostem między najważniejszymi kobietami w jej rodzinie, zamiast murem, który rozdzieli je na zawsze. Potęga marzeń to druga po Potędze nadziei część sagi rodzinnej na temat poświęceń matki na rzecz córki oraz prawdziwej natury bezwarunkowej miłości. Rozciągająca się od 1950 roku do czasów współczesnych powieść, stanowi emocjonalną i niezapomnianą lekturę.
Data wydania: 2013-06-26
ISBN: 978-83-63271-12-1, 9788363271121
Wydawnictwo: Szaron
Cykle: Dziedzictwo Marty, tom 2
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 528

Autor

Książki Francine Rivers

Wszystkie książki Francine Rivers

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Potęga marzeń"

"Potęga marzeń" to druga część sagi rodzinnej napisanej przez Francine Rivers. Autorka opowiada o relacjach międzyludzkich, skupiając szczególnie uwagę na więzach, które łączą kobiety – matki z córkami, babcie z wnuczkami. Nie czytałam pierwszego tomu tej serii pt. "Potęga miłości", a bez żadnych problemów czy mnożących się niejasności, zostałam wciągnięta w opisywaną historię. Kiedy Hildemara przechodzi okres kwarantanny po przebytej gruźlicy, jej matka Marta przeprowadza się do domu córki, by pomóc w prowadzeniu domu i opiece nad dziećmi. Carolyn – córka Hildie nawiązuje wtedy mocną i niero... czytaj dalej »

@inspired7 @inspired7

Moja opinia o książce

Opinie
@inspired7
@inspired7
2014-03-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane (2014-03-18)

Co czytać po książce “Potęga marzeń”- Francine Rivers

Książka Moja podróż do Rosji w 1932 roku
Moja podróż do Rosji w 1932... Antoni Słonimski
{}10/10
Książka ta jest plonem podróży jaką Antoni Słonimski w 1932 ...
Książka Coraz dalej od miłości
Coraz dalej od miłości Bernhard Schlink
{}8/10
? kolejna, po bestsellerowym Lektorze, prezentowana w MUZIE ...
Książka Dobranoc, Kochanie
Dobranoc, Kochanie
{}6.3/10
Nova Kumalisi i Mal Wacken znają się i przyjaźnią od najmłod...
Książka Da się żyć
Da się żyć Bożena Kraczkowska
{}8.5/10
Tomik „Da się żyć” jest integralną częścią projektu fotograf...
Książka Skryba
Skryba Francine Rivers
Po śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa Piotr i Paweł naucza...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się