Poznaj prawdę. Agenci CIA zdradzą ci, jak przekonać każdego, by powiedział wszystko

Philip Houston, Mike Floyd, Susan Carnicero
6.7 /10
Ocena 6.7 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów
Książka Poznaj prawdę. Agenci CIA zdradzą ci, jak przekonać każdego, by powiedział wszystko
Książka Poznaj prawdę. Agenci CIA zdradzą ci, jak przekonać każdego, by powiedział wszystko
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.7 /10
Ocena 6.7 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów

Opis

Nowa książka autorów bestsellerowej „Anatomii kłamstwa”!

Jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego pracownik nie wywiązuje się ze swoich obowiązków...

Jeżeli twoje dziecko zmaga się z problemami z rówieśnikami, ale nie chce mówić na ten temat...

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego twój partner nie jest do końca szczery i nie wiesz, jak przekonać go, aby wyznał prawdę...

Albo ciekawi cię, jakich technik używają sprzedawcy, by namówić klientów do zakupu niepotrzebnego gadżetu...to oznacza, że ta książka jest dla ciebie.

Umiejętność skutecznego dotarcia do prawdy jest wyjątkowym talentem, który posiada niewiele osób. Co możesz zrobić, nie mając specjalnego przeszkolenia, gdy wiesz, że ktoś ukrywa ważne informacje, a ty koniecznie chcesz je poznać?

Proponujemy kilka skutecznych metod perswazji – i to autorstwa nie byle kogo, bo specjalistów, którzy poparli je wieloletnim doświadczeniem!

Philip Houston, Michael Floyd i Susan Carnicero, byli agenci CIA i autorzy bestsellerowej „Anatomii kłamstwa” pokażą ci, jak wydobyć z ludzi prawdę, a do tego nauczą cię technik stosowanych w walce z terroryzmem.

Znajdziesz tutaj relacje z autentycznych przesłuchań, obszerne wyjaśnienia i przykłady z codziennego życia. Uzupełnione zostały spostrzeżeniami Petera Romary’ego, uznanego na arenie międzynarodowej prawnika, trenera i eksperta w stosowaniu podobnych technik w prawie, biznesie i negocjacjach.

Jeśli chcesz stać się prawdziwym profesjonalistą w wydobywaniu prawdy, pora sięgnąć po przewodnik agentów CIA. Jesteś na to gotowy?

Tytuł oryginalny: Get the Truth: Former CIA Officers Teach You How to Persuade Anyone to Tell All
Data wydania: 2020-02-26
ISBN: 978-83-8129-531-4, 9788381295314
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Stron: 320
dodana przez: Vernau

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Poznaj prawdę

{} WYBÓR REDAKCJI
2.05.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Choć uczymy dzieci od małego, że kłamstwo jest brzydkie i złe, to równocześnie, w pewnych sytuacjach pokazujemy, że kłamać trzeba. Uczymy je społecznie akceptowanego kłamstwa „grzecznościowego”. Gdy dorastamy, niemówienie prawdy często wydaje nam się po prostu wygodniejsze. Kłamiemy więc w czasie rozmowy o pracę, opowiadamy nieprawdziwe historie n... {} Recenzja książki Poznaj prawdę. Agenci CIA zdradzą ci, jak przekonać każdego, by powiedział wszystko

@WerQa@WerQa {}× 4

Poznaj prawdę

19.03.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego pracownik nie wywiązuje się ze swoich obowiązków… Jeżeli twoje dziecko zmaga się z problemami z rówieśnikami, ale nie chce mówić na ten temat… Jeśli zastanawiasz się, dlaczego twój partner nie jest do końca szczery i nie wiesz, jak przekonać go, aby wyznał prawdę… Albo ciekawi cię, jakich technik używają spr... {} Recenzja książki Poznaj prawdę. Agenci CIA zdradzą ci, jak przekonać każdego, by powiedział wszystko

Poznaj prawdę

1.05.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Poznaj prawdę. Agenci CIA zdradzają Ci, jak przekonać każdego, by powiedział wszystko" to interesująca książka. Jej autorzy, wybitni agenci CIA, którzy na wyciąganiu prawdy znają się jak mało kto, uchylają czytelnikom rąbka tajemnicy i przedstawiają tajniki skutecznego dotarcia do prawdy. Dzięki tej książce powinniśmy poznać kilka metod perswazji... {} Recenzja książki Poznaj prawdę. Agenci CIA zdradzą ci, jak przekonać każdego, by powiedział wszystko

Moja opinia o książce

Opinie

@ilona_m2
2020-04-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10

Ta książka to nic innego jak studium manipulacji obrazująca sposoby myślenia człowieka i wszystkie jego konsekwencje w interakcjach międzyludzkich. Jak rozróżnić kłamstwo od prawdy, czym jest nadmierny optymizm i jakie są jego konsekwencje, jakie są narzędzia i sposoby manipulacji? I tu z odpowiedzią spieszą prawdziwi mistrzowie w wydobywaniu prawdy - agenci CIA. Na własnych przykładach opisują typowe przesłuchania na prawdziwych świadkach, dzięki zamieszczonym szczegółowym komentarzom mamy szanse zrozumieć metody i stosowane przez nich praktyki. Nie myślcie czasem, że chodzi tu o agresję - nic bardziej mylnego, spokój i jeszcze raz spokój i opanowanie to najkrótsza droga do prawdy. Książka dostarcza nam również wiele ciekawych informacji w jaki sposób jesteśmy manipulowani w życiu codziennych przez sprzedawców, telemarketerów, a dzięki temu pozwala na przyszłość ochronić się przed ich technikami. Obcowanie z ta lektura sprawiło mi dużo radości, z pewnością wiele metod wykorzystam w najbliższym czasie. Polecam!

{}× 4 | link |
@dominika.nawidelcu
2020-05-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Nie lubimy być okłamywani, a kiedy ktoś notorycznie „rozmija się z prawdą” ma duże szanse, że ludzie po prostu przestaną mu ufać. Jednak czasem dotarcie do prawdy jest czymś o wiele ważniejszym niż tylko kwestią relacji towarzyskich. Czasem zależą od tego losy państw. Jak upewnić się, że nasz rozmówca mówi nam wszystko? Kilka rad mają dla nas agenci CIA.


„Poznaj prawdę” to druga książka tych autorów omawiająca tematykę przesłuchań. Pierwsza nosi tytuł „Anatomia kłamstwa” i niestety nie miałam przyjemności jej przeczytać. Właśnie dlatego podeszłam do tej pozycji bez żadnych oczekiwań, z otwartym na nowości umysłem.

Książka jest w zasadzie luźnym zbiorem refleksji i wskazówek na temat przeprowadzania przesłuchań. Nie jest to bynajmniej teoretyczny wykład, autorzy co do zasady zaczynają omawiać dane zagadnienia od przedstawienia przykładu. Ten sposób z pewnością jest o wiele ciekawszy, a sama przekazywana wiedza z pewnością na dłużej zostanie w pamięci czytelnika. Przyznam szczerze, że ich przesłuchania były naprawdę interesujące, z drugiej jednak strony… nie wszystko do mnie przemówiło. Oczywiście, nie jestem żadnym ekspertem w tym zakresie, ale początkowo miałam wrażenie, że wszystko za szybko się wyjaśnia. Z czasem jednak coraz lepiej rozumiałam mechanizmy rozmów i dotarło do mnie, że nic tam nie jest przypadkowe. Chociaż oczywiście czułam pewne uproszczenia i umowność, jednak całość „trzymała się kupy”....

{}× 1 | link |
BO
2020-04-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10

"Poznaj Prawdę" to kontynuacja "Anatomii Kłamstwa". Są one jednak na tyle niezależne, że każdą można czytać bez znajomości drugiej - tak było w moim przypadku. Jak wskazuje tytuł, część ta opiera się na dochodzeniu do prawdy. W "Anatomii Kłamstwa" będziemy natomiast tropić kłamstwo. Jednakże, aby poznać prawdę trzeba rozróżnić kłamstwo od prawdy - tego również nauczymy się z "Poznaj Prawdę". Musimy mieć jednak na uwadze, iż nie zastąpi ona prawdziwej praktyki. "Tak jak nigdy nie przeprowadziłbyś operacji po samym przeczytaniu podręcznika opisującego techniki chirurgiczne, nie możemy zakładać, że przeczytanie tej czy jakiejkolwiek innej książki odpowiednio przygotuje cię do sytuacji, w której celem jest dotarcie do prawdy. Tak jak w przypadku każdej innej umiejętności musisz ćwiczyć to, czego się nauczyłeś" - mówi Peter Romary


Czy ta książka nauczyła mnie czegoś? Tak, poznałem wiele zwodniczych zachowań mających na celu odwrócenie mojej uwagi od sedna sprawy. Dowiedziałem się jakie taktyki mogą próbować stosowań na mnie potencjalni sprzedawcy, a nawet ludzie w życiu codziennym. Odniosłem wrażenie, że jest głównie kierowana do funkcjonariuszy policji, ale nadal uważam ją za wartościową. Powinniśmy patrzeć na każdą sprawę, z perspektywy innej osoby - o czym zapominamy. Oprócz tego najważniejsze jest zachowanie spokoju. Nasuwa mi się na myśl, że książkę tę można po części nazwać analizą umysłu i sposobu rozumowania człowieka. Dlatego jeśli chce...

{} | link |
ZA
2020-04-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10

Książka napisana przez byłych agentów CIA ma pomóc zrozumieć czytelnikowi, jak dotrzeć do prawdy ukrywanej przez inne osoby. Zawiera opisy przypadków z jakimi autorzy spotkali się podczas swojej wieloletniej pracy zawodowej. Zachęcona pozytywnymi opiniami i interesującym opisem streszczającym zawartość książki postanowiłam, że koniecznie muszę ją przeczytać. I chyba spodziewałam się jednak czegoś lepszego. Owszem książka interesująca i sporo można się z niej dowiedzieć, ale myślałam, że będzie zawierała więcej informacji, jak nakłonić ludzi do wyznawania prawdy. Autorzy w dużej mierze skupili się na omawianiu przytoczonych historii, co zapewne jest pomocne do zrozumienia na co czytelnik powinien zwrócić szczególną uwagę, jeżeli chce poznać prawdę. Niestety po lekturze tej książki mam wrażenie, że nie dowiedziałam się wiele więcej niż to, co do tej pory sama wiedziałam. Czuje się trochę zawiedziona tą pozycją, ale może jest to związane z faktem, ze oczekiwałam odrobinę innej zawartości.

{} | link |
@ania_sulkowska_yahoo.com

Uwielbiam, kiedy ludzie się uczą, kocham naukę, która jest przystępna i może dlatego jestem tak zachwycona tą książką. Trójka agentów CIA, którzy przez lata prowadzili przesłuchania terrorystów i szpiegów międzynarodowych zdradzają swoje metody, przekazując wiedzę w przystępny sposób, jak Pogromcy Mitów. Zmienione imiona i nazwy geograficzne trzymają nas w niepewności, czego lub kogo mogły dotyczyć opisywane sprawy. Świetnie czytało mi się dialogi z przesluchiwanymi opatrzone komentarzami autorów - czułam się, jakbym przyglądała się stopniowemu łamaniu oporu oskarżonego siedząc tuż obok.

Ta książka czytała się szybko i lekko, a mimo tego zostawi mi w głowie ślad - uczy spokoju i opanowania w relacji z innymi ludźmi, nie tylko w trakcie przesłuchań i wydobywania prawdy o małych oszustwach.

{} | link |
PA
2020-05-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10

Książka warta nie tylko powierzchownego i szybkiego przeczytania, ale również zagłębienia się w niektóre fragmenty. Można się dowiedzieć jak rozpracować kłamcę i to w zupełnie prosty sposób. Napisana została przez byłych agentów CIA, wiec nie oczekujmy górnolotnego języka, czy barwnych opisów. Mnie zaciekawiła i przekonała. Nie pozostaje nic, jak tylko testować w realnym życiu zdobytą z tej książki wiedzę.

{} | link |
@Sylwia_K
2020-06-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@WerQa
2020-05-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
@w.moich.kregach
2020-05-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@Paulina_Wlezien
2020-03-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Co czytać po książce “Poznaj prawdę. Agenci CIA zdradzą ci, jak przekonać każdego, by powiedział wszystko”- Philip Houston

Książka Tak dziś jemy. Biografia jedzenia
Tak dziś jemy. Biografia je... Bee Wilson
{}7.9/10
Jeszcze nigdy nie mieliśmy tylu superfoods… i tylu rodzajów...
Książka Wielki następca
Wielki następca Anna Fifield
{}7.6/10
Zakulisowa opowieść o karierze najbardziej tajemniczego tyr...
Książka Przemowy niezapomniane. Słowa, które zmieniły bieg historii
Przemowy niezapomniane. Sło...
{}7.7/10
Wzbogacony o liczne fotografie zbiór najsłynniejszych, wzru...
Książka Koniec Ery
Koniec Ery Adam Faber
{}7.8/10
Magiczna seria, którą pokochały tysiące nastolatk...
Książka Megapolis
Megapolis Adam Faber
{}8.3/10
eśli szukasz magicznej przyjaciółki, powinna zostać nią K...

Cytaty z książki

O nie! Książka Poznaj prawdę. Agenci CIA zdradzą ci, jak przekonać każdego, by powiedział wszystko. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe