Pro memoria. Augustyn Szpręga (1896-1949)

Józef Borzyszkowski
Książka Pro memoria. Augustyn Szpręga (1896-1949)
Książka Pro memoria. Augustyn Szpręga (1896-1949)
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Pro memoria Augustyn Szpręga (1896-1949) - to już czternasta część z serii Pro memoria, która przedstawia najwybitniejsze i najbardziej zasłużone dla Pomorza sylwetki. Tym razem jest to Augustyn Szpręga, kaszubski działacz niepodległościowy, pomorski urzędnik państwowy i społecznik, pisarz borowiacki i pierwszy polski starosta Malborka po II wojnie światowej. Tom obok bogato udokumentowanego tekstu właściwego o życiu i działalności Szpręgi zawiera również uzupełnienie o trudnych i złożonych losach Pomorzan; Niemców, Kaszubów i Polaków przed i po wojnie oraz część poświęconą tylko i wyłącznie splecionym losom wybitnego "Borowiaka" i miasta Malbork. Poza tym znajdziemy tu również przedruk pierwszego tomu powieści historyczno-obyczajowej "Borowiacy i Zaborczycy" autorstwa właśnie Augustyna Szpręgi.  
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-89079-95-4, 9788389079954
Wydawnictwo: Instytut Kaszubski w Gdańsku
Cykl: Pro memoria..., tom 1
Kategoria: Biografia
Stron: 344
dodana przez: katapika

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Pro memoria. Augustyn Szpręga (1896-1949) aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Pro memoria. Augustyn Szpręga (1896-1949). czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}