Powrót do dżungli

Olgierd Budrewicz
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Powrót do dżungli
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

"Powrót do Dżungli" Olgierda Budrewicza to kontynuacja "Równoleżnika Zero", a właściwie jego rozszerzenie o fakty autorowi wcześniej nie znane. Po dwudziestu latach na podstawie pamiętnika Staszka Hempla i nagranych rozmów z Iwoną Czabańską mógł autor uzupełnić swoją relację. Jest to historia wyprawy i dzieje dwojga bohaterów - Polaków zaszytych w głębi Afryki w trudnych latach wyzwalania się tego kontynentu z więzów kolonializmu, walki o władzę, kształtowania się nowych stosunków politycznych i społecznych. Sensacyjne wątki, wielkie namiętności, miłość i przygoda na tle fantastycznej tropikalnej przyrody w samym sercu Afryki.
Data wydania: 1989
ISBN: 83-03-02664-X, 830302664X
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
Kategoria: Podróżnicze
Stron: 214

Autor

Olgierd Budrewicz Olgierd Budrewicz
Urodzony 10 lutego 1923 roku w Polsce
Polski dziennikarz, reportażysta, pisarz, varsavianista, podróżnik.

Pozostałe książki:

Równoleżnik zero Byłem wszędzie Druga strona księżyca. Przygody na wyspach Pacyfiku Daleko jeszcze dalej Bieszczady
Wszystkie książki Olgierd Budrewicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Powrót do dżungli aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Renax
2020-05-29
7 /10
Przeczytane Podróżnicze Autobiografie

Książka - wbrew temu, co można sądzić, patrząc na nazwisko autora - nie jest reportażem z podróży, to opowieść biograficzna o niesamowitym Polaku z Afryki i jego ukochanej Stanisławie Hemplu i Iwonie Czabańskiej, którzy zaintrygowali czytelników w "Równoleżniku zero".

Taki cytat z książki, charakteryzujący Hempla:
"Każda jego bojowa akcja w puszczy, każde polowanie były dla mnie jak zaciskający gardło film z Douglasem Fairbanksem czy Gary Cooperem, w których kochałam się jako dziewczynka."

Bardzo chciałabym, żeby Polacy wyprodukowali film o tej wspaniałej parze. Życiorys obojga rozpoczyna się jak w "Czasie honoru": matura, inteligenckie środowisko, potem wojna, obóz, potem wielkie rozczarowanie w 1945 roku, potem emigracja.... Wydawałoby się, że wszystko zakończy się nijak - straconymi złudzeniami. A tu nagle Afryka, nowy świat, nowe wyzwania pośród kontynentu wyzwalającego się z kolonializmu, a jednocześnie kontynentu starego, silnie związanego z naturą i z ludźmi, którzy zachowali naturalność życia.
No wiec mamy licencjonowanego łowcę krokodyli i jego "Jane' 'efektowną blondynkę, która do dżungli zabrała wieczorową suknię z dekoltem na plecach, ale na co dzień chodzi w kucykach lub toczku z liścia. Są opowieści o tym jak los ich w końcu zetknął ze sobą, jak żyli razem, i jak jest po 20 latach, jak się zmieniła Afryka.
Po prostu świetna opowieść i aż się dziwie, że jestem pierwszą czytelniczką, która pisze recenzję tej książki na lc. Zastrz...

× 6 | Komentarze (1) | link |
@Beata_
2019-11-12
7 /10
Przeczytane Papierowe Posiadam

Cytaty z książki

O nie! Książka Powrót do dżungli. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl