Prawo gospodarcze publiczne : zarys wykładu

Janina Ciechanowicz-McLean
Prawo gospodarcze publiczne : zarys wykładu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Pierwszy w Polsce podręcznik, obejmujący prawo gospodarcze publiczne z uwzględnieniem zagadnienia ochrony środowiska w działalności przedsiębiorców i ich odpowiedzialności w tym zakresie. Prawo gospodarcze publiczne normuje funkcjonowanie całej gospodarki poprzez regulację działania przedsiębiorców i nadzoru państwa. Wskazuje organy, oddziałujące na gospodarkę - w skali kraju i jednostek samorządowych. Autorzy charakteryzują zachodzące w Polsce przekształcenia własnościowe oraz inicjowanie działalności gospodarczej przy zastosowaniu systemów legalizacyjnych, takich jak rejestracja sądowa i koncesjonowanie. Odnoszą się również do działalności ochronnej państwa w sferach konkurencji i praw konsumenckich. Dzięki takiemu ujęciu problematyki opracowanie -łącząc teorię z wymaganiami praktyki - stanowi kompendium wiedzy o prawnych aspektach funkcjonowania gospodarki w Polsce i jest skierowane do studentów szkół biznesu. Nie zapomniano o przydatnych adresach internetowych oraz o skorowidzu przedmiotowym.
Data wydania: 2003
ISBN: 978-83-88296-91-8, 9788388296918
Wydawnictwo: LexisNexis Wydawnictwo Prawnicze

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Prawo gospodarcze publiczne : zarys wykładu nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Prawo gospodarcze publiczne : zarys wykładu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl